Kuidas panna oma 120Hz või 144Hz monitor kasutama selle reklaamitud värskendussagedust

Nii et ostsite 120Hz või 144Hz värskendussagedusega monitori ja ühendasite selle suurepäraselt! Kuid sellega ei peatu. Teie monitor ei pruugi tegelikult töötada reklaamitud värskendussagedusega enne, kui muudate mõnda sätet ja riistvara korrastate.

Määrake oma värskendussagedus Windowsis

Kõige tähtsam on see, et soovite, et Windows oleks tegelikult seatud reklaamitud värskendussagedusele, mitte madalamale värskendussagedusele, näiteks 60Hz.

Windows 10-s minge jaotisse Seaded> Süsteem> Ekraan> Täpsemad kuva seaded> Ekraaniadapteri atribuudid. Klõpsake vahekaarti „Monitor”, valige loendist „Screen Refresh Rate” monitori reklaamitud värskendussagedus ja klõpsake nuppu OK.

Windows 7 või 8 puhul paremklõpsake töölaual ja valige „Screen Resolution”. Valige oma monitor (kui teil on mitu kuvarit) ja seejärel klõpsake linki "Täpsemad seaded". Klõpsake vahekaarti „Monitor” ja valige kastist „Ekraani värskendussagedus” värskendussagedus.

Kui te ei näe selles loendis oma monitori reklaamitud värskendussagedust - või kui te ei suuda oma monitori reklaamitud värskendussagedusel konfigureerida -, peate tegema rohkem.

Kontrollige oma kaableid

Te ei saa lihtsalt kasutada ühtegi vana kaablit ja oodata suurt värskendussagedust. Mõnes monitoris võib olla nii HDMI- kui ka DisplayPort-ühendus, kuid HDMI kaudu ühendamisel võib see piirduda 60Hz värskendussagedusega. Sellisel juhul peate kasutama DisplayPorti kaablit. Lisateavet leiate oma monitori spetsifikatsioonidest või seadistusjuhendist.

Samuti ei pea muretsema ka kaabli tüübi pärast - peate muretsema kaabli enda pärast.

Kui kasutate DisplayPorti, veenduge, et teil oleks korralikult sertifitseeritud kaabel, mis on ehitatud vastavalt DisplayPorti spetsifikatsioonile. Korralikult toodetud, sertifitseeritud kaabel, mis on ehitatud DisplayPort 1.2 jaoks, peaks DisplayPort 1.4-ga suurepäraselt töötama. Kahjuks on seal palju halva kvaliteediga kaableid, nii et DisplayPort 1.2 jaoks ehitatud ja müüdud kaabel ei pruugi DisplayPort 1.4-ga töötada. Turul on ka mõned vähendatud bitikiirusega (RBR) DisplayPort-kaablid, mis toetavad ainult 1080p-d - lihtsalt veenduge, et teil üht neist poleks. Lisateabe saamiseks külastage DisplayPorti ametlikku veebisaiti.

Kui kasutate HDMI-d, peate veenduma, et kasutate "kiiret" HDMI-kaablit, mitte vanemat "standardset" HDMI-kaablit. Kuid te ei vaja HDMI-kaablit, mille komplektis on Ethernet. Lisateabe saamiseks külastage ametlikku HDMI-veebisaiti.

Kui teil on kahtlusi, kasutage monitoriga kaasas olevat kaablit. See peaks teoreetiliselt töötama. Kahjuks võivad probleeme tekitada ka odavad, ebakvaliteetsed kaablid. Teie monitori kaabel ei pruugi isegi piisavalt hea olla. Hiljuti leidsime, et kaasasolev ASUS-ekraaniga kaabel ei suutnud anda stabiilset signaali sagedusel 144Hz. Selle asemel virvendas aeg-ajalt ekraan ja värskendussagedus langes 60 Hz-ni, kuni arvuti taaskäivitasime. Vahetasime kaabli kõrgema kvaliteediga Accell DisplayPorti kaabli vastu ja monitor töötas suurepäraselt sagedusel 144Hz ilma väreluseta või värskendussageduse languseta.

Nagu alati, veenduge, et kaablid oleksid kindlalt ühendatud. Probleemi ilmnemisel proovige kindla ühenduse tagamiseks kaabel lahti ühendada ja uuesti sisse ühendada. Lahtine kaabliühendus võib põhjustada probleeme.

Veel tõrkeotsingu näpunäiteid

SEOTUD:Kuidas värskendada oma graafika draivereid mängude maksimaalse jõudluse saavutamiseks

Paljude muude probleemide tõttu ei pruugi teie monitor reklaamitud värskendussagedusel töötada:

  • Teie arvuti GPU pole piisavalt hea. Integreeritud graafika või vanem diskreetne graafika ei pruugi teie monitori värskendussagedust toetada. Veenduge, et teie graafikakaart toetab monitori eraldusvõimet ja värskendussagedust.
  • Peate värskendama oma graafika draivereid. Installige kindlasti uusim saadavalolev versioon NVIDIA või AMD veebisaidilt.
  • Püüate oma monitori käivitada väiksema eraldusvõimega. Valige monitori algne eraldusvõime - see võib kõrgemat värskendussagedust toetada ainult oma eraldusvõimel ja piirduda madalama eraldusvõimega 60 Hz-ga.
  • Mängite mängu ja sellel mängul on oma integreeritud graafikaseaded. Võimalik, et peate iga mängu graafikavalikute menüüs valima monitori algse eraldusvõime ja värskendussageduse 120Hz või 144Hz või võib see mäng kasutada madalamat värskendussagedust.

Loodetavasti leiate pärast nende toimingute läbimist, et teie monitor töötab värskelt võiga ühtlaselt.

Pildikrediit: Lalneema


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found