Mida tähendab „IDK” ja kuidas seda kasutada?

Üks fantastiline asi internetikogukonnas on see, kui kiiresti see keele piire nihutab. Twitteris sündinud sõnad, fraasid ja # hashtagid ilmuvad pidevalt vastusena uudistele ja sotsiaalmeediale. IDK on üks populaarsemaid veebilühendeid, mida kasutatakse mitteametlikus suhtluses ja meemides.

"Ma ei tea"

IDK on lühend fraasist "Ma ei tea" ja see võib olla kirjutatud suurtähtedega või suurtähtedeta. Grammarly sõnul on lühend olnud kasutusel juba millalgi 2002. aasta paiku (või isegi varem), kui see ilmus tekstis. Linnasõnastikus on see fraas 2003. aastal postitatud kommentaaris määratletud kui "ma ei tea" lühikese vormina.

Lühendit kasutavad ja mõistavad kõige sagedamini nooremad põlvkonnad (mõelge Y ja Z põlvkondadele), kuid ärge tehke ennustusi, et keegi, kes pole nii tehnikas kui tekstis taibukas, saab selle fraasi tähendusest aru.

Google Trendsi andmetel kasutatakse IDK-d kõige sagedamini Ameerika Ühendriikides, Poolas ja Moldovas. Mõiste kasutamine hakkas Internetis tõuseb tõusvaks 2007. aastal. Lühendi populaarsus tõusis taas ühe olulise matkaga praeguse ülemaailmse pandeemia ajal, keskendudes meemidele, mis võib-olla peegeldab inimeste segadust ja ebakindlust ühiskonna olukorra suhtes luku ajal. aeglane periood.

SEOTUD:Mis on meem (ja kuidas need tekkisid)?

Kuidas IDK-d kasutada

IDK-d tuleks tekstis ja kiirsõnumites kasutada sõnade „Ma ei tea“ lühikirjana, et väljendada ebakindlust küsimusele vastuse leidmisel või millegi tundmatu kirjeldamisel.

Siin on mõned õiged viisid IDK kasutamiseks tekstis:

  • IDK, mida see tähendab.
  • IDK selle kohta.
  • Peaksin leiba võtma, aga idk, kui pood on nüüd avatud.

Kui tunnete end enesekindlalt, kutsub IDK valjult sõprade seltskonnale välja ütlema palju naeru ja enda põhjustatud piinlikkust (lihtsalt ärge tehke seda avalikult, kui teil pole häbi).

Selle tähendus ja semantika on jäänud samaks, kuid aja jooksul on ilmnenud mõned variatsioonid.

“IDEK” ja muud variatsioonid

Sõnumiplatvormidel on levinud mõned IDK variatsioonid. Kõiki neid variatsioone saab kirjutada suurtähtedega või suurtähtedeta. IDK-d saab kasutada sõnumitele kiireks reageerimiseks, kuid paljudes professionaalsetes tingimustes tuleks veebipõhist slängi vältida.

Levinud variatsioon on „IDEK” või „ma isegi ei tea”. Näiteks "IDEK kes see on."

Saate kasutada lühendit “IDW” või “ma ei taha”, et näidata, et te ei soovi midagi või kui te ei soovi midagi teha. Näiteks „IDW parki minekuks“.

Peene kahtluse ja ebakindluse väljendamiseks kasutage sõna "IDTS" või "ma ei arva nii". Näiteks kui te pole kindel, kas võtmed on majas või mitte, vastake sõnumiga „IDTS”.

"IDC" või "mind ei huvita" ei tohiks segi ajada IDK-ga, kuid võite neid kasutada samas lauses.

Näiteks:

  • Isik 1: "Kes see oli?"
  • Isik 2: „idk ja idc”

IDK vastand on IK (tean), mis on veel üks populaarne veebilühend, mida kasutatakse kõige sagedamini tekstisõnumites. Teise võimalusena võite kasutada "IKR", mis tähendab tõlkes "Ma tean, eks?" ja seda rakendatakse tavaliselt iroonilises kontekstis.

IDEK sisaldab terve hulga online-slängi ja kui olete huvitatud muudest Interneti-lühenditest ja akronüümidest, vaadake meie GG ja IRL-i tükke.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found