Peidetud failide ja kaustade kuvamine operatsioonisüsteemis Windows 7, 8 või 10

Windows peidab vaikimisi palju faile ja kaustu, takistades kasutajatel kustutamast või muutmast faile, mida nad ei tohiks puudutada. Kuid saate panna Windowsi neid varjatud faile näitama, muutes ühte seadet.

SEOTUD:Kuidas peita failid ja kaustad igas operatsioonisüsteemis

Ka kõiki faile on lihtne peita. Lihtsalt paremklõpsake seda, valige „Properties“ ja lülitage atribuut „Hidden“ sisse või välja. Klõpsake Windows 8 ja 10 lindil nuppu "Peida valitud üksused", et failid ja kaustad kiiresti peidetud või nähtavaks muuta.

Kuva peidetud failid operatsioonisüsteemides Windows 8 ja 10

Sellele suvandile pääseb hõlpsasti juurde Windows 8 ja 10 File Exploreris.

Klõpsake File Exploreri lindil vahekaarti „Kuva” ja klõpsake jaotises Kuva / peida märkeruut „Peidetud üksused”. File Explorer kuvab kohe varjatud failid ja mäletab seda sätet, kuni te seda muudate.

Kuva peidetud failid Windows 7-s

See valik on Windows 7-s veidi peidetud, kus see on mattunud kausta suvandite aknasse.

Klõpsake Windows Exploreri tööriistaribal nuppu "Korrasta" ja valige selle avamiseks "Kaustade ja otsinguvõimalused".

Klõpsake akna Kaustavalikud ülaosas vahekaarti „Kuva”. Valige peidetud failide ja kaustade alt „Kuva peidetud failid, kaustad ja kettad”. Uue sätte salvestamiseks klõpsake nuppu „OK“.

Sellele suvandiaknale pääseb juurde ka Windows 8 ja 10 puhul - klõpsake lihtsalt File Exploreri tööriistariba nupul „Valikud”. Kuid peidetud üksuste hõlpsam sisse- või väljalülitamine on lindi abil kiirem.

Sellele aknale pääseb juurde ka Windowsi mis tahes versiooni juhtpaneeli kaudu. Minge juhtpaneelile> Välimus ja isikupärastamine> Kaustade valikud. Operatsioonisüsteemides Windows 8 ja 10 on selle nimi hoopis "File Exploreri suvandid".

Vaadake Windows 7, 8 ja 10 kaitstud operatsioonisüsteemi faile

SEOTUD:Tehke Windowsis varjatud kaust ilma lisatarkvarata

Windowsil on kahte erinevat tüüpi peidetud faile: tavalised peidetud üksused ja kaitstud operatsioonisüsteemi failid. Peidetud failide ja kaustade kuvamisel jätkab Windows kaitstud operatsioonisüsteemi failide peitmist. Need on peidetud failid, millel on atribuut „system”.

Need failid on mingil põhjusel "kaitstud". Need on olulised süsteemifailid ja nende kustutamine või muutmine võib teie opsüsteemi kahjustada, mis võib isegi Windowsi taaskäivitamatuks muuta. Kuid kui teate, mida teete ja peate neid kaitstud operatsioonisüsteemi faile vaatama, saate seadet muuta. Me ei soovita seda teha, kui te ei tea, et peate mingil põhjusel nendele failidele või kaustadele juurde pääsema.

Esmalt avage aken Kausta suvandid. Operatsioonisüsteemides Windows 8 ja 10 klõpsake tööriistariba Kuva nuppu „Valikud”. Windows 7-s klõpsake nuppu Korrasta> Kaust ja otsinguvõimalused.

Klõpsake vahekaarti „Kuva”. Tühjendage märkeruut „Peida kaitstud operatsioonisüsteemi failid (soovitatav)”.

Windows hoiatab teid, et kaitstud operatsioonisüsteemi failide kustutamine või muutmine võib teie operatsioonisüsteemi rikkuda. Kui teate, mida teete, klõpsake jätkamiseks nuppu „Jah”.

Seadete salvestamiseks klõpsake nuppu „OK”. Windows näitab teile nii kaitstud operatsioonisüsteemi faile kui ka tavalisi peidetud faile.

Naaske kaustade suvandite aknasse ja lubage uuesti ruut „Peida kaitstud operatsioonisüsteemi failid (soovitatav)”, kui soovite neid faile veel kord peita.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found