10 viisi Windows 10 Start-menüü kohandamiseks

Windows 10 tõi lõpuks tagasi menüü Start ja see on kohandatavam kui kunagi varem. Siin on kiire ülevaade kõigist erinevatest viisidest, kuidas saate menüüd Start iseendaks muuta.

Korrastage, muutke, kustutage või lisage rakenduste loendisse uusi üksusi

Uute üksuste redigeerimiseks, ümberkorraldamiseks või isegi lisamiseks pääsete kõvakettalt menüü Start kausta struktuuri hõlpsasti. See annab teile ka eelise, et saate otsida neid uusi loodud otseteid. Ja jah, saate seda teha, lohistades üksused ükshaaval menüüs Start (või sinna), kuid File Exploreri kaudu ümberkorraldamine on palju kiirem, kui teil on palju asju, mida soovite muuta.

Väärib märkimist, et menüüs Start ei kuvata teie installitud universaalseid rakendusi, seega peate tegelema nendega, mis lihtsalt kasutavad menüüd ennast. Enamasti saate desinstallida mis tahes rakenduse, välja arvatud mõned sisseehitatud rakendused, paremklõpsates neid menüüs Start ja valides „Desinstalli”.

Menüü Start suuruse muutmine

Menüü Start suurust saate kiiresti muuta, lohistades hiirega menüü ülemist või paremat serva.

Vertikaalselt suuruse muutmine töötab täpselt nii, nagu võiksite eeldada. Kui muudate horisontaalselt suurust, saate menüüd Start suurendada ikoonirühmade ühe veeru võrra korraga - kuni nelja veeru võrra. Kahjuks saate menüüd kitsendada ainult ühte veergu.

Samuti saate Windowsi seadistada kuvama igas veerus paar lisaplaani. Lihtsalt minge jaotisse Seaded> Isikupärastamine> Start ja lülitage sisse valik „Näita Startil rohkem paane”.

Sisselülitatud suvandiga „Näita algul rohkem paane” näete, et paani veerg on laienenud ühe keskmise suurusega paani võrra.

Pange tähele, et kui lülitate sisse valiku „Kuva rohkem paane”, saate menüü Start suurust horisontaalselt muuta, kuid ikoonirühmade nelja veeru asemel kuni kolm veergu.

Kinnitage ja vabastage plaadid

Paanide hõlpsaks kinnitamiseks ja vabastamiseks klõpsake hiire parema nupuga ja valige käsk „Vabasta algusest”.

Kui on mõni rakendus, mis pole kinnitatud, kuid soovite selle jaoks paani, sirvige lihtsalt menüü Start vasakul küljel olevate rakenduste loendit. Kui leiate oma otsitava, paremklõpsake rakendusel ja valige käsk „Kinnita alustamiseks”.

Plaatide suuruse muutmine

Paani suurust saate muuta, kui paremklõpsate sellel, osutades suvandile „Muuda suurust” ja valides seejärel soovitud suuruse.

Neli väikest plaati mahuvad keskmisesse plaati. Neli keskmist plaati mahub suurde plaati. Ja lai plaat on kahe kõrvuti asetseva keskmise plaadi suurus.

Kahjuks võib plaatimine olla veidi imelik, nii et kui teil on paaritu arv väikesi plaate, jääb lõpuks tühi koht.

Lülitage reaalajas plaatide värskendused välja

Kui kõik need vilkuvad paanid teid lõpuks häirivad, klõpsake lihtsalt hiire parema nupuga, osutage suvandile „Veel” ja valige käsk „Lülita aktiivne paan välja”.

Ülaltoodud näitega võrreldes näete, et paan Uudised on jälle tavalise paani nupp.

Enamasti leiame, et elusplaadid on meie maitse jaoks veidi hõivatud, kuid need võivad olla kasulikud selliste plaatide jaoks nagu Ilm või Kalender, kus on tore omada lühidalt teavet.

Grupeerige paanid kaustadesse

Menüüs Start saate paanid kaustadesse rühmitada. Need kaustad töötavad sarnaselt nutitelefoni rakenduste kaustadega. Uue kausta loomiseks lohistage mis tahes paan ja lohistage see teisele paanile. Seejärel rühmitatakse need paanid kausta. Seejärel saate kausta lisada muud paanid, lohistades need kausta kohale.

Kui kaustas on paanid, peate selle laiendamiseks lihtsalt klõpsama kaustal.

Seejärel saate rakenduse käivitamiseks klõpsata mis tahes paanil. Klõpsake kausta uuesti ahendamiseks noolel.

Kui soovite kaustast paanid eemaldada, lohistage need kaustast välja ja laske need otse oma menüüsse Start. Võite ka paani oma menüüst Start lahti tõmmata ja siis uuesti kinnitada, kui nende välja tirimine on liiga ebamugav.

Eemaldage kõik elavad plaadid, kui need teile ei meeldi

Kui teile ei meeldi menüüs Start paanid, saate need eemaldada. Lihtsalt paremklõpsake neid ja klõpsake siis käsku „Vabasta algusest”, kuni need kõik on kadunud.

Pärast viimase paani vabastamist saate menüü Start horisontaalselt suurust muuta, haarates selle paremast servast ja lohistades, kuni paani osa kaob. Seejärel jäävad teile lihtsalt kena rakenduste loend.

Muutke menüü Start (ja tegumiriba) värvi

Saate oma menüü Start ja tegumiriba värvi lihtsalt muuta. Alustamiseks minge jaotisse Seaded> Isikupärastamine> Värvid. Windows võimaldab teil valida eelnevalt valitud rühmast ühe aktsendivärvi või saate soovitud aktsendivärvi peenhäälestada, klõpsates nupul „Kohandatud värv”. Klõpsake lihtsalt mis tahes värvi, mida soovite kasutada. Samuti saate lasta Windowsil valida teie praeguse taustapildi põhjal aktsendivärvi, valides suvandi „Valige automaatselt minu taustalt aktsendivärv”.

Pärast aktsentvärvi valimist on järgmine samm valida, kus seda aktsentvärvi kasutatakse. Kerige natuke jaotiseni „Veel valikuid”. Teie kaks valikut on siin „Start, tegumiriba ja tegevuskeskus” ning „Tiitliribad”. Esimene valik kasutab aktsendivärvi teie menüü Start, tegumiriba ja tegevuskeskuse taustana ning tõstab esile ka nende elementide teatud elemendid - näiteks menüü Start menüü Rakenduse ikoonid - sama aktsendivärviga. Teine võimalus kasutab aktiivse akna tiitliriba aktsentvärvi.

Kahjuks on menüü Start, tegumiriba ja tegevuskeskuse elemendid värvide valimiseks rühmitatud ja te ei saa neid erinevat värvi muuta. Meil on siiski kiire registrihäkkimine, mis võimaldab teil vähemalt oma menüüs Start ja tegevuskeskuses musta tausta hoida. Teine võimalus kasutab aktsendivärvi aktiivsete akende tiitliribal, kuigi meil on ka teie jaoks veel üks häkkimine, kui soovite aktsendivärvi kasutada ka passiivsetes akendes.

Värvide isikupärastamise ekraanilt leiate ka valiku „Läbipaistvuse efekt”, et muuta menüü Start, tegumiriba ja tegevuskeskus läbipaistvaks või mitte. See valik ei mõjuta aktsendivärvi, kui seda kasutatakse nendel elementidel.

Ja lõpuks saate seadete ja rakenduste jaoks lubada tumeda režiimi. Kuigi see rakenduse režiimi seade ei mõjuta kõiki rakendusi, on meil siiski mõningaid trikke, mis võivad teile meeldida tumeda teema kasutamiseks peaaegu kõikjal Windows 10-s.

Menüüs Start saate juhtida, kuidas teie rakenduste loendid ilmuvad

Vaikimisi kuvatakse menüüs Start mitu teie hiljuti installitud, enimkasutatud ja soovitatud rakendust ning seejärel kõigi teie süsteemi installitud rakenduste loend.

Kui need teile ei meeldi - öelge, et soovite lihtsalt vaadata oma rakenduste täielikku loendit ilma, et peaksite seda sirvima, on kõiki kolme jaotist lihtne välja lülitada. Avage Seaded> Isikupärastamine> Start. Otsige valikuid „Kuva rakenduste loend menüüs Start”, „Kuva hiljuti lisatud rakendused” ja „Kuva enimkasutatud rakendused” ja lülitage menüüs Start välja kõik, mida te ei soovi näha.

Valige menüüst Start, millised kaustad ilmuvad

Valikud Kasutaja, Dokumendid, Pildid, Seaded ja Toide on nüüd Start-menüü vasakus servas väikeses veerus. Selle veeru laiendamiseks klõpsake menüü Start vasakul ülanurgas oleval nupul.

Näete neid samu valikuid koos nende täisnimedega ja nende kohal ka palju toredaid, kutsuvaid avatud ruume. Sellesse ruumi saate kraami lisada.

Avage Seaded> Isikupärastamine> Start. Paremal kerige lõpuni alla ja klõpsake linki „Valige, millised kaustad kuvatakse nupul Start”.

Valige kõik kaustad, mida soovite menüüs Start kuvada.

Ja siin on kõrvuti vaadata, kuidas need uued kaustad ikoonidena ja laiendatud vaates näevad.

Kasutage täisekraaniga menüüd Start

Teiselt poolt, kui teile meeldivad paanid väga ja teil puudub Windows 8 täisekraanil kuvatud Start-kogemus, võite lasta menüü Start alati täisekraanil avada. Avage Seaded> Isikupärastamine> Start. Lülitage sisse valik „Kasuta kogu ekraani alustamist”.

Nüüd, kui avate menüü Start, näete seda kogu oma täisekraanil kuvatavas hiilguses.

Eemaldage soovitatud rakendused oma rakenduste loendist

Kui olete menüüd Start kasutanud, olete ilmselt märganud teie rakenduste loendis juhuslikke soovitusi rakenduste jaoks, mille soovite installida.

Nendest vabanemiseks piisab, kui minna menüüsse Seaded> Isikupärastamine> Start ja lülitada välja valik „Aeg-ajalt soovituste kuvamine menüüs Start”.

Pange tähele, et need soovitatud rakendused erinevad eelinstallitud rakendustest ja reklaamidest (nt Candy Crush), mida te samuti tõenäoliselt ei soovi. Nendest vabanemiseks peate kõigil paremklõpsama ja desinstallima. Ja kui olete sellega valmis, võiksite uurida, kuidas kogu Windows 10 sisseehitatud reklaam keelata.

Ja ärge unustage: kui teile Windows 10 Start-menüü üldse ei meeldi, saate naasta Windows 7 hiilgeaegade juurde - ja säilitada siiski suur osa Windows 10 funktsionaalsusest - menüü Start abil, näiteks Start10 või ClassicShell .


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found