Kuidas reguleerida arvuti ekraani heledust käsitsi ja automaatselt

Tõenäoliselt peate ekraani heledust regulaarselt muutma. Kui väljas on hele, soovite selle sisse lülitada, et näeksite. Kui olete pimedas toas, soovite, et see oleks hämar, et see ei kahjustaks teie silmi. Ekraani heleduse vähendamine aitab säästa ka energiat ja pikendab sülearvuti aku kasutusaega.

Peale ekraani heleduse käsitsi muutmise võite lasta Windowsil seda mitmel viisil automaatselt muuta. Windows saab seda muuta sõltuvalt sellest, kas olete ühendatud vooluvõrku, kui palju aku on teil alles või kui paljudesse kaasaegsetesse seadmetesse sisse ehitatud ümbritseva valguse andur.

Kuidas reguleerida heledust käsitsi sülearvutis või tahvelarvutis

Enamikust sülearvuti klaviatuuridest leiate otseteeklahvid, mis võimaldavad teil heledust kiiresti suurendada ja vähendada. Sageli kuuluvad need klahvid F-klahvide reale - see on F1 kuni F12 -, mis kuvatakse teie klaviatuuri numbrirea kohal. Ekraani heleduse reguleerimiseks otsige heledusele vastavat ikooni - sageli päikese logo või midagi muud - ja vajutage klahve.

Need on sageli funktsiooniklahvid, mis tähendab, et peate võib-olla vajutama klaviatuuril Fn-klahvi, mis asub sageli klaviatuuri vasakus alanurgas lähedal.

Ekraani heledust saate reguleerida ka Windowsis. See on eriti kasulik, kui teie klaviatuuril pole neid klahve või kui kasutate tahvelarvutit ja peate seda tegema tarkvaras.

Windows 10-s saate klõpsata teavitusalal akuikooni ja klõpsata kuvataval heleduspaanil. See reguleerib heledust 25% kaupa iga kord, kui seda puudutate. Võite ka pühkida paremalt või avada tegevuskeskuse oma süsteemses salves ja kasutada seal kiirseadete paani.

Selle valiku leiate ka seadete rakendusest Windows 10. Avage menüü Start või avakuval rakendus Settings, valige „System” ja valige „Display”. Heledustaseme muutmiseks klõpsake või koputage ja lohistage liugurit „Heledustaseme reguleerimine”.

Kui kasutate Windows 7 või 8 ja teil pole rakendust Seaded, on see valik saadaval juhtpaneelil. Avage juhtpaneel, valige „Riistvara ja heli” ning valige „Toitesuvandid”. Energiaplaanide akna allservas näete liugurit „Ekraani heledus”.

Seda valikut näete ka Windowsi mobiilsuskeskuses. Käivitage see, paremklõpsates Windows 10 ja 8.1 nuppu Start ja valides „Mobility Center” või vajutades Windows 7 klahvi + X. Muutke kuvatavas aknas liugurit „Ekraani heledus”.

Kuidas reguleerida heledust käsitsi välisel ekraanil

Enamik selle artikli meetodeid on mõeldud sülearvutite, tahvelarvutite ja kõik-ühes-arvutite jaoks. Siiski, kui kasutate välise ekraaniga lauaarvutit - või ühendate isegi välise ekraani sülearvuti või tahvelarvutiga - peate tema seadeid ise välisel ekraanil kohandama ja tavaliselt ei saa te tee seda automaatselt.

Otsige ekraanil nuppe „heledus“ ja kasutage neid ekraani heleduse reguleerimiseks. Selle asemel peate võib-olla vajutama mingisugust nuppu "Menüü" või "Valikud", enne kui pääsete ekraaniekraanile, mis võimaldab teil heledust suurendada või vähendada. Neid nuppe leiate sageli arvutimonitori toitenupu lähedalt. Mõne kuvari abil saate ekraani heledust reguleerida ka selliste rakendustega nagu ScreenBright või Display Tuner, kuigi need ei tööta kõigi monitoridega.

Heleduse automaatne reguleerimine pistikupessa

SEOTUD:Kas peaksite Windowsis kasutama tasakaalustatud, energiasäästurežiimi või suure jõudlusega energiaplaani?

Saate oma sülearvutis või tahvelarvutis määrata erinevad ekraani heledustasemed vastavalt sellele, kas olete pistikupessa ühendatud või mitte. Näiteks võite selle seada kõrgele heledustasemele, kui olete ühendatud vooluvõrku, ja madalama heledustaseme, kui olete vooluvõrku ühendatud. Seejärel reguleerib Windows teie heledust automaatselt.

Selle reguleerimiseks avage juhtpaneel. Valige „Riistvara ja heli“, valige „Toitesuvandid“ ja klõpsake kasutatava energiakava kõrval lingil „Muuda plaani sätteid“. Tõenäoliselt kasutate tasakaalustatud toiteplaani.

Konfigureerige jaotises „Kava heleduse reguleerimine” erinevad ekraani heledustasemed valikutele „Aku aku” ja „Ühendatud”. See seade on seotud teie toiteplaaniga. Saate konfigureerida erinevate energiakavade jaoks erinevad ekraani heledustasemed ja soovi korral nende vahel vahetada (kuigi me ei arva, et energiakavad on tegelikult vajalikud).

Kuidas heledust automaatselt reguleerida järelejäänud aku tööea põhjal

Saate oma ekraani taustavalgust automaatselt reguleerida ka selle järgi, kui palju teie sülearvuti või tahvelarvuti akut on alles jäänud. Windows 10-s saate selleks kasutada akusäästja funktsiooni. Avage rakendus Seaded, valige „Süsteem” ja valige „Aku säästja”. Klõpsake või puudutage linki „Aku saveri seaded”.

Veenduge, et valik „Madalam ekraani heledus akusäästja ajal” on lubatud, seejärel valige protsent, mille juures soovite akusäästjat käivitada. Kui akusäästja sellel tasemel aktiveerub, vähendab see teie taustvalgustust ja säästab teie energiat. Vaikimisi käivitub akusäästja siis, kui teil on 20% akut alles.

Kahjuks pole akusäästja täpset heledustaset võimalik reguleerida. Selle funktsiooni saate ka käsitsi lubada akuikoonilt.

Kuidas heledust automaatselt reguleerida ümbritseva valguse põhjal

SEOTUD:Pimeda ekraani probleemide lahendamiseks keelake Windowsi kohanev heledus

Paljudel tänapäevastel sülearvutitel ja tahvelarvutitel on ümbritseva heleduse andur, mis töötab sarnaselt nutitelefonides ja tahvelarvutites leiduvaga. Windows saab andurit kasutada „adaptiivse heleduse” jaoks, suurendades automaatselt ekraani heledust heledal alal olles ja vähendades heledust pimedas ruumis viibides.

See on mugav, kuid mõned inimesed leiavad, et see takistab ka seda. See võib teie ekraani heledust automaatselt vähendada või suurendada, kui te seda ei soovi, ja võite eelistada heleduse käsitsi haldamist ülaltoodud sätete abil. Võite proovida seda sisse ja välja, et otsustada, mis teile rohkem meeldib.

Selle funktsiooni lubamiseks või keelamiseks Windows 10-s avage rakendus Seaded, valige „Süsteem” ja valige „Kuva”. Lülitage valik „Muuda heledust automaatselt, kui valgustus muutub” sisse või välja. Seda valikut näete ainult siis, kui teie seadmel on ümbritseva heleduse andur.

Saate seda seadet muuta ka juhtpaneeli kaudu. Avage juhtpaneel, valige „Riistvara ja heli”, valige „Toitesuvandid”, klõpsake kasutatava energiakava kõrval käsku „Muuda plaani sätteid” ja klõpsake nuppu „Muuda täpsemaid toiteseadeid”.

Laiendage siin jaotist „Kuva” ja laiendage seejärel jaotist „Luba kohanduv heledus”. Siinsed valikud võimaldavad teil kontrollida, kas aku laadimisel või vooluvõrgus kasutatakse kohanduvat heledust. Näiteks võite selle võrguühenduseta keelata ja jätta aku toitel sisselülitatuks.

Ekraani heledust saate reguleerida nii automaatselt kui ka käsitsi ning mõlemal on oma aeg ja koht. Automaatse heleduse lubamine ei takista teid ka heleduse muutmisel kiirklahvide või Windowsi suvanditega, kui soovite, nii et kõigi ülaltoodud valikute proovimisel pole teil midagi kaotada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found