Mis on traadita HDMI ja kas peaksite seda kasutama?

Juhtmevabad HDMI-tooted on olnud peaaegu kümme aastat, kuid nad pole eriti populaarsust kogunud. Kuidas aga traadita HDMI töötab ja kas peaksite oma koju traadita HDMI tooteid ostma?

Traadita HDMI on alternatiiv HDMI-kaablitele

HDMI-kaablid on olnud kõrgekvaliteediliste videote edastamise standardkandjad juba üle kümne aasta. Kuid HDMI-kaablitel on ilmseid puudusi. Paar ohjeldamatut HDMI-kaablit võivad muuta teie meelelahutuskeskuse rotipesaks ja piirata teie kaabliboksi või mängukonsoole ühe toaga.

Ilmselt olete seda juba arvanud, kuid juhtmeta HDMI on juhtmeta kõrglahutusega videolahendus, mis suudab lahendada mõned HDMI-kaablitega seotud probleemid. Saate puhastada oma meelelahutuskeskust, levitada kogu maja telerites ühte videolähte või peegeldada ekraanil telefoni või arvutit telerisse.

Turul on palju traadita HDMI-tooteid ja neid kõiki on üsna lihtne seadistada. Ühendate saatja videoallika HDMI-porti ja vastuvõtja teleri HDMI-porti, ja see on kõik.

SEOTUD:Parimad juhtmeta HDMI-tooted korraliku meediakeskuse ja mitmetoalise video jaoks

See on nagu Bluetooth, kuid video jaoks

Erinevalt ekraani peegeldamise rakendustest, nagu Apple AirPlay, ei vaja traadita HDMI WiFi-ühendust. Videoallikasse ühendatud saatja saadab mikrolainesageduse ja teie ekraanile ühendatud vastuvõtja dekodeerib selle sageduse kõrglahutusega videoks. Mõelge sellele nagu Bluetooth, kuid videote jaoks.

Mõnel (kuid mitte kõigil) traadita HDMI-tootel on sisseehitatud IR-saatjad. Need saatjad võimaldavad teil kaugjuhtimispuldi abil seadmeid juhtida. Need IR-saatjad on vajalikud paljude juhtmeta HDMI-seadistuste jaoks. Lõppude lõpuks oleks telekanalite vahetamiseks ühest toast teise jooksmine piin.

Nagu mis tahes traadita edastuse vorm, on ka traadita HDMI altid takistustele. Enamik traadita HDMI-tooteid töötavad ümber 5 GHz mikrolainesageduse, mis võib Wi-Fi ja mobiiltelefoni signaalide tõttu ülekoormatud olla. Õnneks kasutab enamik uusi traadita HDMI tooteid dünaamilise sageduse valimisega, et kohaneda teie kodus kõige vähem ülekoormatud sagedusega.

Kuid kui tegemist on traadita HDMI-ga, on latentsus vältimatu obstruktsioonivorm. Videosignaal tuleb enne selle kuvamist kodeerida, edastada, vastu võtta ja dekodeerida. Seetõttu on enamikul juhtmeta HDMI-toodetest veidi viivitusi.

Traadita HDMI toodete valik on tavaliselt nende latentsuse suurim näitaja. Sellistel toodetel nagu J-Tech Digital HDbitT, mille tööulatus on 660 jalga, on viivitus paar millisekundit. Kuid sellised tooted nagu Nyrius ARIES NPCS549, mille vahemik on 30 jalga, alluvad mõnele tuvastamatule mikrosekundile latentsusega.

Nüüd olete teie mängijad ilmselt aru saanud, et traadita HDMI-lahendused pole head Xboxi mängude levitamiseks kogu maja ulatuses, kuid neid saab kasutada HDMI-kaablite eemaldamiseks meelelahutuskeskusest.

Miks pole traadita HDMI ülemaailmne standard?

Kui traadita ühenduse HDMI on nii lahe, siis miks pole see HDMI-kaableid asendanud? Noh, traadita HDMI jaoks pole standardeid ja ükski turul olevatest kallistest traadita HDMI-toodetest ei ühildu üksteisega. Tootjad võiksid kokku saada ja koduvideo uue standardina kasutada juhtmeta HDMI-d, kuid ausalt öeldes on neil vähe stiimuleid tehnoloogia väljatöötamiseks, mille saaksid ülikiired andmeedastusformaadid, nagu USB-C, asendada.

Praegu on WHDI juhtiv juhtmeta HDMI-valik. See töötab 5 GHz sagedusel ja toetab 1080p ja 3D videot. Kahjuks ei toeta WHDI 4K-d ning see on ruuterite ja mobiiltelefonide häiritud. WHDI ülemaailmse kasutuselevõtu suunas oli kümmekond aastat tagasi ning sellised ettevõtted nagu Sharp ja Philips ehitasid WHDI-vastuvõtjad tegelikult mõnesse telerisse. Kuid need WHDI-telerid ei olnud eriti edukad ja formaat langes niši staatusesse.

Mõni teine ​​traadita HDMI-formaat on teelt kõrvale kukkunud, sealhulgas 4K videot toetav WiGig ja korraliku andmeedastuskiirusega WirelessHD. Kuid pole ühtegi uut toodet, mis neid traadita vorminguid toetaks, ja need unustatakse lõpuks ära.

Traadita HDMI on nišitoode

Kuigi juhtmeta HDMI võib mõnele inimesele olla äärmiselt kasulik, ei ole sellel palju võimalusi laialdaseks kasutuselevõtuks ega praktiliseks kasutamiseks. Traadita HDMI-ga on palju probleeme ja kui te ei püüa oma meelelahutuskeskust koristada ega kaabelsignaali keldrisse edastada, pole teil selle vormingu vastuvõtmiseks palju põhjust.

Mis on traadita HDMI suurim probleem? Hinnasilt. Enamiku juhtmeta HDMI-komplektide hind on umbes 200 dollarit ja need sisaldavad ainult ühte saatjat ja ühte vastuvõtjat. Korraliku traadita HDMI-toodete armee loomiseks peate langetama rohkem kui 1000 dollarit ja kuna need ei toeta 4K-d, võite selle käigus mõne videokvaliteedi ohverdada. Rääkimata sellest, enamik traadita HDMI tooteid saab korraga suhelda ainult ühe saatja või vastuvõtjaga. Ühe videoallika edastamine mitmesse telerisse on lihtsalt liiga kallis ja keeruline.

Latentsus on teine ​​probleem. Televaatajad ei pea muretsema mõne millisekundilise viivituse pärast, kuid traadita HDMI seadistuse lisatav latentsus võib muuta videomängud esitamatuks. Mängijatele on mõned peitevabad traadita HDMI-tooted, kuid nende vahemik kipub olema umbes 30 jalga, nii et need sobivad tõesti ainult teie meelelahutuskeskuse korrastamiseks.

Muidugi on mõningaid olukordi, kus juhtmeta HDMI-l on mõtet. Selle asemel, et maksta kaabeltelevisioonifirmale 200 dollari suuruse digiboksi igasse tuppa paigutamist, võiksite osta paar traadita HDMI-seadet, et levitada ühte kaabliboksi maja ümber. Need juhtmeta HDMI-komplektid peaksid teid kaua vastu pidama ja tulevikus saate neid kasutada erinevate rakenduste jaoks.

Traadita HDMI on ka suurepärane viis meelelahutuskeskuse puhastamiseks. Kui teil pole soovi osta 1000 dollarit toodetesse, võite alati saatja paaritada HDMI-lülitiga ja suurema osa HDMI-kaablitest oma meelelahutuskeskusest ühe hoobiga tõhusalt eemaldada. Samuti saab traadita HDMI abil koduprojektoreid palju mugavamaks muuta, kuna te ei pea ühtegi kaablit lakke riputama.

Kas traadita HDMI-st saab videoedastuse ülemaailmne standard? Paks juhus. Kuid see võib teie kodus asuvaid HDMI-kaableid asendada, kui leiate sellele hea kasutamise.

Allikad: ActionTec, Wikipedia


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found