Kuidas keelata Windows 10 mängu DVR (ja mänguriba)

Windows 10 Game DVR funktsioon võib teie mängu jõudlust aeglustada, salvestades video taustale. Kui te ei hooli oma mängu salvestamisest, keelake mängu DVR jõudluse huvides.

See keelab ka mänguriba, mis ilmub sageli mängu alustades. See on kasulik ainult siis, kui soovite teha ekraanipilte või salvestada mängimist.

Mis on mängu DVR ja mänguriba?

SEOTUD:Kuidas salvestada arvutimängu Windows 10 Game DVR ja mänguriba abil

Mängude DVR-i funktsioon Windows 10-s oli algselt osa Xboxi rakendusest ja see on loodud Xbox One'i sarnase funktsiooni järgi. Game DVR suudab teie taustal salvestada videomängu videomängu taustal, salvestades selle video faili, kui soovite. Kui te seda ei salvesta, viskab Game DVR selle video kõrvale ja jätkab salvestamist taustal. See võimaldab teil normaalselt mänge mängida ja seejärel otsustada salvestada mängimise viimased viis minutit faili, kui juhtub midagi lahedat.

Kahjuks võtab Game DVR süsteemi ressursse. Aeglasemas arvutis - või kui soovite oma mängude jaoks lihtsalt maksimaalset graafilist hobujõudu - võib see märgatavalt aeglustada mängusisest jõudlust ja vähendada FPS-i. Kui te ei hooli oma mängu salvestamisest, peate selle funktsiooni keelama. See mängu DVR funktsioon võib olla vaikimisi lubatud või mitte, olenevalt teie arvuti riistvarast.

Mänguriba on graafiline liides, mis võimaldab teil mängu DVR funktsiooniga mängimist salvestada, klippe salvestada ja ekraanipilte teha. See ei pruugi tingimata vähendada teie süsteemi jõudlust, kuid võib hüpikakna abil takistada. Mänguriba on Windows 10 puhul vaikimisi lubatud.

SEOTUD:Kuidas peita NVIDIA GeForce Experience'i mängusisesed ülekatte ikoonid ja Alt + Z märguanded

Isegi pärast Game DVR-i ja mänguriba keelamist toimivad endiselt tavapärased mängusisesed ekraanipildi otseteed ja NVIDIA mängu salvestamise funktsioon, mida varem tunti kui ShadowPlay. Game DVR on ainult üks paljudest mängude salvestamise ja ekraanipiltide tegemise võimalustest.

Kuidas keelata mängu DVR

Windows 10 loojate värskenduses on Game DVR ja mänguriba seaded viidud peamisesse rakendusse Seaded, kuhu nad kuuluvad. Neid ei maeta enam Xboxi rakendusse nagu vanasti.

Mäng DVR-i keelamiseks minge jaotisse Seaded> Mängimine> Mäng DVR. Veenduge, et siin oleks suvand „Salvesta taustal mängu mängides” olekuks „Väljas”.

Mänguribalt saate siiski käsitsi salvestamist alustada, kuid Windows 10 ei salvesta automaatselt midagi taustal.

Kuidas keelata mänguriba

Mänguriba keelamiseks minge jaotisse Seaded> Mängimine> Mänguriba. Valige siin suvand „Mänguklippide, ekraanipiltide salvestamine ja ülekandmine mänguriba abil” olekuks „Väljas”.

Mänguriba näete edaspidi ainult siis, kui naasete sellele ekraanile ja lülitate selle uuesti sisse.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found