Veebisaidi blokeerimine Mozilla Firefoxis

Internet on täis soovimatut sisu, seega võiksite piirata juurdepääsu teatud saitidele. Kuigi Mozilla Firefoxis pole veebisaitide blokeerimiseks sisseehitatud funktsiooni, on töö laiendused olemas.

Blokeerige veebisait Firefoxis töölaual

Veebisaidi blokeerimiseks Firefoxis oma lauaarvutis või Macis avage Firefox ja minge Mozilla ametlikule saidile, et leida lisandmooduleid. Tippige akna paremas ülanurgas olevale otsinguribale käsk „Blokeeri sait”. Valige otsingutulemites esimene üksus.

Järgmisel lehel näete mõnda teavet laienduse kohta, sealhulgas arendaja nime ja laiendi lühikirjeldust. Klõpsake nuppu „Lisa Firefoxi”.

Ilmub teade, milles palutakse teil blokeerida sait. Sisuliselt küsib see teie luba:

  • Juurdepääs kõigi veebisaitide andmetele
  • Kuva märguanded
  • Juurdepääs brauseri vahelehtedele (antud juhul ainult Mozilla Firefoxis)

Klõpsake nuppu „Lisa”.

Ilmub veel üks teade, mis kinnitab, et laienduse Blokeeri sait on Firefoxi lisatud. Kui soovite selle lubada, saate märkida ka valiku „Luba sellel laiendil privaatses Windowsis töötada” kõrval olev ruut.

Kui olete valmis, klõpsake nuppu „Olgu, sain aru”.

Nüüd, kui laiendus on Firefoxi lisatud, saate hallata selle sätteid. Klõpsake brauseri menüü kuvamiseks paremas ülaosas hamburgeri menüüd ja seejärel klõpsake nuppu „Lisandmoodulid”.

Teise võimalusena pääsete Firefoxi lisandmoodulitele juurde, kui vajutate klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõstuklahv + A (Macis Command + Tõstuklahv + A) või tippige aadressiribale „about: addons”.

Klõpsake vasakul paanil valikut „Laiendused”.

Kuvatakse teie installitud laienduste loend. Leidke „Blokeeri sait” ja klõpsake selle kõrval asuvat kolme punkti.

Valige kuvatavas menüüs „Options”.

Järgmisel lehel tippige blokeeritava veebisaidi nimi tekstiboksi „Blokeeri uus hostinimi”. Veebisaidi blokeerimisloendisse lisamiseks klõpsake nuppu „Lisa“.

Samuti saate määrata ajakava, millal veebisait blokeerida. See on mugav, kui te ei soovi oma lapsi näiteks kooliõhtutel pärast teatud aja möödumist Facebookis kasutada.

Muudatuste salvestamiseks klõpsake jaotises Tööriistad nuppu Salvesta. Kui määrate põhiparooli, saate veenduda, et teie seadeid ei saa muuta.

Kui keegi proovib blokeerimisloendis olevatele veebisaitidele juurde pääseda, näeb ta allolevat teadet.

Blokeerige veebisait Firefoxis mobiilseadmes

Firefoxi saidi blokeerimise protsess on teie iPhone'is, iPadis või Android-seadmes veidi erinev. Android pakub veidi rohkem paindlikkust kui iOS ja iPadOS. Võite alla laadida Androidile tasuta pistikprogrammi nimega Leechblock NG. Sellel on enamasti positiivsed hinnangud ja see on Firefoxile omane, mis tähendab, et see ei piira teiste brauserite, näiteks Google Chrome'i saite.

Pärast Leechblock NG installimist lisate blokeeritavate saitide lihtsalt blokeerimisloendisse.

SEOTUD:Kuidas blokeerida sobimatud veebisaidid Google Wifi abil

Kui soovite oma iPhone'is või iPadis mõnda saiti siiski blokeerida, peate seda tegema ekraaniaja kaudu. Iga sait, mille sellesse loendisse lisate, pole Firefoxis blokeeritud; see on blokeeritud teie iCloudi kontot kasutava seadme mis tahes brauseris.

Selle seadistamiseks minge jaotisse Seaded> Ekraani aeg> Sisu ja privaatsuse piirangud. Lülitage sisse valik „Sisu ja privaatsuse piirangud” ning puudutage seejärel valikut „Sisu piirangud”.

Puudutage järgmisel ekraanil valikut „Veebisisu”.

Järgmisena puudutage valikut „Piirake täiskasvanute veebisaite” ja seejärel jaotises „Ära luba” valikut „Lisa veebisait”.

Sisestage blokeeritava veebisaidi URL ja puudutage valikut „Valmis”.

See veebisait blokeeritakse nüüd Firefoxis ja teistes teie iPhone'i või iPadi brauserites.