Windows 7 või 8 versioonilt Windows 10 uuemale versioonile üleminek (kohe)

Teid ei huvita puhas install, te ei soovi oma arvuti pühkimisega rahmeldada, vaid soovite lihtsalt astuda sammu ja uuendada Windows 10-le. See võib olla suhteliselt lihtne protsess, kuid alati on kasulik kaasa võtta giid. Loe edasi, kui tutvustame teile täiendamise protsessi.

Miks ma seda teha tahan?

Ehkki põlise uue puhta installi puhul on midagi öelda, võib öelda ka OS-i täiendamise ning rakenduste, failide ja kaustastruktuuride paigas hoidmise kohta.

Uuendused pole ilma aeg-ajalt luksumisena, kuid aja kokkuhoiu ja kasutusmugavuse seisukohalt on need palju kiiremad ja lihtsamad kui täielik pühkimine ja seejärel kõigi vanade failide importimine ja rakenduste installimine.

See, et see on üsna lihtne protsess (või peaks nii olema, kui kõik sujub), ei tähenda, et enne uuendamist pole vaja teha asju ja uuendusprotsessi käigus tuleb teha olulisi valikuid. Kuigi paljud saidid suunavad inimesi installija poole ja paluvad neil see lihtsalt alla laadida ja käivitada, võtame aega, et anda teile eelmängunippe ja tutvustada protsessi.

SEOTUD:Kuidas teha Windows 10 puhast installimist lihtsal viisil

Märge: kui soovite teha täiesti puhta installimise, mitte uuendada, vaadake palun meie artiklit Kuidas puhastada Windows 10 installimist.

Mida ma pean alustama?

Windows 7 või 8 versioonilt Windows 10 versioonile üleminekuks on alustamiseks väga väike loetelu asjadest, mida vajate (või mida peate tegema), samuti on vähe parimaid tavasid, mille eest hoolitseda.

Veenduge, et teie Windowsi koopia oleks aktiveeritud

Kõige tähtsam on see, et teie praegune Windowsi versioon on korralikult aktiveeritud. Kuigi Microsoft vihjas ideele, et Windows 10 oleks ulatuslik uuendus, mis installiks isegi Windowsi piraat- ja / või aktiveerimata koopiad, ei jõudnud see plaan kunagi teoks ja kindlasti vajate praeguse juurutusmudeli all aktiveeritud koopiat.

Kui soovite kontrollida, kas teie Windows 8 eksemplar on aktiveeritud, vajutage klahvikombinatsiooni Windows + W, et avada seade Seadistamine, tippige otsingukasti „activated“ ja avage seejärel tulemus „Vaadake, kas Windows on aktiveeritud“. Teise võimalusena võite masina oleku vaatamiseks vaadata jaotist Juhtpaneel -> Süsteem.

Windows 7 koopia aktiveerimise kontrollimiseks klõpsake nuppu Start, paremklõpsake valikul „Arvuti” ja valige käsk „Atribuudid”. Saadud aknas kuvatakse, kas teie Windowsi koopia on aktiveeritud.

Varundage oma arvuti

Loodetavasti varundate oma arvutit juba regulaarselt. Kui ei, siis tehke enne alustamist kindlasti täielik varukoopia. Värskendusprotseduur ei ole hävitav (te ei kaota isiklikke faile ega installitud rakendusi) ja me ei eelda, et teil tekiks probleeme. Kuid parem kui kahetseda. Vähemalt veenduge, et teie olulised failid oleksid varundatud.

SEOTUD:Mis on parim viis arvuti varundamiseks?

Veelgi parem, kaaluge oma arvuti täieliku varukoopia tegemist kas Windowsi sisseehitatud süsteemipildi varundamise või kolmanda osapoole tööriista abil, näiteks Macrium Reflect. Piltide täieliku varundamise korral teate, et saate pildi taastada ja arvuti uuesti töötada nagu varundamise ajal.

SEOTUD:Süsteemipildi varundamise loomine Windows 7, 8 või 10 puhul

Lülitage välja kõik kolmanda osapoole viirusetõrjetööriistad

SEOTUD:Kuidas sisseehitatud Windows Defenderi viirusetõrjet Windows 10-s kasutada

On teada, et mõned kolmanda osapoole viirusetõrjevahendid segavad Windowsi värskendusprotsessi. Enne värskenduse tegemist on parem need välja lülitada või desinstallida. Windows 10 versiooni saate alati pärast värskenduse installimist uuesti installida, kui soovite kasutada midagi muud kui Windows Defender.

Haara Windows 10 värskendusabiline

Windows 10 värskendustööriist on üsna sirge ja allalaaditava faili leiate siit.

Enne alustamist tasub siiski märkida veel üks asi. Värskendustööriist selgitab välja Windowsi õige versiooni, millele peate värskendama. See määrab, kas teie praegune Windowsi versioon on 32- või 64-bitine, ja värskendab teid samale versioonile. Värskendustööriista abil ei saa Windows 7 või 8 32-bitiselt installilt Windows 10 64-bitiselt installida - isegi kui teie arvuti seda toetab. Kui kasutate Windowsi 32-bitist versiooni ja soovite minna üle 64-bitisele versioonile, peate selle asemel tegema puhta installi. Kui soovite enne alustamist teada saada, millist versiooni te kasutate, vaadake meie juhendit, et teada saada, kas teil on 32- või 64-bitine Windows.

SEOTUD:Mis vahe on 32- ja 64-bitisel Windowsi vahel?

SEOTUD:Kas peaksite minema üle Windows 10 professionaalsele versioonile?

Samuti saab värskendustööriist välja ka Windowsi sobiva väljaande. Kui kasutate Windows 7 või 8 Pro väljaannet, värskendatakse teid Windows 10 Pro väljaandele. Kui kasutate koduväljaannet, värskendatakse teid Windows 10 koduväljaandeks. ei saa värskenduse ajal väljaandeid muuta. Peate kas installima puhta installi (kui ostate Windows 10 Pro väljaande kehtiva koopia) või avama Pro väljaande, ostes selle hiljem.

Lühidalt, ükskõik milline Windowsi bittiversioon ja -väljaanne, mida oma värskendatavas arvutis töötate,seda on Windows 10 versioon, millega jõuate pärast värskendamist.

Uuenda installiprogrammi käivitamine

Kui olete värskendamiseks valmis, käivitamiseks alustage installimistööriista (nimega MediaCreationTool).

Kõigepealt palutakse teil kohe arvuti uuendada või luua teise arvuti jaoks installikandja. Valige uuendusprotsessi alustamiseks „Upgrade this PC now” ja klõpsake nuppu „Next”. Tööriist alustab Windows 10 installifailide allalaadimist. Aeg, mis võtab aega, sõltub lihtsalt Interneti-ühenduse kiirusest. Suumisime kiirel kaabliühendusel mõne minutiga 100 protsendini, kuid aeglase ühenduse korral võite arvesti mõnda aega jälgida.

Kui installimiskandja allalaadimine ja lahtipakkimine on lõpuks lõppenud, palutakse teil litsentsilepingu tingimustega nõustuda. Klõpsake nuppu „Nõustu” ja installija teeb viimase värskenduskontrolli, enne kui suunab teid lõplikule kinnituslehele.

Vaikimisi valib installer suurima valiku, mida säilitada, see tähendab, et see hoiab kõik teie isiklikud failid ja installitud rakendused turvaliselt paigas. Kui soovite seda teha, siis installimise alustamiseks klõpsake käsul „Install”. Vastasel korral klõpsake väikesel lingil Muuda, mida säilitada, täpsustades, mida soovite värskendamise käigus säilitada.

Kui klõpsasite linki „Muuda, mida säilitada”, näete ekraani, mis võimaldab teil valida, mida soovite värskenduse ajal säilitada. Teie valikud hõlmavad järgmist:

  • Hoidke isiklikke faile ja rakendusi: See valik säilitab kõik teie isiklikud failid, kõik installitud rakendused ja teie praegused Windowsi seaded. Selle valiku tegemine on sama, kui oleksite ekraani üldse vahele jätnud.
  • Säilitage ainult isiklikke faile: See valik säilitab kõik teie isiklikud failid, kuid eemaldab kõik installitud rakendused ja praegused Windowsi seaded. Pärast Windowsi värskendamist peate installima soovitud rakendused uuesti.
  • Mitte midagi: See valik eemaldab kõik teie isiklikud failid, kõik installitud rakendused ja Windowsi seaded. See on kõige lähem puhtale installile värskendamise protseduuri abil ja ausalt öeldes võib teil olla parem lihtsalt installida, kui kavatsete seda seadet kasutada. Värskendustööriist teisaldab teie isiklikud failid kausta nimega windows.old, nii et saate neid pärast värskendamist mõnda aega taastada. Sellegipoolest peaksite igal juhul veenduma, et kõik olulised failid on varundatud. Lisateavet leiate veebisaidilt //go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=12416.

Valige oma suvand ja klõpsake jätkamiseks nuppu „Järgmine“. Teid naasetakse viimases etapis nähtud kokkuvõtte ekraanile ja saate seejärel värskenduse alustamiseks klõpsata nupul „Installi”.

Värskenduse ajal taaskäivitub teie arvuti paar korda, kui installer töötab. Kui see on valmis, on teil võimalus väike konfiguratsioon teha.

Windowsi konfigureerimine pärast täiendamist

Enne kui saate pärast värskendamist esimest korda Windowsi sisse logida, palutakse teil konfigureerida mõned valikud. Siin saate teha üsna palju väikeseid seadistusi ja näpistusi ning soovitame neid ära kasutada. Esimene asi, mida teil palutakse teha, on oma kasutajakonto kinnitamine. See peaks olema sama konto, mida kasutasite Windows 7 või 8.1 all. Kui soovite uue konto seadistada, võite klõpsata ekraani vasakus alanurgas oleval lingil „Ma ei ole…”. See võimaldaks teil näiteks olemasoleva kohaliku konto asemel pigem uue Microsofti veebikonto luua.

Uue konto loomisel on kuvatud ekraanid veidi erinevad, kui valite lihtsalt olemasoleva konto (mida me siin üksikasjalikumalt kirjeldame). Sellegipoolest on paljud võimalused samad.

SEOTUD:Windows 10 privaatsusseadete mõistmine

Pärast konto valimist palutakse teil järgmisena kontrollida mõningaid privaatsusseadeid. Kõigi nende nägemiseks peate natuke alla kerima, kuid need on kõik kahes allolevas pildis. Enamasti on see seotud sellega, milliseid asju Microsoft saab teie arvutisse saata ja mida teie arvuti neile saata. Teie seas võib olla suurepärane privaatsus - kõik võib lihtsalt välja lülitada (ja see on tore), kuid võtke aega, et võimalusi läbi vaadata. Kui vajate abi, vaadake kindlasti meie Windows 10 privaatsusseadete juhendit.

SEOTUD:Cortana kasutamine ja konfigureerimine Windows 10-s

Järgmisena saate valida, kas soovite Cortana - Microsofti digitaalse assistendi - sisse lülitada. Kui te ei lülita teda praegu sisse, saate seda alati hiljem teha.

SEOTUD:Kuidas seadistada vaikerakendusi Windows 10-s

Lõpuks tutvustatakse teile mõnda Windows 10 uut sisseehitatud rakendust - rakendusi, mis muutuvad nende toetatud failitüüpide avamiseks vaikimisi, kui te ei klõpsa vasakul allosas asuvat väikest linki „Las ma valin oma vaikerakendused” ekraani. Jällegi on hiljem vaikerakendusi lihtne muuta, nii et ärge selle otsuse üle liiga palju muretsege.

Pärast seda kontrollib Windows uusimaid värskendusi, võib-olla taaskäivitab teie arvuti ja siis olete valmis Windows 10-sse sisse logima.

Nüüd on aeg kontrollida oma rakendusi, et näha, kas need on uuendusprotsessi üle elanud (ja vajadusel neid värskendada), samuti ühendada oma välisseadmed ja veenduda, et kogu teie riistvara töötab (ja vajadusel draivereid värskendada). Seejärel saate hakata Windows 10 nautima.

Kas teil on Windows 10 kohta pakiline küsimus? Tulistage meile e-kiri aadressil [email protected] ja me anname endast parima, et sellele vastata.