Mida CCleaner teeb ja kas peaksite seda kasutama?

Tänapäeval tundub, et iga Windowsi kasutaja on CCleanerist kuulnud. Seda soovitatakse laialdaselt nii veebis kui ka väljaspool veebi, kuid sel nädalal toimis see pahavarana. Tegelik küsimus, mida peaksime küsima, on: kas sa tõesti vajad CCleanerit?

CCleaner on kettadelt steroidide puhastus

CCleaneril on kaks peamist kasutust. Esiteks, see otsib ja kustutab kasutud failid, vabastades ruumi. Teiseks kustutab see privaatsed andmed, nagu teie sirvimisajalugu ja viimati avatud failide loendi erinevates programmides.

SEOTUD:7 viisi kõvakettaruumi vabastamiseks Windowsis

Mõnes mõttes sarnaneb see Windowsi sisseehitatud kettapuhastuse tööriistaga, mis vabastab kõvakettal ruumi kasutute failide kustutamise teel - vanad programmide loodud ajutised failid, ajutised Interneti-failid Internet Exploreri jaoks, Windowsi tõrketeatiste logid ja rohkem. Kettaruumi vabastamiseks võite seda tööriista igal ajal käivitada.

CCleaner teeb neid asju ja palju muud. See võtab kettapuhastuskontseptsiooni ja töötab koos sellega, laiendades seda rohkematele Windowsi ja kolmandate osapoolte programmide andmetele, mida Windowsi kettapuhastuse tööriist ei puutu. Näiteks kustutatakse teiste brauserite, näiteks Chrome'i ja Firefoxi, vahemälufailid või kustutatakse kasutud seadistuskaustad, mida NVIDIA graafikadraiveri installijad loovad, kui värskendate oma graafikadraivereid.

Valige lihtsalt kustutatavate andmete tüübid, klõpsake nuppu Analüüs ja vaadake üle, milliseid andmeid CCleaner kustutab. Kui olete rahul, klõpsake valitud failide tegelikult kustutamiseks nuppu Käivita puhastaja. CCleaner mäletab teie valikuid järgmiseks korraks, nii et saate selle lihtsalt avada ja klõpsata nuppu Run Cleaner.

CCleaner kustutab ka privaatsed andmed

CCleaneril on veel üks eesmärk: see kustutab ka erakasutusandmed. Näiteks kustutab CCleaner teie brauseri ajaloo, küpsised ja vahemälufailid kõigi teie installitud brauserite jaoks - Internet Explorer, Firefox, Chrome, isegi Opera. See läheb kaugemale, kustutades Flash Playeri salvestatud küpsiseandmed. See hävitab isegi muud potentsiaalselt privaatsust ohustavad andmed, nagu hiljuti avatud failinimede loend Microsoft Wordis, Adobe Readeris, Windows Media Playeris, VLC-meediumipleieris ja muudes levinud Windowsi rakendustes.

Kõik see on kohandatav, kuid CCleaner on seadistatud vaikimisi need andmed kustutama. Lisaks sellele, et CCleaner pühib kiiresti kasutud ajutised failid, on see nagu omamoodi kogu arvutit hõlmav funktsioon "Kustuta minu ajalugu", mis kustutab mitte ainult teie sirvimisandmed. Muidugi ei tea CCleaner iga programmi kohta, mida võite kasutada, nii et see pole kunagi täiuslik.

Kas vajate tõesti CCleanerit?

CCleaner võib olla leebelt kasulik ja oleme seda soovitanud ka varem - kuid enamasti pole see midagi, mida tevajadus. Selleks on mõned põhjused.

Vahemälufailide kustutamine aeglustab teie sirvimist ja need tulevad lihtsalt hiljem tagasi

Saate kasutada CCleanerit pidevalt, käivitades seda iga päev vaikeseadetega. Kuid see aeglustaks tegelikult teie arvuti kasutamist. Seda seetõttu, et CCleaner on seadistatud vaikimisi teie brauseri vahemälufaile kustutama.

SEOTUD:Miks mu brauser nii palju privaatset teavet salvestab?

Vahemälufailid on bitid veebilehtedest - pildid, skriptid, stiililehed, HTML-failid ja muu -, mida teie brauser hoiab. Näiteks kui külastate How-To Geeki, laadib teie brauser alla How-To Geeki logo, mille kuvame lehe ülaosas. Seejärel salvestab see logo oma vahemällu. Kui navigeerite meie veebisaidi teisele lehele, ei pea teie brauser logopilti uuesti alla laadima - see laadib pildi lihtsalt brauseri kohalikust vahemälust. Teie veebibrauser teeb seda pidevalt erinevate veebilehtede bittidega ja see kiirendab veebilehtede laadimist, kuna teie brauser ei pea samu faile korduvalt alla laadima.

Kui aga peaksite oma brauseri vahemälu pidevalt tühjendama, peaks see samad failid ikka ja jälle uuesti alla laadima. See tähendab, et brauseri vahemälu pidev tühjendamine on toimivuse huvides halb mõte - vahemälu pidev tühjendamine tähendab, et kaotate selle olemasolu eelised.

Muidugi võib vahemälu muretseda ka privaatsuse pärast. Keegi, kellel on juurdepääs teie arvutile, võiks kontrollida teie brauseri vahemälufaile, et näha, milliseid veebisaite te olete külastanud, samamoodi nagu teie brauseri ajalugu. Seetõttu ei salvesta brauserid vahemälufaile, kui sirvite privaatses sirvimisreĹžiimis. Kuid üldiselt, kui kellelgi on juurdepääs teie arvutile, on teil vahemälufaile vaadates palju hullemad probleemid kui neil.

CCleaner pole täielik lahendus kõvaketaste puhastamiseks

SEOTUD:Kui palju vaba ruumi peaksite oma Windowsi arvutisse jätma?

Kunagi, kui kõvakettad olid väikesed ja arvutid aeglased, võis kõvaketta tühjendamine muuta teie arvuti kiirust rohkem. Kuid tänapäeval ei vaja te arvutis nii palju vaba ruumi - täpselt nii palju, et arvuti saaks uusi faile luua just nii, nagu neid vaja on.

Kuigi CCleaner võib aeg-ajalt leida mõningaid suuri faile, mis vabastavad märkimisväärselt palju ruumi (näiteks NVIDIA installifailid), on suur osa sellest puhastatavast vahemälufailid, nagu ülaltoodud, mis süsteem niikuinii automaatselt kustutab - ja luuakse uuesti, kui vahemälu uuesti üles ehitate.

Seetõttu ei ole CCleaneri kasutamine ruumi vabastamiseks tegelikult pikaajaline lahendus - kui ruumi on nii vähe, et otsite selliseid lahendusi nagu CCleaner, peate kas kõvaketta täiendama või isiklikud failid kustutama nagu muusika, videod või mängud.

CCleaner sisaldab muid (enamasti mittevajalikke) tööriistu

SEOTUD:Arvutipuhastusrakendused on pettus: siin on põhjus (ja kuidas arvutit kiirendada)

Peale kettapuhastaja sisaldab CCleaner ka muid tööriistu. Mõned, nagu ka võime luua installitud programmide loend, on kasulikud, kuid neid saab teha ka lihtsa käsuga, ilma CCleanerita. Teised, nagu ka selle sisseehitatud registripuhasti, on parimal juhul maduõli - ja teoreetiliselt võivad need teatud olukordades tegelikult probleeme tekitada.

See sisaldab ka desinstallimisprogrammi (mis ei tee midagi, mida Windowsi sisseehitatud desinstalliprogramm ei tee), käivitushaldurit (mis on juba Windowsi ülesannete haldurisse sisse ehitatud) ja süsteemitaaste liidest (jällegi juba sisseehitatud) Windowsis).

Sellel on küll mõned kasulikud tööriistad, kuid neid kolmanda osapoole tööriistu on igatahes paremini võimalik kasutada - näiteks duplikaatfailide leidmine, kõvakettaruumi analüüsimine ja draivi turvaline kustutamine. Harvadel juhtudel peate neid asju tegema, tõenäoliselt teevad teised programmid seda tööd paremini ja ei ole suurepärane põhjus CCleaneri installimiseks. Oletame, et nad teevad seda trikki näpuga, kui teil on see juba installitud.

Kui kavatsete kasutada CCleanerit, kasutage seda mõistlikult

Me ei ütle, et CCleaner tingimata onhalb kasutada - sellel on oma koht ja kasulikud olukorrad. Kuid tänapäeval ei pea te seda kõike regulaarselt käitama. Me teame siiski, et mõned võivad soovida seda aeg-ajalt koristamiseks hoida, nii et kui kavatsete seda kasutada, pidage silmas ülaltoodud asju.

Selle asemel, et puhasti lihtsalt vaikeseadetes käitada, võtke aega ja valige andmete tüübid, mille soovite tegelikult eemaldada. Windowsi jaotis sisaldab Windowsiga kaasnevate andmete puhastamise võimalusi, samas kui jaotis Rakendused sisaldab teie installitud kolmandate osapoolte rakenduste puhastusvalikuid. Kontrollige kindlasti jaotist Rakendused - kui te ei soovi, et CCleaner pidevalt teie brauseri vahemälu kustutaks, peate selle valiku seal keelama. CCleaner kustutab ka kõik teie veebisaidi sisselogimised, kui olete oma brauseri küpsised tühjendanud, mis sunnib teid üha uuesti kasutatavatele veebisaitidele sisse logima. See pole eriti kasulik.

Samamoodi soovitame hoiduda registripuhastajast eemal - me pole kuulnud, et see konkreetne registripuhastaja probleeme lahendaks, kuid üldiselt ei soovita neid kasutada. Muud tööriistad on tõenäoliselt korras - kuid jällegi on olemas muid tööriistu, mis teevad tõenäoliselt paremat tööd, kui olete valmis neid proovima.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found