Kuidas muuta ekraani eraldusvõimet Windows 10-s

Kas teie Windows 10 arvuti ekraan näeb välja natuke vilets? Kas ühendasite uue monitori, mis ei tööta ettenähtud viisil? Võimalik, et peate kohandama ekraani eraldusvõimet. Nii toimige järgmiselt.

Alustamiseks klõpsake töölaua vasakus alanurgas nuppu „Windows”. Kui tegumiriba on teisaldatud, võib nupp olla ekraani ühes teises servas.

Teise võimalusena võite vajutada klaviatuuril nuppu „Windows”.

Järgmisena tippige välja „Ekraani seaded”. Klõpsake valikul, mis kuvatakse jaotises „Parim vaste”.

Selle menüü allservast leiate jaotise „Eraldusvõime”. Saadaolevate valikute rippmenüü kuvamiseks klõpsake praegu määratud eraldusvõime kõrval oleval noolel. Valige eraldusvõime, mis teie arvates sobib kõige paremini teie vajadustega.

Märge: Windows annab endast parima, et tuvastada ühendatud monitori optimaalne eraldusvõime. Operatsioonisüsteem märgib selle eraldusvõime valikuks „Soovitatav”.

Hetkel, kui klõpsate mõnel suvandil, kohandub teie ekraan vastavalt valitud eraldusvõimele. Kui asjad näevad välja nii hästi kui peaks, valige käsk „Muudatuste säilitamine”. Kui eraldusvõime on segi paisatud, klõpsake eelmise eraldusvõime juurde naasmiseks nuppu „Ennista”.

Kui te ei tee valikut 15 sekundi jooksul, tühistab Windows muudatuse. Taimer on peamiselt selleks, et lülituda tagasi eelmistele kuvasätetele, juhul kui valik ei võimaldanud ekraanil kuvatut lugeda.

Ekraani eraldusvõime muutmine Windows 10-s on sama lihtne. Microsoft annab endast parima, et arvata, mis kõige paremini töötab, kuid mõnikord vajab see veidi abi.