15 asja, mida saate Cortanaga Windows 10-s teha

Cortana on üks Windows 10 kõige nähtavamaid uusi funktsioone. Microsofti virtuaalne assistent teeb hüppe Windows Phone'ist töölauale ja sellega saate teha palju. See pole ka lihtsalt hääleabi - saate sisestada ka käske ja küsimusi

Avage Cortana, et näha teavet, mis võib teie arvates teid huvitada. Cortana annab ka palju passiivset teavet, isegi teavitades teid, kui peate lahkuma, et õigeaegselt kokku leppida.

Kui te ei saa Cortanat veel oma riigis kasutada, saate Cortana lubada igal pool maailmas.

Määra meeldetuletused aegadele, kohtadele ja inimestele

SEOTUD:Cortana kasutamine ja konfigureerimine Windows 10-s

Cortanal on võimas sisseehitatud meeldetuletusfunktsioon, kuid nende meeldetuletustega saate teha rohkem kui lihtsalt meeldetuletuse hankimine kindlal kellaajal.

Alustamiseks kasutage ikooni Meeldetuletused või öelge „Meeldetuletus”. Võite luua meeldetuletuse ja lasta Cortanal teile midagi meelde tuletada kindlal kellaajal, kui jõuate kindlasse kohta või kui räägite konkreetse inimesega. Võite koheselt meeldetuletuse loomiseks öelda ka näiteks: "Remind me to take my pill at 20pm" või "Remind me to buy milk, when I get at [poe nimi]".

Kasutage loomuliku keele otsingut

Cortana toetab teie arvutis failide otsimist loomulikus keeles. Näiteks võite paluda Cortanal “augustist pilte leida” või “Windowsi kohta käivaid dokumente leida”, et leida augustikuiseid pilte või Windowsiga seotud faile.

See on sisseehitatud Windowsi otsingufunktsioon, kuid loomulikuma keele võimalustega. Seda on lihtsam kasutada kui vanu otsinguoperaatoreid.

Tuvastage laul

Nagu Siri, Google Now ja spetsiaalsed rakendused nagu Shazam, saab ka Cortana kuulata teie läheduses mängivat lugu ja selle tuvastada. Öelge "Mis see laul on?" ja Cortana kasutab teie mikrofoni muusika kuulamiseks ja konkreetse lauluga sobitamiseks. Ilmselt töötab see salvestatud muusikaga hästi, kuid ei pruugi tingimata töötada elava muusikaga.

Otsige veebis Bingi asemel Google'iga (või mõne muu otsingumootoriga)

SEOTUD:Kuidas muuta Microsoft Edge Bingi asemel Google'ist otsimiseks

Cortana töötab "Bingi jõul". Kui küsite Cortanalt midagi, millele ta ei tea, kuidas vastata, avab Cortana teie vaikebrauseri ja teeb sellele Bingi otsingu. Cortana austab teie vaikebrauserit - isegi kui see on Chrome või Firefox -, kuid ei austa teie vaikeotsingumootorit ja kasutab alati Bingi.

Võite panna Cortana kasutama hoopis Google'i - või mõnda muud otsingumootorit, näiteks DuckDuckGo või Yahoo! - Google Chrome'i jaoks mõeldud Chrometana laiendusega. Kui Cortana suunab Google Chrome'i Bingi otsingutulemite lehele, suunab Chrometana selle otsingu automaatselt Google'i või teie valitud otsingumootorisse, sundides Cortanat Google'i otsinguid tegema.

See töötab ainult siis, kui kasutate oma vaikebrauserina muidugi Chrome'i.

Tehke arvutused ja teisendused

Cortana saab teha ka kiireid arvutusi. Pidage meeles, et saate sisestada ka Cortana otsingukasti - te ei pea rääkima pikki numbreid.

Võite küsida cortanalt vastust matemaatilisele arvutusele, näiteks “324234 * 34234”, või sisestada ühiku teisenduse, näiteks “55 UK nael usd”. See töötab nii valuutade kui ka muud tüüpi ühikute puhul.

Jälgi lende ja pakette

Cortana saab lende jälgida lennunumbri ja pakettide abil, kasutades nende jälgimisnumbreid. Sisestage lihtsalt Cortana otsingukasti lennu või paketi jälgimisnumber - võite selle lihtsalt kopeerida ja kleepida - praeguse oleku kuvamiseks.

Leia faktid

Cortana kasutab Bingi abil otseste vastuste levinud küsimustele. See sarnaneb Google'i teadmiste graafikuga. Näiteks võite esitada selliseid küsimusi nagu "Mis on maailma kõrgeim hoone?" või "Kes on USA president?" viivitamatu vastuse saamiseks.

Kontrollige ilma

Kasutage Cortanat, et kiiresti kontrollida ilmastikutingimusi erinevates kohtades. Valik „Ilm” näitab teile ilmateadet teie praeguses asukohas, samas kui ilm ilm näitab asukohta teises linnas.

Juhiseid saama

Cortana suudab vastata ka juhistega. Küsige juhiseid asukohani [asukoht] ja Cortana avab lisatud Windows 10 Mapsi rakenduse koos juhistega teie valitud asukohta.

Määra alarmid

Cortana toetab ka häireid, mitte ainult meeldetuletusi. Paluge Cortanal „seada äratus [ajaks]” ja see loob teile alarmi. Siin olev alarm on salvestatud rakendusse Äratused ja kell, kus saate oma alarme hallata.

Käivitage programmid

Cortana võib teie jaoks programme käivitada. Öelge lihtsalt „Käivita [programmi nimi]“. Kui teil on lubatud hääle otsetee „Hei Cortana”, tähendab see, et võite lihtsalt öelda arvutisse „Hei Cortana, käivitage Google Chrome” ja see avab selle rakenduse automaatselt.

Saada email

Cortana saab e-kirju saata sisseehitatud Maili rakenduse ja seal konfigureeritud kontode abil. Alustamiseks öelge lihtsalt „saada e-kiri” või öelge midagi täpsemat, näiteks „Saada Petele e-kiri”, kui see on teie kontaktide hulgas olev isik.

Looge kalendrisündmused

SEOTUD:Kuidas kasutada oma Google'i kalendrit rakenduses Windows 10 Calendar

Cortana saab luua ka kalendrisündmusi. Öelge lihtsalt selline sõna: "lisage koosolek neljapäeval kell 14.00 kalendrisse" ja Cortana täidab teie esitatud teabe automaatselt. Võite ka lihtsalt alustada koosoleku lisamisega ja Cortana küsib lisateavet.

Lihtsalt vestelda

Sarnaselt Siriga saab ka Cortana asjadest "vestelda" ja rumalatele küsimustele vastuste abil vastata. Esitage Cortanale selline küsimus nagu "Kus on Clippy?" või isegi anda selline juhend nagu „Räägi mulle lugu“, „Räägi mulle nali“, „Laula mulle laulu“ või „Üllata mind!“

Hankige käskude loend / spikker

Küsige Cortanalt abi ja näete loendit asjadest, mida saate Cortanaga teha. See kuvab teile täieliku loendi.

Siit leiate veel mõned võimalused, mida me ei loetlenud. Näiteks saab Cortana mängida muusikat, vaadata spordihoone ja pakkuda ennustusi ning pakkuda sõnastike definitsioone ja tõlkeid. Tõenäoliselt lisab Microsoft Cortanale uusi funktsioone ja täiustab olemasolevaid tasuta värskendustes.

Praegu toob Microsoft Cortana Androidi ja iPhone'i. Kui Cortana rakendused nende muude mobiilsete platvormide jaoks käivitatakse, saate Cortanat kasutada ka mitte-Windowsi nutitelefonides. See tähendab, et meeldetuletused ja muud Cortana funktsioonid jälgivad teid ka kõikjal.