Kuidas installida Windows 10 VirtualBox VM MacOS-i

Paljud inimesed kasutavad virtuaalmasina (VM) seadistamiseks Macis tavaliselt selliseid tööriistu nagu Parallels või VMware. VirtualBox on selleks suurepärane tasuta alternatiiv. Lisaks saate selle installida ja seadistada vaid mõne minutiga.

VM-id saavad käitada teie praeguses opsüsteemi (OS). Ükskõik, kas see on mõeldud katastroofi taastamiseks, koodide testimiseks või lihtsalt mõnusaks katsetamiseks, saate VirtualBoxi tasuta kasutada mis tahes Windowsi operatsioonisüsteemi (sh 98, 95 või isegi 3.1) simuleerimiseks.

VirtualBoxi installimine macOS-i

Esmalt laadige alla MacOS-i jaoks mõeldud VirtualBoxi uusim versioon. Klõpsake nuppu „OS X Hosts” ja allalaadimine algab automaatselt.

Avage uus DMG-fail ja seejärel topeltklõpsake installija avamiseks nuppu “VirtualBox.pkg”. Siit leiate ka kasutusjuhendi ja desinstallimistööriista.

Installeri kaudu jätkamiseks klõpsake nuppu "Jätka".

Kui soovite muuta, kuhu ja kuidas VirtualBoxi rakendus installitakse, klõpsake nuppu „Muuda installi asukohta”.

Kui kõik on nii, nagu soovite, klõpsake nuppu Installi. Kui küsitakse, tippige oma Maci parool.

Kui te pole varem oma Macile luba Oracle'ist programmide installimiseks andnud, siis tõenäoliselt ebaõnnestub installimine selles etapis.

Loa andmiseks klõpsake paremas ülaosas oleval suurendusklaasil, tippige „Turvalisus“ ja vajutage sisestusklahvi. Teise võimalusena võite klõpsata rakendusi> Süsteemieelistused> Turvalisus ja privaatsus. Vahekaardi Üldine alaosas peaksite nägema mõnda teksti, mis ütleb, et Oracle America, Inc. tarkvara on blokeeritud. Klõpsake nuppu „Luba” ja seejärel installige uuesti.

Pange tähele, et see valik on saadaval ainult 30 minutit pärast VirtualBoxi uut installimist. Kui te seda teksti ei näe, avage kaust „Rakendused” ja lohistage selle desinstallimiseks VirtualBoxi ikoon prügikasti.

Eemaldage kõik allesjäänud failid, installige uus VirtualBoxi koopia ja avage seejärel selle valiku nägemiseks kohe menüü „Turvalisus ja privaatsus”.

Installimine on nüüd lõppenud. Klõpsake "Sule" ja "Teisalda prügikasti", kuna te ei vaja enam installifaili.

Windows 10 installimine VirtualBoxi

Nüüd, kui olete oma Maci installinud VirtualBoxi, on aeg laadida oma Windows 10 virtuaalne masin. Avage Virtual Box (kausta „Applications” või Spotlight Searchi kaudu).

Klõpsake VirtualBoxis nuppu „Uus”.

Võite oma uuele operatsioonisüsteemile nime anda, kui soovite. Kui tippite mõne saadaoleva operatsioonisüsteemi nime (nt „Windows 10”), lülitub väli „Versioon” automaatselt sellele operatsioonisüsteemile. VM-ide salvestamiseks võite valida muu „masinakataloogi“.

Kui olete valmis, klõpsake nuppu „Jätka”.

Valige järgmisel ekraanil, kui palju RAM-i (mälumaht) soovite oma VM-ile eraldada, ja seejärel klõpsake nuppu „Jätka”. Pidage meeles, et kui määrate selle liiga kõrgeks, pole teie Macil töötamiseks piisavalt mälu.

Vaikimisi soovitus on 2048 MB, millest piisab enamiku installijate käitamiseks. Raskem kood või rakendused võivad siiski vajada vähemalt 2 GB. Seda saate alati hiljem jaotises „Seaded” muuta.

Nüüd peate otsustama oma VM-i kõvaketta suuruse või kui soovite seda üldse. Kuna see on tõenäoliselt esimene VM, mille selles masinas seadistate, klõpsake valiku „Loo virtuaalne kõvaketas kohe” kõrval olevat raadionuppu ja seejärel klõpsake nuppu „Loo”.

Järgmisena peate otsustama, millist tüüpi kõvaketast luua. Vaikimisi on „VDI (VirtualBox Disk Image)”, mis on Oracle'i patenteeritud konteinervorming.

Kuid installite Microsofti toote, seega peate valima selle kasutatava vormingu, milleks on „VHD (virtuaalne kõvaketas)”. Klõpsake selle valiku kõrval olevat raadionuppu ja seejärel klõpsake nuppu „Jätka”.

Järgmisel ekraanil valige kiirem seadistamine ja valige „Dünaamiliselt eraldatud”. Kui soovite kiiremat jõudlust (mida me soovitame), valige „Fixed Size” ja seejärel klõpsake „Continue”.

Lõpuks peate otsustama, kuhu oma VM-i salvestada ja kui palju mälumahtu see vajab. Kui valisite eelmisel ekraanil valiku „Fikseeritud suurus”, klõpsake nuppu „Loo”. VirtualBox hakkab seda ruumi eraldama.

Olete nüüd edukalt installinud VirtualBoxi ja Windows 10 VM. Kuid nagu igal füüsilisel masinal, peate ka Windows 10 OS-i seadistama.

Tasuta Windows 10 kettapildi saate alla laadida otse Microsoftilt. Salvestage ISO-fail arvutisse, minge tagasi VirtualBoxi ja klõpsake siis nuppu „Start”.

Kui Windows 10 ISO on juba teie arvutis, võib VirtualBox proovida seda automaatselt tuvastada ja valida.

Vastasel juhul avaneb uus aken, et saaksite seda käsitsi teha. Klõpsake kausta rohelise noolega.

Klõpsake selles aknas nuppu „Lisa”. Valige ISO-fail, klõpsake nuppu Ava ja seejärel nuppu Start.

Teie Windows 10 VM on nüüd teie Macis kasutamiseks valmis! Kui soovite kunagi mõnda sätet muuta, klõpsake lihtsalt paremklõpsake VM ja seejärel klõpsake nuppu „Seaded”.

Nüüd, kui olete valmis ja töötab, vaadake kindlasti mõnda muud meie VirtualBoxi ja VM-i juhendit. Küsimuste korral võite viidata ka Oracle'i VirtualBoxi kasutusjuhendile.