Veebikaamera keelamine (ja miks peaksite)

Kui mure, mis oli paranoia provints, on aastatepikkuste raportite ja paljastuste tõttu selgelt ilmnenud, et inimesed saavad tõesti teie veebikaamera kaudu nuhkida. Sellepärast peaksite oma oma keelama või katma.

TL; DR versioon: Script-kiddie häkkerid ja teismelised saavad ja saavad kasutada hõlpsasti ligipääsetavaid tööriistu ja andmepüügitehnikaid pahaaimamatute inimeste veebikaamerate kaaperdamiseks, sageli neile, keda nad tunnevad, ja neid kaamera kaudu vaadata. Nad saavad oma magamistubadesse salvestada kompromissituatsioonis olevate inimeste pilte ja videoid ning paljud neist piltidest ja videotest laaditakse üles varjulistele veebisaitidele.

Kui teil on lapsi, peaksite tungivalt kaaluma selle artikli tervikuna lugemist ja midagi rakendamist, et nende veebikaamera pidevalt (või mitte kunagi) sisse lülitada.

Kas veebikaamera luuramine on tõesti oht?

Kümme aastat tagasi peeti paranoilise vandenõuteoreetiku rämpsuks ideed, et inimesed - olgu need siis valitsuse agendid, häkkerid või lihtsalt seadusi rikkuvad voyeursid - võiksid teid teie arvuti veebikaamera kaudu aktiivselt nuhkida. Hulk uudiseid vahepealsetel aastatel on aga näidanud, et see, mida kunagi peeti paranoiaks, on nüüd ebamugav reaalsus.

2009. aastal kaebas õpilane oma kooli kohtusse, kui avastas, et kooli varustatud sülearvuti teda salaja pildistab (järgnenud õiguslik uurimine näitas, et kool oli nende teadmata või nõusolekuta kogunud 56 000 õpilaste fotot). 2013. aastal demonstreerisid teadlased, et nad saavad MacBooksi veebikaamera aktiveerida ilma märgutule põlemata, mida varem peeti võimatuks. FBI endine agent kinnitas, et see pole mitte ainult võimalik, vaid et nad on seda juba aastaid teinud.

2013. aastal saime Edward Snowdeni lekitatud dokumentide loal teada, et NSA-l olid edukad programmid, mida nad kasutasid iPhone'i ja Blackberry kaamerate tagauksele juurdepääsu saamiseks. 2014. aastal saime jälle Snowdeni lekete tõttu viisakalt teada, et NSA käsutuses on palju tööriistu selliste kasutajate kaugseireks nagu „Gumfish”: pahavara tööriist, mis võimaldab teie veebikaamera kaudu kaugvideot jälgida. 2015. aasta alguses lagunes rühm nimega BlackShades pärast avastamist, et nende 40 dollari eest müüdud tarkvara oli kasutatud selleks, et anda miljonitele ostjatele ohvrite arvutitele kaugjuurdepääs (sealhulgas juurdepääs veebikaamerale); vaevalt, et see on uus trikk, kuna vanu programme nagu Back Orifice kasutati samal viisil juba 1990. aastatel.

See pole mitte ainult NSA

Tahame rõhutada kogu "vaevalt uut trikki" bitti ja seda, kui hõlpsalt pääsevad teie arvutile isegi vähese kvalifikatsiooniga pahatahtlikud kasutajad. See Ars Technicas ilmunud artikkel kohtub meestega, kes luuravad oma veebikaamerate kaudu naisi, on murettekitav konto. Enamik luurajaid pole valitsuse esindajad, kuid madala taseme häkkerid, kes kasutavad lihtsaid tööriistu kõigi nende seadmete kataloogimiseks ja jälgimiseks, millele arvutil on juurdepääs.

Nii et enne kui õlgu kehitate ja ütlete: "NSA ei hooli minu igavast elust, nii et see pole oluline", mõistke, et ehkki me kõik võime leida, et valitsuse väited luuravad globaalsel ja intellektuaalsel tasandil kõige murettekitavamalt , suurema osa veebikaamera tegelikust luuramisest teostab jube Peeping Toms.

Nii et see on lühike: jah, veebikaamera nuhkimine on tõeline oht. Kui kõigil, alates NSA spioonidest kuni naaberlapseni, on juurdepääs tööriistadele, mis võivad veebikaamera selle omaniku vastu pöörata, on oht õigustatud.

Mida ma peaksin tegema?

Te ei tohiks küsimusi esitada, oma arvuti veebikaamera keelata või varjata. Pole mingit põhjust, eriti kui arvukalt dokumenteeritud veebikaamera nuhkimise juhtumeid on jätta ebaturvaline salvestusseade püsivalt teie arvutisse juurdepääsetavaks. Seda on nii lihtne teha, et pole põhjust seda mitte teha. Siin peaksite kaaluma järgmist.

Veenduge, et kasutate viirusetõrjet

SEOTUD:Mis on parim viirusetõrje Windows 10 jaoks? (Kas Windows Defender on piisavalt hea?)

Kuigi viirusetõrje ei tuvasta kõiki neid asju ega leia paljusid uusimaid, mis seal on, aitab see vähemalt lingi kaudu nakatumisvõimaluste lahendamisel või vale käivitatava faili käitamisel. Siin on programmid, mida soovitame.

Probleem on selles, et kui tegelikult kujutab endast ohtu kolledži laps, kes pakub inimestele abi nende IT-probleemide korral, saavad nad hõlpsasti lisada Trooja hobused, et viirusetõrje seda ei tuvastaks. Või võib pahavara teha sama asja.

Te ei saa tegelikult usaldada seda väikest ikooni, mis ütleb, et olete turvaline. Kuid sellest on vähemalt abi.

Eemaldage see vooluvõrgust

Väliste veebikaameratega lauaarvuti kasutajatele on lihtsaim lahendus USB-veebikaamera lihtsalt lahti ühendada. Ükski häkkimine ei ühenda pistikupesast lahti ühendatud seadet võluväel.

See on lahendus, mida kasutame How-To Geeki kontorite ümbruses; jätame veebikaamerad tavapärasesse asendisse vastavate tööjaamakonitoride kohal ja siis, kui peame neid kasutama, ühendame USB-kaabli nimetatud tööjaama hõlpsasti ligipääsetavasse esi- või ülemisse USB-porti.

See on kõige lollikindlam viis probleemile lähenemiseks, kui teil on väline veebikaamera ja see töötab riistvarast või operatsioonisüsteemist sõltumata.

Keelake see BIOS-is

Kui teil on integreeritud veebikaameraga sülearvuti (või haruldane kõik-ühes töölauamudel, mis sportib ka integreeritud veebikaamerat), on teil mõned võimalused. Kui teie BIOS seda toetab, saate selle keelata BIOS-i tasemel, mis on ideaalne.

Taaskäivitage arvuti ja sisestage BIOS-i (järgige ekraanil kuvatavaid juhiseid, et sisestada “SETUP”, vajutades tavaliselt klahvi F2, DEL-klahvi või mingisugust funktsiooniklahvide kombinatsiooni). Otsige läbi BIOS-i valikud kirjele, millel on märge „veebikaamera”, „integreeritud kaamera” või „CMOS-kaamera”. Nendel kirjetel on tavaliselt lihtne lüliti, näiteks lubamine / keelamine või lukustamine / avamine. Veebikaamera väljalülitamiseks keelake või lukustage riistvara.

Kahjuks on BIOS-i lahendus suhteliselt haruldane ja tavaliselt leidub see suure institutsionaalse müügiga müüjate arvutitest. Näiteks tarnivad äridelli ja Lenovo sülearvutid selle funktsiooniga BIOS-is, kuna nende ettevõtteostjad soovivad veebikaamera keelata. Teiste müüjatega (ja isegi eespool nimetatud müüjate arvutiliinides) on see tabatud või vahele jäänud.

Tuleb ette hoiatada, et veebikaamera keelamine blokeerib tavaliselt ka mikrofoni, kuna enamikus sülearvutites on kaamera ja mikrofonimoodul samal väikesel laiendusplaadil. See on ilmselgelt eelis (privaatsuse seisukohast), kuid peaksite sellest teadlik olema, nii et te ei jää imestama, miks teie mikrofon on surnud.

Keela see OS-is

See lahendus pole päris nii turvaline ega lollikindel, kuid on teretulnud järgmine samm. Võite oma veebikaamera halvata, kui keelate selle ja eemaldate draiveri toe.

Selle tegemise tehnika on operatsioonisüsteemist erinev, kuid üldine eeldus on sama. Windowsis peate lihtsalt sisestama seadmehalduri (selle leidmiseks klõpsake nuppu Start ja otsige sõna „seadme haldur”). Seal leiate oma veebikaamera kategooria „Pildiseadmed” alt, paremklõpsake sellel ja valige „Keela” või „Desinstalli”.

Ilmselgelt pole see ideaalne lahendus. Kui kellelgi on teie masinale administraatori kaugjuurdepääs, saab ta suurema või väiksema vaevaga alati puuduvad draiverid installida ja seadme uuesti lubada.

Sellise keskendumise ja sihikindluse keelamine on aga lihtne ja lihtne viis veebikaamera keelamiseks. Siiski on üsna ebamugav, kui kasutate oma integreeritud veebikaamerat tegelikult korrapäraselt. Nii jõuame järgmise lahenduseni: objektiivi varjamine kattega.

Katke see kinni

Kompromiss veebikaamera BIOS-is või operatsioonisüsteemis keelamise ja kogu aeg lahtiseks jätmise vaeva vahel on teie veebikaamera objektiivile lihtne füüsiline kate. Nii elementaarne ja lihtsustatud kui see näib, on see tegelikult tõeliselt tõhus tehnika. Saate kohese visuaalse kinnituse selle kohta, et objektiiv on keelatud (näete kaant iga kord, kui vaatate oma sülearvutit), seda on lihtne eemaldada ja proovisime isegi mõningaid mustuse odavaid DIY-valikuid, mis hoiavad varjamise võimalust säästlikuna.

Allpool on viitena toodud sülearvuti, mida kasutame ilma ühegi (kaubandusliku või isetegemise) lahenduse rakendamiseta. Indikaatortuli on vasakul, veebikaamera objektiiv on keskel ja mikrofon paremal.

Enne kui kleeplindi rulli haarata jookseb, tutvustame mõningaid mugavamaid kommertsvalikuid.

Silmaklubi kate (~ 6 dollarit)

Eyebloc on Amazoni enimmüüdud ja enim vaadatud veebikaamera kate. Kujundus on tõesti lihtne: see on C-kujuline plastklamber, mille libistate sülearvutile (seda saab sarnaselt rakendada ka tahvelarvutitele ja nutitelefonidele).

Selles pole kahtlust, seda oli lihtne peale kanda, seda oli lihtne eemaldada ja reklaamitud kujul ei olnud sellel liimi, millest rääkida (seega ei olnud jääkaine ohtu). See blokeeris ka veebikaamera objektiivi täielikult kõigis seadmetes, kus seda katsetasime. See tähendab, et see asi on tõesti,tõesti, kole ja ilmne. Stiililt määratleksime Eyebloci sealsamas massiivsete sobivate päikeseprillidega, mida näeksite pensionäride ringkonnas.

See on ka ainus testitud seade, mis ei toimi nutitelerite, mängukonsoolide ega muude suuremate seadmete puhul, kuhu on sisse ehitatud veebikaamera sarnane seade. Kui te ei kinnita seda sihvaka eseme külge nagu sülearvuti kaas või tahvelarvuti, see ei tööta.

C-slaid (~ 5 dollarit)

C-Slide on väike (ja me peame silmas pisikest) plastikust liugurit, mille kinnitate sülearvutile või tahvelarvutile. Kogu seade on väga väikese postimärgise suurusega (1,4 ″ x 0,5 ″ ja napp 1 mm või nii paks). See on tegelikult nii pisike, et see toimetati kleebituna ühele # 10 ettevõtteümbrikule kaardipaberile ja ümbriku välisküljel oli kiri "Teie veebikaamera kaanetellimus on sees!" suure esiletõstetud trükiga, et arvatavasti tagada, et me seda rämpspostina ei raisanud.

Erinevalt teistest selles ümarduses olevatest lahendustest on C-Slide mõeldud püsivalt seadmesse rakendamiseks. Veebikaamera lubate ja keelate, libistades väikest väikest plastpaneeli edasi-tagasi, et veebikaamera avada ja sulgeda umbes nii, nagu mõnel suuremal välisel veebikaameral on füüsiline liugur, mis katab objektiivi, kui seda ei kasutata.

Hoolimata meie kahtlustest, kui väike C-Slide on, töötas see üsna hästi. See on nii õhuke, et saate sülearvuti hõlpsalt sulgeda, ilma et kaane ja korpuse vahel oleks märgatavat tühimikku. C-Slide'iga leidsime ainult kaks probleemi.

Esiteks, kui teil on kõvera raamiga sülearvuti, ei kleepu see eriti hästi ja tõenäoliselt kukub kohe (või varsti pärast rakendust) maha. Teiseks peate selle asetama väga ettevaatlikult, nii et see ei jääks kogemata sülearvuti mikrofoni ava kohale ega kataks märgutuld. Teiseks, enne kui te kahepoolse teibi tagaküljelt maha koorite ja sellele laksutate, võtke minut paigutuse katsetamiseks. Meie esialgne paigutus oli vähem kui ideaalne, kuna see blokeeris märgutule ja blokeeritud mikrofoni tagajärjel blokeerus. Liuguri ava veebikaamera objektiivist pisut kompenseerides suutsime seadme paigutada nii, et mikrofon ei oleks varjatud ega teipitud ning ainsaks ajaks oli märgutuli blokeeritud, kui liugur oli veebikaamera kasutamiseks avatud .

Kui need väiksemad probleemid kõrvale jätta, töötab C-Slide mis tahes kaamerasse, mis on manustatud tasasele pinnale, kui kaamera objektiiv on väiksem kui liuguri umbes ruutsentimeetrine ava (umbes teie roosa sõrme küünte suurus). Üldiselt oli see meie lemmiklahendus. Seda on lihtne rakendada ja seda on lihtne kasutada: ei korjata väikest kleepuvat ketast ega valesti paigutatud osi.

Loovate kaamerate kaaned (~ 10 dollarit 6 eest)

Creative Cam Covers tunneb ja näeb väga sarnane välja lõigatud vinüülkleebiste külge nagu need, mida telliksite siltide poest või ostaksite, et autoaknast välja koorida ja kleepida. Pakiga on kaasas alkoholilapp ja kuus musta ümmargust klambrit, mis on ligikaudu peenraha suurused. Neil pole liimi, kuid selle asemel kasutatakse staatilist elektrit siledatele pindadele klammerdumiseks.

See on nii eelis (kleepuvaid jääke pole ja neid on lihtne eemaldada) kui ka viga (need toimivad suurepäraselt siledatel pindadel, kuid mitte nii hästi tekstuuritud pindadel). Iseenesest töötavad need ülihästi läikivate klaverimustade raamidega sülearvutites ja siledate klaasist raamidega tahvelarvutites, kuid kui teie sülearvuti on harjatud alumiiniumist (nagu MacBook) või kui sellel on lihtsalt kare tekstuur, võite leida, et need kergesti kukuvad väljas.

Seda silmas pidades saame toodet ainult nendeks olukordadeks soovitada: ülisiledad ja lamedad sülearvuti raamid või klaaspinnad, nagu tahvelarvutites. Ühelgi meie sülearvutil pole läikivat ümbrist ja kaamerakaaned ei jääks (isegi sekundi murdosa) kinni selle sülearvuti raamile, mida selles artiklis tutvustamiseks kasutasime. Kuid nad pidasid uskumatult hästi kinni meie iPad mini täiesti siledast klaaspinnast, nagu näha ülaltoodud fotol. Kui otsite läikiva raamiga tahvelarvuti või sülearvuti jaoks mittekleepuvat lahendust, on see suurepärane lahendus.

DIY elektrilised lindikatted (<$ 1)

Kõiki neid lahendusi kohapeal katsetades jõudis meile mõttele, et kui te ei kardaks pisikest kleepainet, siis oleks odavaim lahendus lüüa elektrilindi tükki lihtsalt auguga ja teil oleks vaja täiesti ümmargune väike täpp, mille saaksite asetada otse oma integreeritud veebikaamera objektiivi kohale.

Kiire reis vanasse tarnekappi, et leida mõni lint, auk ja auk FedExile (et varastada natuke mittekleepuvat paberit) ja meil olid sadade veebikaamerakatete kinnitused.

Selle tehnika ainus negatiivne külg on see, et jah, teil on punkti eemaldamisel potentsiaalselt vähe liimi (kuigi see on enamasti temperatuuriga seotud probleem, kuna elektrilindil pole jahedas kasutamisel palju jääke) temperatuurid). Samuti oleks hõlbus väikest teippi kaotada või segamini ajada, kui kasutaksite seda reisil olles, kuid arvestades, kui odavad need on, võite hõlpsalt mõne oma sülearvuti kotti panna.

Teie veebikaamera keelamise või katmise kohta jagatud näpunäidete abil saate hõlpsasti vältida veebikaamera nuhkimise kahetsusväärset reaalsust ja vähendada või täielikult kõrvaldada veebikaamera põhiseid privaatsuse rikkumisi.