Kuidas jälgida kellegi IP-d (ja asukohta) lingiga

Kus asub inimene, kellega räägite? Kas nad on need, kellena nad end ütlevad? Kontrollimiseks võite lasta sellel inimesel klõpsata spetsiaalsel lingil. Näete nende IP-aadressi ja see ütleb teile nende ligikaudse asukoha.

Kuidas IP-jälgimise lingid toimivad

Mängisime hiljuti koos võltsitud värbamiskelmusega. Teadsime alguses, et see on pettus, kuid tahtsime petturi asukohta kinnitada. Nad ütlesid, et viibivad USA-s - aga kas nad olid? Kontrollisime, jälgides nende IP-d lingiga.

Selles pole midagi erilist - kui keegi kasutab ressurssi veebis, näeb server oma ainulaadset IP-aadressi. Ja IP-aadressid on seotud kitsaste geograafiliste piirkondadega. Kuid populaarsed veebiteenused ei näita tavaliselt selle inimese IP-aadressi, kuigi kindlasti näete seda ka ise, kui hostite oma veebiserverit. Siinses meetodis kasutatakse võrguteenust, mis „mähib” teie jaoks tõelise lingi, jälgides sellele juurdepääsu omavat IP-aadressi, enne kui inimene kiiresti lingi tegelikku sihtmärki saadetakse.

Sellel on oma piirangud. Igaüks saab VPN-i abil oma tegelikku asukohta varjata. Isegi kui nad on, on hea võimalus, et VPN näitab teistsugust asukohta, kui ta väidab end olevat. Meie võltstöötajate puhul väitis pettur, et on USA-s, kuid meie lingile pääsesid nad Nigeerias asuvalt IP-aadressilt.

Kui te ei tea veel asukohta, kus keegi väidab end olevat, ja üritate lihtsalt välja selgitada, kas ta on ehtne, peate enne lingi saatmist veenma teda ütlema, kus ta on. Selle vestluseks muutmine ei tohiks olla liiga keeruline, muudab Interneti olemus asukoha küsimise veebiarutelu tavapäraseks osaks - kas keegi teine ​​mäletab A / S / L-i?

Kui olete seda teinud, peate nende saatmiseks ette valmistama digitaalse faili. Pilt, Wordi dokument või mis tahes muu, mille saate pilvemälu lingile manustada, toimib. Kui teil on tegemist võimaliku petturiga, võib see pettur paluda teil neile kelmuse osana midagi saata. Kui tutvute veebis, võiksite saata foto. Kui olete faili saatmiseks valmis, peate selle tavapärase lingi pakkima IP-jälgimisteenusega.

Kahjuks loob see protsess lingi, mis on ilmselgelt jälgitav. Selle varjamiseks peate kasutama mõnda muud teenust. Tõenäoliselt ei taha te, et teine ​​inimene teie trikki märkaks.

SEOTUD:Kelmuse hoiatus: võltsitud töökohtade värbajad proovisid meid säga saada, siin on see, mis juhtus

Kuidas luua varjatud jälgimislink

Võite kasutada linki veebisaidile mis tahes veebisaidile, kuid see protsess juhatab teid linki loomisel, mis läheb ühte teie faili või fotot.

Esimene samm on faili üleslaadimine pilveteenusesse nagu Dropbox või Google Drive. Kui kahtlustate, et inimene, kellega suhtlete, pole usaldusväärne ja te ei soovi isiklikke andmeid ära anda, on mõistlik mitte kasutada ühtegi oma peamist kontot. Võimalik, et soovite luua teise viskekonto, kui teil seda veel pole.

Kui fail on üles laaditud, kasutage jagatava lingi loomiseks veebisaiti. Google Drive'is saate failil paremklõpsata ja valida „jagatav link”. Hõljutage Dropboxis hiirt faili kohal ja valige jaga.

See on link, kuhu teie arvatav pettur protsessi lõpus jõuab. Kuid ärge andke neile seda linki. Iseenesest ei ütle see meile midagi.

Selle asemel minge IP-logija veebisaidile ja kleepige oma URL väljale „URL and Image Shortener”. Klõpsake selle all nuppu "Hangi IPloggeri kood".

Järgmisel ekraanil kuvatakse teile „IP logija link statistika kogumiseks“ ja „link statistika vaatamiseks». Kopeerige vaatamise statistika link turvalisse kohta. Selle abil näete hiljem inimese IP-aadressi ja asukohta.

Statistika kogumise link on see, kus on IP-jälgimine. Kahjuks on see link iplogger.com teie saajale surnud kingitus.

Oma tegude varjamiseks võite kasutada URL-i lühendamise teenust. Kahjuks ei meeldi neile lühendavatele teenustele IP-logijate URL-id ja need tekitavad vigu. Selle ületamiseks klõpsake jaotisest „Domeeninime valimine” paremal oleval rippmenüül iplogger.org ja valige oma domeeni jaoks „2no.co”. Ülaosas olevat jälgimislingi värskendatakse, see uus link kopeeritakse.

Järgmisena minge saidile bit.ly - soovi korral võite proovida mõnda muud lühendamisteenust, kuid testisime Bitlyga. Kui teil pole veel kontot, looge see.

Klõpsake Bitly veebisaidi paremas ülanurgas nuppu „Loo“.

Kleepige oma 2no.co jälgimislink lahtrisse „Kleebi pikk URL” ja klõpsake nuppu Loo.

Nüüd on teil Bitly link, mille saate oma potentsiaalsele petturile anda. Kiireks allalaadimiseks võite klõpsata nupul Kopeeri.

Kuidas näha saaja IP-aadressi

Saada see link inimesele, kellega räägite, nagu tavalise lingi korral. Kui olete selle teinud, minge tagasi IP-logerisse, kopeerige vaatamise statistika link ja kleepige see oma brauserisse.

Näete loendit kõigist IP-aadressidest, mis lingile juurde pääsesid, millist asukohta nad on ja võib-olla ka seda, millist brauserit nad kasutavad.

Pidage meeles, et see ei ütle teile kõike. Kui inimene kasutab VPN-i või sarnast tehnoloogiat, ei näe te tema tegelikku asukohta. Kuid see on veel üks vahend teie arsenalis, et leida inimesi, kes pole need, kelleks nad väidavad end olevat. Kui teie jälgimistulemused näitavad teist riiki kui eeldate, olge ettevaatlik ja kaaluge minema minekut.