Kuidas kasutada nutitelefoni arvuti hiire, klaviatuuri ja kaugjuhtimispuldina

Hiir ja klaviatuur ei ole alati kõige mugavam viis arvuti juhtimiseks, eriti meediumikeskuse arvuti, mida juhite diivanilt. Võite proovida oma töölauda juhtida mängukontrolleri abil, kuid ka teie nutitelefon teeb selle trikki.

See on võimalik läbi nutitelefoni rakenduse ja arvutirakenduste kombinatsiooni Unified Remote. Telefoni rakendus ühendub teie arvuti serverirakendusega, mis võimaldab tal saata hiirt, klaviatuuri ja muid kaugjuhtimispuldi tüüpi sisendeid.

Ideaalne pihuarvuti kodukino arvuti jaoks

SEOTUD:Kuidas juhtida Windowsi töölauda Xboxi või Steam-kontrolleri abil

YouTube'i sidumisfunktsioon pakub võimalust kasutada telefoni kaugjuhtimispuldina, et juhtida arvutis YouTube'i taasesitust, ja on isegi võimalus kasutada telefoni kaugjuhtimispuldina VLC-s taasesitamiseks. Kuid need on väga piiratud kaugjuhtimispuldi lahendused. Ideaalne oleks viis oma nutitelefoni juhtmeta hiire ja klaviatuurina kasutada.

Unified Remote töötab selleks väga hästi. Standardversioon on tasuta ja tasuline versioon pakub täiendavaid spetsiaalseid kaugfunktsioone.

Tasuta versioon võimaldab teil kasutada telefoni hiire, klaviatuurina ja annab teile juurdepääsu teistele meedia kaugfunktsioonidele. Rakenduse saate installida iPhone'i, Android-telefoni või isegi Windows Phone'i. Saate seda kasutada Windowsi, Maci või Linuxi arvuti juhtimiseks. Nii et mis tahes seadmed teil on, peaks Unified Remote teie jaoks töötama. See saab teie arvutiga suhelda Wi-Fi või Bluetoothi ​​kaudu.

Installige server arvutisse

Esiteks peate installima Unified Remote serveri tarkvara Windowsi, Maci või Linuxi jaoks. Selle tarkvara leiate Unified Remotei veebisaidilt. Laadige see alla ja läbige installiprotsess. Windowsis installib see sisenddraiveri, mis võimaldab Unified Remoteil teie arvutit juhtida.

Installer peaks pärast selle lõpetamist automaatselt käivitama Unified Remote'i. Kui see nii ei ole, käivitage menüü Start käsk „Unified Remote”. See kuvatakse teie teavitusalas ja saate sellel paremklõpsata ning valida „Haldur”, kui soovite selle seadeid kohandada, kuid see pole vajalik.

Protsess peaks olema sarnane Mac OS X-is ja Linuxis. Järgige lihtsalt Unified Remotei installijuhiseid.

Installige kaugjuhtimispult ühele või mitmele telefonile

Järgmisena peate installima rakenduse Unified Remote Androidile, iPhone'ile või Windows Phone'ile. Käivitage rakendus oma telefonis ja puudutage nuppu „Ma olen installinud serveri”. Rakendus skannib teie kohalikku võrku, et leida server, milles töötab server, seega veenduge, et telefon oleks arvutiga samas WiFi-võrgus.

Kui see on tehtud, annab see teile loendi kaugjuhtimispuldidest, mille saate valida.

Funktsioon “Põhisisend” töötab hästi, võimaldades hiire kursori juhtimiseks kasutada telefoni ekraani puuteplaadina. See võib olla palju mugavam kui proovida kasutada hiirt kohvilauas, kui soovite kursorit meediumikeskuse arvutis ümber liigutada.

Toimivad ka muud tavalised puuteplaadi toimingud, nagu klõpsamiseks üks puudutus ja üles-alla kerimiseks kahe sõrmega lohistamine. Põhisisendiekraanil saate nutitelefoni klaviatuuri üles tõmbamiseks puudutada ekraani vasakus alanurgas asuvat klaviatuuriikooni. Sisestage klaviatuur ja see saadab selle sisendi teie arvutisse.

Kasulikud võivad olla ka muud kaugjuhtimispuldi funktsioonid. Failihalduri kaugjuhtimispult võimaldab teil arvutis faile hallata, klaviatuuri kaugjuhtimispult annab aga täieliku klaviatuuri - see on kasulik, kui soovite kasutada klahve, mida nutitelefoni klaviatuuril ei kuvata, näiteks Windowsi klahvi.

Meediumipult võib olla äärmiselt kasulik, võimaldades teil arvutisse kiiresti helitugevuse vähendamist, vaigistamist, helitugevuse suurendamist, eelmist, järgmist, peatamist ning pausi / taasesituse klahvivajutusi saata. Toitepult võimaldab teil arvuti kiiresti taaskäivitada, välja lülitada, magada, lukustada, välja logida või talveunerežiimis.

Plussnuppu vajutades saate lisada veel mõned tasuta puldid. Näiteks on Start-kaugjuhtimispult, mis võimaldab teil menüüs Start kiiresti rakendusi käivitada, tegumihaldur, mis võimaldab teil käimasolevaid protsesse hallata, ja VLC-pult, mis pakub nuppe taasesituse kiireks juhtimiseks VLC-meediumipleieris.

Paljud teised siinsed spetsiaalsed kaugjuhtimispuldid maksavad raha ja nii teenib rakendus kasumit ning saab endale lubada kõiki põhitõdesid tasuta pakkuda. Teil pole vaja raha välja käia, kui te ei soovi väljamõeldud asju.

See on nii lihtne. Selleks saate kasutada paljusid muid rakendusi, kuid need pole tingimata nii täisfunktsionaalsed kui ka platvormidevahelised. Unified Remote pakub serveri, mis töötab igas tavalises töölauaoperatsioonisüsteemis - Windowsis, Mac OS X-is ja Linuxis - ning nutitelefonirakendustes, mis töötavad iPhone'is, Androidis ja isegi Windows Phone'is.

Ka serveriga saab ühendada mitu seadet. Teised teie maja inimesed peavad lihtsalt installima rakenduse igasse nutitelefoni, mida nad kasutavad, ja nad saavad teie arvutit juhtida, kui nad on samas võrgus.

Pildikrediit: Andy Rennie Flickris