Kas teadsite, et Windows 10-l on roheline surmaekraan?

Kõik on kuulnud sinisest surmaekraanist (BSOD), mis kuvatakse teie Windowsi arvuti krahhi korral. Kuid kas teadsite, et ka Windows 10-l on surma roheline ekraan?

Roheline surmaekraan kuvatakse ainult siis, kui käitate Windowsi siseringi eelvaate versiooni. See on sama mis surma sinine ekraan ja see kuvab samu veateateid.

Teisisõnu, kõik, mis käivitab Windows 10 tavalises versioonis sinise surmaekraani, käivitab Windows 10 siseringi eelvaate versiooni rohelise ekraani. Ainus erinevus on see, et see ekraan ütleb, et kasutate Windowsi siseringi Ehita ”ja sellel on sinise asemel roheline taust.

Roheline värv tõstab esile, et vea põhjustas Windows 10 ebastabiilne arendusjärjekord. Nendel Insideri järkudel on sageli krahhe ja vigu, mida te Windows 10 tavalises versioonis ei kogeks. Microsoft hoiatab mõnikord rohelise ekraani vigade eest selle arendustarkvara käitamisel kokku puutuda.

Kui näete oma arvutis rohelist surmaekraani (GSOD), on see märk sellest, et kasutate Windowsi siseringi eelvaate järku. Probleem võib olla lihtsalt ebastabiilse järgu viga, kuigi see võib olla ka sügavam probleem arvuti riistvara või draiveritega. Te ei tea seda enne, kui pöördute tagasi Windows 10 stabiilse versiooni juurde.

Microsoft tegi selle muudatuse tagasi loojate värskenduses, mis ilmus 2017. aasta aprillis. Enne seda ehitas Insider Windows 10-st standardseid siniseid surmaekraane.

Kui kasutate Windows 10 Insideri eelvaadet ja soovite seda ise näha, töötab see sinise ekraani käsitsi käivitamiseks mõeldud registrihäkk ikkagi - ja see käivitab rohelise ekraani peatuskoodiga „MANUALY INITIATED CRASH”.

SEOTUD:Kõik, mida peate teadma surma sinise ekraani kohta