Kuidas avada Exploreri aken käsurea praegusest kataloogist

Käsurea akna avamiseks File Exploreris on igasuguseid võimalusi - ja saate käske käivitada isegi otse File Exploreri aadressiribal -, kuid kas teadsite, et sama lihtne on File Exploreri akna avamine ka käsuviibalt?

SEOTUD:10 viisi käsuviiba avamiseks Windows 10-s

Oletame, et olete käsureal, töötate failide ja kaustadega ning soovite neile Exploreris juurde pääseda. Nende käsitsi navigeerimise asemel võite sinna jõuda ühe lihtsa käsuga. Minge edasi ja avage käsuviiba aken, vajutades Windows + X ja valides menüüst Power Users käsku „Command Prompt”.

Märge: Kui näete menüüs Energiakasutajad käsuviiba asemel rakendust PowerShell, on see lüliti, mis sündis Windows 10 loojate värskenduse abil. Soovi korral on väga lihtne minna tagasi menüüs Energiakasutajad käsuviiba kuvamisele või võite proovida PowerShelli. PowerShellis saate teha üsna palju kõike, mida saate teha käsuviibas, pluss palju muud kasulikku.

SEOTUD:Kuidas panna käsuviip tagasi menüüsse Windows + X Power Users

Teeme koostööd algus käsk, nii et alustame lihtsa käsuga, et avada käsurea praeguse kausta jaoks File Exploreri aken. Sisestage viipale lihtsalt järgmine:

algus.

Perioodi kasutatakse käsuviibas praeguse kausta lühikirjana, nii et see avab praeguse kausta File Exploreris.

Topeltpunkti abil saate ka praeguse kausta vanema avada. Näiteks öelge, et käsureal vaatasite praegu kausta nimega „Aruanded“, mis asus kataloogis nimega „Projekt A“. File Exploreris kausta “Project A” avamiseks võite käsuviibal kaustast “Reports” lahkumata sisestada järgmise käsu:

alusta ..

Ja ühe käsuga avaneb File Exploreris kaust “Projekt A”.

Võite ka selle topeltperioodi lühikirjelduse üles ehitada, lisades suhtelise tee lõppu. Jätkame oma näidet, eeldades, et kausta „Projekt A“ sees oli kaust nimega „Müük“. Olles endiselt kaustas „Aruanded“, võite tippida järgmise käsu, et avada kaust „Müük“ File Exploreris), jätmata käsureale kausta „Aruanded“.

algus .. \ Müük

Muidugi võite oma arvutis kausta avamiseks sisestada ka täieliku tee:

käivitage c: \ windows \ system32

SEOTUD:Kuidas avada peidetud süsteemikaustad Windowsi Shelli käsuga

Samuti saate käsku kasutada koos mis tahes Windowsi sisseehitatud keskkonnamuutujaga või uuema operaatori stiiliga. Näiteks võite praeguse kasutaja AppData kausta avamiseks sisestada järgmise käsu:

algus% APPDATA%

Või selline käsk Windowsi käivituskausta avamiseks:

start shell: käivitamine

Seega, kui tippite käsuviibal ja soovite mõne ülesande jaoks minna üle File Exploreri kasutamisele, pidage lihtsalt meeles tagasihoidlikku algus käsk. See sobib suurepäraselt ka oma vähem asjatundlike sõprade muljetamiseks. Muidugi algus käsku kasutatakse ka programmide käivitamiseks ja selle funktsiooni jaoks on saadaval veel mitu lisalülitit. Kui olete nende vastu uudishimulik, tippige lihtsalt algus /? käsuviibalt, et saada täielik loend lülititest ja nende kasutamisest.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found