Kuidas kinnikiilunud pikslit LCD-ekraanil parandada

Kas olete kunagi märganud, et piksel - väike punkt arvuti LCD-ekraanil - jääb kogu aeg ühevärviliseks? Teil on kinni piksel. Õnneks ei ole kinnijäänud pikslid alati püsivad.

Kinni jäänud ja surnud pikslid on riistvaraprobleemid. Neid põhjustavad sageli tootmisvead - pikslid ei peaks aja jooksul kinni jääma ega surema.

Pildikrediit: Alexi Kostibas Flickris

Stuck vs Dead Pixels

Kinni jäänud pikslid erinevad surnud pikslitest. Kinni jäänud piksel on kogu aeg ühevärviline - punane, roheline või sinine. Surnud piksel on selle asemel must.

Kuigi sageli on võimalik kinni jäänud pikslit "lahti kleepida", on surnud piksli fikseerimine palju vähem tõenäoline. Kuigi surnud piksel võib lihtsalt mustaks jääda, on võimalik, et piksel ei saa üldse energiat.

Vigast pikslit, mis kuvab kogu aeg valget värvi, nimetatakse kuumaks piksliks.

Pildikrediit: Brandon Shigeta Flickris

Kinni jäänud pikslite asukoht

Kas teil on surnud piksleid? Seda võib olla raske öelda. Lihtsaim viis märkamiseks on muuta ekraan ühevärviliseks. Selle hõlbustamiseks kasutage Dead Pixels Testi veebisaiti - uue värvilise brauseriakna avamiseks klõpsake lehel olevatel linkidel ja vajutage F11, et see võtaks kogu teie ekraani. Proovige mitut linki, et pikslit märkate, olenemata sellest, mis värvi see kinni on.

Muidugi võib ekraanil olev täpp olla tegelikult tükk mustust või tolmu - veendumiseks vedage sõrmega (õrnalt!) Üle selle. kui see ei liigu, on see kinni jäänud (või surnud) piksel.

Pildikrediit: ~ dgies Flickris

Kinni jäänud piksli kinnitamine

Nii et teil on kinni jäänud piksel - mis nüüd saab? Kinni jäänud piksli parandamiseks on mõned väidetavad viisid, kuigi midagi lõplikku pole. See on arvutimonitori ekvivalent, mis kõlab teie teleri küljel (ei, ärge lööge arvutimonitori!). Kas mõni neist meetoditest töötab, sõltub sellest, mis pikslil täpselt valesti on, seega pole garantiisid.

  • Oota. Mõni kinni jäänud piksel vabastab teatud aja pärast ise - see võib võtta tunde, päevi, nädalaid või isegi aastaid.
  • Kasutage tarkvara. Jah, see on riistvaraprobleem - kuidas siis tarkvara selle lahendab? On tarkvaraprogramme, mis muudavad kiiresti värve, liikudes ekraanil mitmesuguste värvide vahel. Kui kinnikiilunud piksli piirkonda asetatakse värvitsükliga aken, palub programm pidevalt kinni jäänud pikselil värve muuta. Mõned inimesed on teatanud, et see võib aidata kinni jäänud piksli lahti kleepimist.

Proovige UndeadPixeli (UDPixel), kui otsite programmi, mis seda teeb. Sellel on sisseehitatud ummikus olev pikslilokaator, mis tsüklib teie ekraanil värve. Selle peamine tööriist annab teile väikese vilkuva punkti, mida saate lohistada ekraanil ükskõik kuhu - lohistage see üle surnud piksli ja laske sellel töötada vähemalt mitu tundi.

  • Vajutage pikslit. Mõned inimesed teatavad, et piksli vajutamine ja hõõrumine võib selle lähtestada. Kui vajutate ja hõõrute, proovige kasutada midagi, mis teie ekraani ei kahjusta, näiteks mikrokiudlappi - ja ärge vajutage liiga tugevalt! Mõned inimesed teatavad ka sellest, et ekraani toksimine nüri, kitsa esemega nagu kustutuskumm või terava korgi kork (võib-olla on hea mõte see ka miski mikrokiudlapi sisse keerata) võib aidata. Jällegi olge ettevaatlik - ärge rakendage liiga palju survet ega kasutage midagi teravat; võite lihtsalt oma monitori kahjustada ja lõpuks soovida, et teie ainus probleem oleks kinni jäänud piksel.

Garantii kaalutlused

Kahjuks ei pruugi garantii alusel hoolduse saamiseks piisata ühest vigasest pikslist - isegi kui olete just hiljuti arvuti ostnud. Erinevatel tootjatel on kinni jäänud või surnud pikslitega tegelemiseks erinevad põhimõtted. Mõned tootjad asendavad monitori, millel on isegi üks vigane piksel, samas kui enamik tootjaid nõuab enne garantiiteenuse pakkumist minimaalset arvu vigaseid piksleid.

Enne kui tootja selle garantii korras välja vahetab, võib teil olla ekraanil vähemalt viis kinni jäänud pikslit. Lisateabe saamiseks lugege sülearvuti või arvutimonitoriga kaasas olnud garantiiteavet või pöörduge tootja poole.

Kas olete kunagi tegelenud kinni jäänud piksliga? Kui jah, siis kas mõni neist trikkidest aitas seda tegelikult parandada?