Ostsite just Maci? 14 olulist rakendust, mille peaksite installima

Apple komplekteerib MacOSiga palju utiliite, kuid Maci maksimaalseks kasutamiseks peaksite alla laadima veel mõnda kasulikku tööriista. Siin on mõned näpunäited, mida paljud Maci fännid vannuvad.

Magnet: hoidke oma Windowsi korrastatuna

Apple pole endiselt MacOS-i lisanud Windowsi sarnast funktsiooni Aero-snap, mis võimaldab teil töö ajal kiiresti oma tööruumi korrastada. Õnneks on arendajate kogukond selle probleemi lahendanud mitu korda ja Magnet (2 dollarit) on üks parimatest lahendustest.

Klõpsake lihtsalt akent ja lohistage seda, kuni näete vajalikku kontuuri, ja vabastage akna sobivaks mõõtmiseks. Akende asendisse viimiseks võite kasutada ka kiirklahve. Windows mäletab nende kohta seni, kuni te neid uuesti teisaldate, isegi kui logite oma Macist välja.

Alfred: Tehke rohkem aega lühema ajaga

Alfred on teie Maci tootlikkus. See aitab teil kiirklahvide, märksõnade ja toimingutega teha rohkem asju lühema aja jooksul. Saate koostada kohandatud töövooge või alla laadida eeltäidetud töid, mida veebikogukond on jaganud.

See teeb natuke kõike. Saate seda kasutada Apple'i Spotlighti otsingu intelligentsema versioonina või lõikelaua ajaloo haldamiseks. Toimingute automatiseerimiseks võite ka toiminguid kokku stringida ja täita ühe käsuga. Alfredi põhiversiooni saab tasuta alla laadida ja proovida. Täieliku funktsioonide avamiseks võite osta Powerpacki (23 naela).

MPV või VLC: esitage mis tahes meediumifaili

QuickTime pakub põhilist meediumide taasesitust MacOS-is, kuid QuickTime ei saa avada palju vorminguid. Selleks vajate võimekamat meediumipleierit, näiteks MPV. See rakendus on paljukiidetud projektide mplayer2 ja MPlayer tasuta avatud lähtekoodiga kahvel. See mängib nii videot kui heli.

MPV kasutab GPU video dekodeerimiseks riistvarakiirendust FFmpeg. See mängib enamikku vorminguid ja faile ning kuna seda arendatakse aktiivselt, värskendatakse seda regulaarselt.

Soovitame MPV-d VLC-ga, kuna on faile, mis VLC-ga ei saa MPV-s hästi toimivaid faile esitada. Mõlemad on aga väga võimekad meediumipleierid ja mõlemad on tasuta.

Chrome või Firefox: teine ​​brauser

Safari on Maci jaoks parim brauser tänu suurepärasele energiatarbimisele, integreerimisele Apple'i tehnoloogiatega (nagu Apple Pay ja iCloud Keychain) ning kiirele renderdamiskiirusele. Apple teeb brauseri töökindluse, jõudluse ja energiatõhususe optimeerimiseks palju tööd. Kui kasutate sirvimiseks Safarit, saate MacBookil rohkem aku kasutusaega.

Kuid mitte iga veebisait ei mängi Safariga kenasti - mõned sunnivad teid kasutama ühte "suuremat" brauserit. Sel põhjusel soovitame igaks juhuks installida ka teise brauseri. Chrome või Firefox on suurepärased valikud, kuna need on kõige populaarsemad ja seega suurepärase toega kogu veebis. Need on mõlemad tasuta ja sünkroonitakse ka teiste Windowsi, Linuxi või mobiilseadmete eksemplaridega.

Vanill: puhastage oma segane menüüriba

Kui teie Mac on täiesti uus, pole teil ekraani paremas ülanurgas menüüribal ilmselt liiga palju ikoone riputatud. See muutub aja jooksul, kui installite rohkem tarkvara. Võib juhtuda, et leiate üsna kiiresti, et kõik menüüribal olevad täiendused pole kasulikud ega teretulnud.

Seal tuleb Vanilla sisse. See võimaldab teil peita kõik rakendused, mida te ei soovi, ja klõpsata nende ilmutamiseks noolel. Rakenduse põhifunktsioonid on saadaval tasuta, kuid kui soovite ikooni täielikult eemaldada, peate Pro versiooni jaoks köhima 4,99 dollarit.

Baarmen on alternatiiv. See on saadaval nelja nädala tasuta prooviversioonina, kuid Pro versioon maksab sama funktsionaalsuse eest lõpuks rohkem (15 dollarit).

Amfetamiin: hoidke oma Maci ärkvel

Saate oma Maci toitesätteid kohandada jaotises Süsteemieelistused> Energiasääst, kuid te ei pruugi alati soovida neist reeglitest kinni pidada. Kui jagate faile võrgu kaudu või käivitate taustaprotsesse, mida te ei soovi katkestada, peate neid sätteid muutma, nii et teie Mac jääb ärkvel.

Või võite installida amfetamiini. See tasuta rakendus asub menüüribal ja võimaldab teil Maci energia seaded vaid kahe klõpsuga tühistada. Võite valida, kas hoiate oma Maci lõputult ärkvel teatud aja jooksul või rakenduse töötamise või faili allalaadimise ajal. Amfetamiin on ideaalne asendus nüüdseks aegunud kofeiinile, mille areng lõppes 2013. aastal.

Google Drive või Dropbox: universaalne pilvemälu

Paljudel meist on seade, mis pole Apple, või on aeg-ajalt vaja asju jagada inimestega, kes pole Apple'i ökosüsteemis. Sellistel juhtudel vajate pilvemälu pakkujat, mis töötab hästi kõigis seadmetes (tänu iCloudile on paljudel kaebus tänu Windowsi ja Androidi alamtoele).

Google Drive on veenev valik, kuna pakub tasuta 15 GB salvestusruumi ja oma klassi parimaid veebirakendusi, nagu Google Docs ja Sheets. Dropbox (ka tasuta) on hea valik, kui te ei vaja manustatud veebiteenuseid ja eelistate lihtsamat, kergemat (2 GB) pilvemäluteenust.

BetterTouchTool: tootlikkuse suurendamise otseteede loomine

Kui soovite oma Maci kasutuskogemust kohandada, peab BetterTouchTool (BTT) olema kohustuslik. BTT abil saate luua puuteplaadi, hiire, MacBooki puuteriba ja muu abil kohandatud otseteid paljude toimingute jaoks.

Kõigepealt valite päästiku, näiteks liigutuse, puudutage või klõpsake. Järgmisena määrate sellele päästikule toimingu, näiteks rakenduse või operatsioonisüsteemi funktsiooni. Igale päästikule saate lisada mitu toimingut. Seejärel salvestate oma otsetee ja pääsete sellele seadistatud päästikuga igal ajal juurde. BTT on saadaval tasuta 45-päevase prooviversioonina, kuid selle ostmine maksab 45 dollarit.

See rakendus sobib ideaalselt inimestele, kes soovivad oma Maci täpselt oma maitse järgi seadistada. Kui soovite automatiseerida tavalisi hädavajalikke ülesandeid või kui teil on ideid selle kohta, kuidas Applepeaks olete oma OS-i kujundanud, on BTT teie jaoks.

Sarapuu: failide korralduse automatiseerimine

Kas soovite, et teie failid ise korraldaksid? Täpselt seda teeb Hazel. Juhendate rakendust konkreetseid kaustu vaatama ja see teisaldab faile valitud reeglite põhjal. Samuti saab see faile märgistada, avada, arhiivida ja kustutada.

Sarapuu töötab põhiliste macOS-funktsioonidega, nagu Spotlight, AppleScript, Automator ja Notifications. Saate seda kasutada allalaadimiste kausta korras hoidmiseks, prügikastis olevate failide tühjendamiseks või arvete ja maksukviitungite õigetesse kaustadesse paigutamiseks. Hazel on 32 dollarit ostmiseks, kuid pakub 14-päevast tasuta prooviperioodi.

Dropzone: kiirendage failipõhiseid toiminguid

MacOSi lohistamine ja integreerimine on jõuline, kuid alati on arenguruumi. Dropzone viib pukseerimise järgmisele tasemele ning võimaldab teil ühest liidesest teisaldada, kopeerida, üles laadida ja palju muud.

Kõigepealt haarake fail ja lohistage see ekraani ülaossa. Avaneb Dropzone'i aken koos saadaolevate toimingute loendiga. Puudutage ühe puudutusega toimingute tegemiseks, näiteks konkreetse rakenduse failide avamiseks, otse teenustesse (nt Google Drive ja Amazon S3) üleslaadimiseks või .ZIP-i arhiivi loomiseks.

Dropzone on ostmiseks 10 dollarit, kuid pakub tasuta 15-päevast prooviperioodi.

Unarchiver: saate välja võtta igasuguse arhiivi

Lähme jälile: peamine põhjus, miks soovite Unarchiveri oma Maci installida, on RAR-i arhiivide avamine. Finder tegeleb kõige levinumate arhiivitüüpidega, näiteks ZIP ja TAR.GZ, kuid MacOS-il puudub RAR-arhiivide põhitugi. Unarchiver lisab selle toe tasuta.

Ja selle tugi sellega ei lõpe. The Unarchiveri abil saate arhiivide lahti pakkimiseks laienditega nagu 7Z, CAB, ISO ja BIN. Võite seda isegi kasutada mõne Windowsi käivitatava faili lahutamiseks EXE- ja MSI-vormingus, vanadesse Amiga vormingutesse (näiteks ADF ja DMS) jõudmiseks või meediumite hankimiseks SWF-i Flash-failidest.

TripMode: salvestage oma mobiilandmed

Kui te ei seo oma Maci mobiilse levialaga, pole TripMode (7 dollarit koos tasuta prooviversiooniga) teie jaoks. Kui aga mõnikord tuginete mobiilsidevõrgu ühendusele, võib see säästa andmesidetasudes palju raha.

TripMode tuvastab automaatselt, kui kasutate mobiilset leviala, ja piirab Interneti-juurdepääsu rakenduste kaupa. See blokeerib macOS-teenused ja sellised rakendused nagu Steam ning hoiab ära tugeva allalaadimise, kui olete seotud. See mitte ainult ei säästa teie andmeid, vaid kiirendab ka teie sirvimisseanssi, kuna see piirab ribalaiust ainult vajalike rakendustega.

AppCleaner: eemaldage rakendused ja taastage ruum

Rakenduse kustutamisel peate tavaliselt tegema midagi muud kui lihtsalt lohistama selle ikooni prügikasti. Igasugused failid jäetakse teie kettale sageli mujale kui kaustale Rakendused. Kindlasti ei saa eeldada, et leiate ka kõik need?

Tänu AppCleanerile (tasuta) ei pea te seda tegema. Mis tahes rakenduse eemaldamiseks lohistage selle ikoon lihtsalt AppCleaneri aknasse. Või võite lasta sellel täita kõigi eemaldatavate rakenduste loendi, et saaksite kogu oma tarkvarakogu üle vaadata.

Pange tähele, et paljud neist allesjäänud failidest ei hõivata teie kettal tohutult ruumi ja need ei aeglusta teie Maci. Kuid AppCleaner pakub lihtsat viisi rakenduste massiliseks eemaldamiseks oma süsteemist.

Edastus: failide jagamine BitTorrent'i kaudu

Vastupidiselt levinud arvamusele on BitTorrentil palju seaduslikke kasutusviise. See tehnoloogia pakub tõhusat ja odavat viisi suurte failide levitamiseks, ilma et peaksite tegelema serveri või ribalaiuse kuludega.

Kui kasutate BitTorrentit, on ülekanne seal üks kõige lihvitud kliente. See on tasuta ja mõeldud (ja saadaval ainult) Macidele. See kerge rakendus sisaldab ka käepäraseid funktsioone, nagu veebiliides ja ajakava.

Mis on teie must-have Mac-rakendus?

Need rakendused peaksid muutma Macis veedetud aja meeldivamaks ja produktiivsemaks. Ja mõned neist võivad muutuda nii hädavajalikuks, et mõtlete, kuidas teil ilma nendeta kunagi hakkama sai.

Kuid ükski tarkvara loend pole kunagi täielik, nii et kutsume teid kommentaarides jagama oma lemmik-must-Maci rakendusi.