Master VLC nende 23+ kiirklahvide abil

Klaviatuuri otseteed on ülioluline viis teha peaaegu kõike arvutis kiiremini, olgu see siis veebis sirvimine, tekstiga töötamine või lihtsalt töölaual liikumine. Muude kasulike funktsioonide hulgas on VLC pakitud kiirklahvidega.

Need on eriti kasulikud, kui teil on täisekraanirežiimis VLC. Võib-olla kasutate VLC-d videote esitamiseks distantsilt - saate traadita klaviatuuri muuta ajutiseks kaugjuhtimispuldiks.

Olulised taasesituse otseteed

SEOTUD:10 kasulikku funktsiooni, mis on peidetud VLC-sse, Šveitsi armee nuga meediamängijatele

Siin on kõige tavalisemad ja kõige kasulikumad VLC-klaviatuuri otseteed, mida peate teadma. Pidage meeles, et need on kohandatavad, nii et kui need ei näi töötavat, olete tõenäoliselt oma süsteemis klaviatuuri otsetee sätteid muutnud.

Kosmos: Esita / Paus. See on lihtsaim viis video esitamise ajal peatada või peatatud video jätkamine. See otsetee töötab ka paljudes teistes videopleierites - näiteks YouTube'is.

F: Lülitab täisekraanrežiimi. Kui VLC on täisekraanirežiimis, võite vajutada F uuesti või lihtsalt vajutage Esc akna režiimi naasmiseks. Täisekraanrežiimi sisenemiseks või sellest väljumiseks võite ka topeltklõpsata VLC taasesitusaknal.

N: Järgmine lugu esitusloendis

P: Esitusloendis eelmine lugu

Ctrl + Üles või Allanool: Helitugevuse suurendamine või vähendamine. See muudab VLC helitugevuse liugurit, mitte kogu süsteemi hõlmavat helitugevust. Helitugevust saate ka suurendada või vähendada, liigutades hiire kerimisratast üles või alla.

M: Vaigista.

T: Kuvab meediumifailis järelejäänud aja ja kulunud aja. See teave ilmub ainult sekundiks või kaheks. Kui vaatate videot täisekraanirežiimis, on see kiire viis näha, kui kaua teil veel videos on jäänud.

Jätke ette või tagasi

VLC-l on mitu erinevat klahvikombinatsiooni, mis võimaldavad teil failis edasi või tagasi hüpata, ilma et peaksite hiirt kasutama. Nende klahvide abil saate tõhusalt edasi või tagasi kerida, olenemata sellest, kas peate midagi uuesti kuulma või edasi liikuma.

Shift + Vasakule või Parem nool: Hüppa 3 sekundit edasi või tagasi

Alt + Vasakule või Parem nool: Hüpake 10 sekundit edasi või tagasi

Ctrl + Vasakule või Parem nool: Hüppa 1 minut tagasi või edasi

Ctrl + Alt + Vasakule või Parem nool: Hüppa 5 minutit tagasi või edasi

Ctrl + T : Liikuge failis kindlale kellaajale. Kellaaja sisestamiseks sisestage numbriklahvid ja vajutage sisestusklahvi, et sinna minna ilma hiirt kasutamata.

Kontrollige taasesituse kiirust

VLC pakub ka muutuvat taasesituse kiirust, nii et saate heli või video taasesitada aeglasemalt või kiiremini. See võib olla mugav, kui proovite loengut, taskuhäälingut või audioraamatut läbida ja soovite asja kiirendada.

[ või : Vähendage taasesituse kiirust. [ vähendab seda vähem ja vähendab seda rohkem.

] : Suurendage taasesituse kiirust

= : Naasmine taasesituse vaikekiirusele

Valige Subtiitrid ja heliribad

Mõnel videofailil on kaasasolevad subtiitrid ja mõnel on mitu erinevat helirada - näiteks erinevad keeled või kommentaarirajad. Nende vahel vahetamiseks ei pea te VLC menüüd esile tooma.

V: Lülitab subtiitrid sisse või välja

B: Liikuge saadaolevate heliradade vahel. Sellele üleminekul näete heliriba nime ülekattena.

Kohandage oma kiirklahve

Kõiki neid kiirklahve saab täielikult kohandada. Kiirklahvide kohandamiseks klõpsake VLC-s valikut Tööriistad> Eelistused. Valige vaates Lihtsad eelistused kiirklahvid. Need valikud leiate ka kõigi eelistuste vaates jaotisest Liides> Kiirklahvide seaded. Vaates Kõik on veel mõned võimalused - näiteks võimaldab see muuta sekundite arvu, kui klahvikombinatsioonid “Hüppa edasi” ja “Hüppa tagasi” edasi või tagasi hüppavad. Uue kiirklahvi määramiseks topeltklõpsake väljal kiirklahvi.

Siit leiate palju valikuid, sealhulgas „ülemuse võti”, mis pole vaikimisi määratud. Määrake oma ülemuse võti ja saate panna VLC ennast ühe klahvivajutusega automaatselt süsteemses salves peitma. Bossiklahvid on nii nimetatud, kuna vajutate neid, kui ülemus tuleb teid kontrollima, et saaksite teeselda, et töötate tegelikult.

Samuti on võimalus juhtida seda, mida hiireratas teeb - kui vaikimisi helitugevuse reguleerimise suvand teie jaoks ei toimi, võite lasta hiirerattal praeguses meediumifailis tagasi või edasi hüpata või käskida VLC-l hiireratast eirata, kui avastate end lihtsalt kogemata põrutamas.

Määra globaalsed kiirklahvid

Kõik siin olevad kiirklahvid töötavad ainult siis, kui VLC aken on fookuses. Kuid VLC-l on ka võimalus luua globaalseid kiirklahve, mis töötavad olenemata sellest, milline programm teil on nähtav. Need on kõige kasulikumad, kui kasutate VLC-d taustamuusika või helipleierina - saate seadistada VLC-taasesituse juhtimiseks teiste rakenduste kasutamisel klahve Esita / Peata, Järgmine lugu ja Eelmine rada Kuid mis tahes VLC kiirklahvid võivad muutuda globaalseteks kiirklahvideks.

Uue globaalse kiirklahvi määramiseks topeltklõpsake väljal Üldine kiirklahv mis tahes kiirklahvi toimingust paremal. Kui teie klaviatuuril on meediumiklahvid selliste toimingute jaoks nagu Esita / Peata, teevad need suurepärased globaalsed kiirklahvid.

Need pole kõik VLC kiirklahvid. Selle eelistuste paanilt leiate täieliku loendi ja näete paljude toimingutega seotud kiirklahve, lihtsalt avades VLC-i menüü Meedium, Tööriistad või Vaade. Mida iganes soovite VLC-ga teha, saate seda tõenäoliselt teha klaviatuuri otsetee abil.

Pildikrediit: Flickri digitaalne ebameeldivus