Miks pole vaja installida kolmanda osapoole tulemüüri (ja kui te seda teete)

Tulemüürid on oluline turvatarkvara ja keegi üritab teile alati uut müüa. Siiski on Windowsil alates Windows XP SP2 olnud oma kindel tulemüür ja see on enam kui piisavalt hea.

Teil pole vaja ka täielikku Interneti-turvapaketti. Kõik, mida peate Windows 7-sse installima, on viirusetõrje - ja Windows 8-ga on lõpuks kaasas viirusetõrje.

Miks on teil kindlasti vaja tulemüüri

Tulemüüri peamine ülesanne on blokeerida sissetulevad ühendused. Tulemüürid võivad arukalt blokeerida erinevat tüüpi ühendusi - näiteks võimaldavad nad juurdepääsu võrgufailide jagamisele ja muudele teenustele, kui teie sülearvuti on ühendatud koduvõrguga, kuid mitte siis, kui see on ühendatud kohvikus avaliku WiFi-võrguga.

Tulemüür blokeerib ühendused potentsiaalselt haavatavate teenustega ja kontrollib juurdepääsu võrguteenustele - eriti failijagamistele, aga ka muud tüüpi teenustele -, millele peaks olema juurdepääs ainult usaldusväärsetes võrkudes.

Enne Windows XP hoolduspaketti SP2, kui Windowsi tulemüür oli vaikimisi uuendatud ja lubatud, nakatusid otse Internetiga ühendatud Windows XP süsteemid keskmiselt nelja minuti pärast. Ussid nagu Blasteri uss üritasid kõigiga otse ühendust luua. Kuna sellel polnud tulemüüri, lasi Windows Blasteri ussi otse sisse.

Tulemüür oleks selle eest kaitsnud, isegi kui selle aluseks olev Windowsi tarkvara on haavatav. Isegi kui Windowsi kaasaegne versioon on sellise ussi suhtes haavatav, on arvuti nakatamine äärmiselt keeruline, kuna tulemüür blokeerib kogu sellise sissetuleva liikluse.

Miks on Windowsi tulemüür tavaliselt piisavalt hea?

Windowsi tulemüür teeb sissetulevate ühenduste blokeerimisel täpselt sama töö nagu kolmanda osapoole tulemüür. Kolmandate osapoolte tulemüürid, nagu Nortoniga kaasasolev, võivad ilmuda sagedamini, teatades, et nad töötavad ja küsivad teie sisestust, kuid Windowsi tulemüür teeb taustal pidevalt oma tänamatut tööd.

See on vaikimisi lubatud ja peaks endiselt lubatud olema, kui te pole selle käsitsi keelanud ega installinud kolmanda osapoole tulemüüri. Selle liidese leiate Windowsi tulemüüri alt juhtpaneelilt.

Kui programm soovib sissetulevaid ühendusi vastu võtta, peab see looma tulemüüri reegli või hüpikakna ja küsima teilt luba.

Kui kõik, mis teid huvitab, on sissetulevate ühenduste blokeerimiseks tulemüür, pole Windowsi tulemüüril midagi viga.

Kui soovite kolmanda osapoole tulemüüri

Vaikimisi Windowsi tulemüür ainult teeb tõeliselt olulist: blokeerib sissetulevad ühendused. Sellel on mõned täpsemad funktsioonid, kuid need on peidetud ja raskemini kasutatavas liideses.

Näiteks võimaldab enamik kolmandate osapoolte tulemüüre hõlpsalt juhtida, millised teie arvuti rakendused saavad Interneti-ühenduse luua. Nad kuvavad kasti, kui rakendus esimest korda väljuva ühenduse loob. See võimaldab teil kontrollida, millised teie arvutis olevad rakendused pääsevad Internetti, blokeerides teatud rakenduste ühenduse. See võib olla veidi tüütu, kuid see annab teile suurema kontrolli, kui olete energiatarbija.

Toimetaja märkus: Kui soovite paljude funktsioonidega tulemüüri, on GlassWire kolmanda osapoole tulemüür, mida me tõesti armastame. Tulemüüriks olemise asemel näitab see teile ka võrgutegevuse kauneid graafikuid, võimaldab teil täpselt uurida, millist rakendust kus ühendatakse ja kui palju ribalaiust üksikrakendus kasutab.

GlassWire'il on ka võrgu turvakontrollide tööriistakast, nagu süsteemifailide muutuste tuvastamine, seadmete loendi muudatuste tuvastamine, rakenduse teabe muutuste tuvastamine, ARP-i võltsimise jälgimine. See pole lihtsalt tulemüür, vaid täielik sissetungide tuvastamise süsteem.

Neil on tasuta versioon, mis töötab hästi, kuid soovitame maksta täisversiooni eest, millel on rohkem funktsioone, kui me isegi loetleda saame. See on seda väärt.

Windowsi tulemüüri täpsemad funktsioonid

Windowsi tulemüüril on tegelikult rohkem funktsioone, kui võite arvata, kuigi selle liides pole nii sõbralik:

  • Windows pakub täiustatud tulemüüri konfiguratsiooniliidest, kus saate luua täpsemaid tulemüüri reegleid. Saate luua reegleid, mis blokeerivad teatud programmide Interneti-ühenduse loomise või võimaldavad programmil suhelda ainult kindlate aadressidega.
  • Windowsi tulemüüri laiendamiseks võite kasutada kolmanda osapoole tööriista, sundides seda küsima teilt luba iga kord, kui uus programm soovib Internetiga ühendust luua.

Võrrelge seda liidest GlassWire'iga ja otsus on üsna selge: kui soovite lihtsalt elementaarset, pidage kinni Windowsi tulemüürist. Kui soovite midagi täpsemat, on GlassWire palju parem kui Windowsi tulemüür „Advanced“.

Kolmanda osapoole tulemüür on energiatarbija tööriist - mitte hädavajalik turvatarkvara. Windowsi tulemüür on kindel ja usaldusväärne. Ehkki inimesed saavad uurida Microsofti turvateenuste / Windows Defenderi viirusetuvastuse määra kohta, saab Windowsi tulemüür sissetulevate ühenduste blokeerimisega sama head tööd kui teised tulemüürid.