Opera GX: mis on ikkagi "mängude brauser"?

Opera andis just välja "Opera GX" ja reklaamib seda kui maailma esimest mängude brauserit. Mängust inspireeritud teema ja Razer Chroma integreerimise kõrval on väga huvitav protsessori ja RAM-i piiraja funktsioon. Kuid kas see kiirendab teie arvutimänge?

Mis on Opera GX?

Opera GX on Windowsi arvutite töölaua veebibrauser. Hoolimata nimest on see brauser, mis on mõeldud kasutamiseks mängudes, kuna Steami sisseehitatud brauser töötab Steami ülekattega. See pole saadaval ka selliste mängukonsoolide jaoks nagu Xbox One või PlayStation 4.

Sarnaselt Opera tavaversioonile põhineb Opera GX Chromiumil, avatud lähtekoodiga projektil, mis on aluseks Google Chrome'i veebibrauserile ja peagi ilmuvale Chromiumil põhinevale Microsoft Edge brauserile. Veebisaidid peaksid välja nägema samasugused nagu Chrome'is ja ka selles brauseris saate Chrome'i laiendusi installida.

See mängude brauser on tasuta ja see ilmus jaotises „Varajane juurdepääs” 11. juunil 2019 - E3 ajal.

Mis on mängude brauser?

Ärge oodake, et Opera GX teie mängujõudlust dramaatiliselt parandaks. See brauser sisaldab enamasti funktsioone, mis on loodud mängijatele: mängude inspireeritud teema koos Razer Chroma integreerimisega, sisseehitatud mängiuudised ja pakkumised, Twitchi paneel ja mängude heliriba kujundaja heliefektid.

Ainus funktsioon, mis teie jõudlust võiks suurendada, on „GX Control”: sisseehitatud RAM- ja protsessoripiirajad, mis võivad piirata seda, kui palju teie veebibrauser mälu ja protsessori aega kasutab.

Mänguteema (Razer Chroma integreerimisega)

Esimene asi, mida märkate, on teema: Opera GX võtab südamesse mängude brauseri, valides tumeda teema ja erksad värvid, mis on tüüpilised mängude välisseadmetele ja arvutitele. Kiire klõpsuga brauseri paremas ülanurgas oleval ikoonil „Lihtne seadistamine” saate brauseri esiletõstmiseks valida mõne eelvalitud värvi või soovitud värvi. Saadaval on ka kohandatavad taustapildid.

Selles brauseris on isegi Razer Chroma integreerimine. Aktiveerige siin valik „Razer Chroma” ja kõik brauseris valitud värvid dubleeritakse kõigis teie omanduses olevates Chroma-toega lisaseadmetes, näiteks Razeri mänguhiir DeathAdder Elite või BlackWidow klaviatuur. See on libe viis oma brauseri teema ja RGB-välgu korraga kohandamiseks.

GX-juhtimine: RAM ja protsessori piirajad

Lisaks teemale ja Razer Chroma integreerimisele on kõige huvitavam funktsioon see, mida brauser nimetab "GX Controliks".

Klõpsake külgribal nuppu GX Control ja saate paneeli, millel on RAM-i piiraja ja protsessori piiraja. Näiteks võite sundida brauserit kasutama ainult 3 GB teie süsteemi 12 GB RAM-ist või piirata seda 10% -ga teie süsteemi protsessori ressurssidest.

See on üsna ainulaadne omadus. Kui jätate selle kogu aeg lubatuks, muudab teie brauser muidugi aeglasemaks. Kuid kui te ei soovi mängude jaoks ressursside vabastamiseks vahelehti käsitsi sulgeda, võiksid piirajad ehk aidata.

Pole selge, kas saate sellest muidugi jõudlust. Windows peaks ressursse haldama automaatselt ja teie brauser peaks mängu mängimise ajal minema. Kuid see ei tööta alati korrektselt, mistõttu mängijad kipuvad oma brausereid sulgema ega jäta mänge mängides 100 vahelehte taustal avatuks.

„Enne Opera GX-i lülitasid mängijad oma brauserid sageli kinni, et mängukogemust mitte aeglustada. Pakkusime välja funktsiooni GX Control, et muuta inimeste mängud sujuvamaks, ilma et peaksime nõudma kompromisse veebis tehtava osas, ”selgitab Opera Maciej Kocemba.

Samuti väärib märkimist, et see brauser ei kiirenda veebimänge kuidagi. Selle jõudlusfunktsioonid seisnevad ainult teelt kõrvale minemises ja veebilehtedele saadaolevate ressursside piiramises.

Mida veel sisaldab mängude brauser?

See brauser on loodud mängijatele. Paneel “GX Corner” asub kogu aeg vahekaardiriba vasakus nurgas. Selles on uudiseid eelseisvate mängude kohta ja pakkumiste koguja koos linkidega müüdavatele mängudele. Sellel on ka jaotis „Daily News”, mis vaikimisi pakub teile spetsiaalset mänguuudiste voogu.

Külgribal on sisseehitatud Twitchi paneel, kus saate sirvida jälgitavaid kanaleid, vaadata, kes praegu võrgus voogesitab ja isegi saada märguandeid, kui teie jälgitav kanal hakkab otseülekannet alustama.

Opera GX mängib ka heliefekte GX, sealhulgas siis, kui hõljutate kiirvalimislehe (uus vaheleht) ikoonide kohal. Opera on selle üle uhke ja kiidab, et nad loodi koostöös helikujundaja Rubén Rincóniga ja ansambliga Berlinist, kes sai hiljuti BAFTA mängude auhindade nominatsiooni Grise mängu originaalse heliriba eest. Kui need teile ei meeldi, saate need keelata.

Saad ka tavalised Opera brauseri funktsioonid

Opera GX tutvustab ka mitmeid muid Operas leitud funktsioone. Näiteks on messengerid saadaval ka külgribal - integreeritud on Facebook Messenger, Telegram, Vkontakte ja WhatsApp ning saate vestelda otse oma brauseri liideselt.

Nagu Opera, sisaldab ka Opera GX sisseehitatud reklaamide blokeerijat, tasuta VPN-i ja funktsiooni "video pop out", mis võimaldab teil videot mängida väljaspool veebibrauserit väiksemas ülekattes. Opera lubab, et on tulemas funktsioon „Video üle mängu”, nii et saate mängu ajal vaadata video ülevaadet või mõnda muud videot, kuid see pole veel saadaval.

Kas peaksite seda kasutama?

Kui teile meeldib välimus või soovite selliseid funktsioone nagu Razer Chroma ja Twitchi integreerimine, siis kasutage Opera GX-i. Vaatamata ebatavalisele välimusele on see üsna tavaline Chromiumi brauser, mis peaks veebisaitidega töötama täpselt nagu Chrome.

See on aga siin peamine atraktsioon: esteetilised ja sisseehitatud mängukultuuri funktsioonid, nagu Twitchi integreerimine ja mängiuudised. Opera GX esialgses versioonis on selle versiooninumber isegi „LVL 1”

Piirajad on üks huvitavamaid funktsioone, mida oleme brauseris mõnda aega näinud ja millega võiks tasuda mängida. Ärge oodake siiski tohutut jõudluse kasvu. Ja olge ettevaatlik: kui jätate need kogu aeg lubatuks, kasutate lihtsalt aeglasemat brauserit.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found