Kuidas luua Gantti graafikut Google'i arvutustabelites

Gantti diagramm on tavaliselt kasutatav tulpdiagramm, mis illustreerib projekti ajakava jaotust ülesannete või sündmuste kuvamiseks aja suhtes. Google'i arvutustabelitel on mugav funktsioon, mis aitab teil oma projekti jaoks Gantti diagrammi luua.

Käivitage Google'i arvutustabelid ja avage uus arvutustabel.

Esmalt looge alustamiseks väike tabel ja sisestage lahtritesse mõned pealkirjad. Seda vajate ülesannete, algus- ja lõppkuupäeva jaoks. Täitke kõik lahtrid projekti üksikasjadega. See peaks välja nägema järgmine:

Järgmisena tehke sarnane tabel eelmise küljele või alla, mis on võimalus graafikute arvutamiseks Gantti diagrammi igas osas. Gantti diagrammi loomiseks on tabelis kolm pealkirja: ülesanded, alguspäev ja ülesande kestus (päevades). See peaks välja nägema järgmine:

Pärast pealkirjade paika saamist peate arvutama alguspäeva ja kestuse. Pealkiri „Ülesanded” on sama, mis eespool. Võite lihtsalt kopeerida all olevad lahtrid, neile otse viidata või soovi korral uuesti kirjutada.

„Alusta päeval” arvutamiseks peate leidma erinevuse iga ülesande alguskuupäeva ja esimese ülesande alguskuupäeva vahel. Selleks teisendage iga kuupäev algul täisarvuks ja lahutage see siis esimese ülesande alguskuupäevast: ( - ). See näeb välja selline:

= INT (B4) -INT ($ B $ 4)

Valemis on on alati absoluutväärtus. Google Sheets kasutab väärtuse viitamisel rea või veeru - või meie puhul mõlemat - lukustamiseks dollarimärki ($).

Niisiis, kui kopeerime järgmiste lahtrite jaoks sama valemi - mida teeme ka järgmises etapis -, tagab selline dollarimärgi kasutamine, et see viitab alati sellele väärtusele B4, mis on esimese ülesande algus.

Pärast klahvi “Enter” vajutamist klõpsake uuesti lahtril ja topeltklõpsake väikest sinist ruutu.

Nagu maagia, kasutab ka Sheets sama valemit, kuid viitab ülaltoodud õigele lahtrile - otse all olevate rakkude jaoks, täites järjestuse.

Nüüd peate kestuse arvutamiseks määrama, kui kaua iga ülesanne võtab. See arvutus on natuke keerulisem ja leiab erinevuse veel mõne muutuja vahel. Valem sarnaneb vorminguga (-)-(-) ja näeb välja selline:

 = (INT (C4) - INT ($ B $ 4)) - (INT (B4) - INT ($ B $ 4)) 

Nagu enne, peate iga kuupäevavormingu teisendama täisarvuks, kui sellele valemis viidate. Samuti viidatakse dollarimärkide abil muutujatele, mis jäävad kõigi lahtrite kaudu samaks.

Pärast klahvi “Enter” vajutamist klõpsake uuesti lahtril ja topeltklõpsake väikest sinist ruutu.

Täpselt nii täidab Sheets teie jaoks ülejäänud lahtrid.

Tõstke esile kogu tabel.

Järgmisena klõpsake käsul Sisesta> Diagramm.

Klõpsake akna paremas servas oleval diagrammiredaktori paanil jaotise „Diagrammi tüüp” rippmenüüd, kerige alla ja klõpsake valikut „Virnastatud ribadiagramm”.

Lõpuks klõpsake mõnel helepunasel ribal, klõpsake värvivalijal ja valige seejärel värvivalija ülaosast „Puudub”.

Seejärel minge kaardiredaktori paani vahekaardile „Kohanda”, klõpsake valikul „Diagrammi ja telje pealkirjad” ning andke oma diagrammile nimi.

Palun. Sellega olete loonud täisfunktsionaalse Gannti diagrammi, mida värskendatakse reaalajas.