Mis on Sketchup (ja kuidas seda kasutada)?

Sketchup (endine Google Sketchup) on 3D-modelleerimistarkvara, mida on lihtne kasutada ja millel on allalaadimiseks saadaval ulatuslik kasutaja loodud mudelite andmebaas. Selle abil saate visandada (või importida) mudeleid, mis on abiks igasuguste projektide puhul - mööbliehitus, videomängude loomine, 3D-printimine, sisekujundus ja mis iganes muu võite mõelda.

Mis on Sketchup?

SketchUp on intuitiivne 3D-modelleerimise rakendus, mis võimaldab teil 2D- ja 3D-mudeleid luua ja redigeerida patenteeritud „Push and Pull“ meetodiga. Tööriist Push and Pull võimaldab disaineritel kõik lamedad pinnad 3D-vormidesse pressida. Kõik, mida peate tegema, on klõpsata objektil ja seejärel hakata seda tõmbama, kuni teile meeldiv on see, mida näete.

SketchUp on programm, mida kasutatakse paljude 3D-modelleerimisprojektide jaoks, nagu arhitektuur, sisekujundus, maastikuarhitektuur ja videomängude disain, et nimetada vaid mõnda selle kasutust.

Programm sisaldab joonistuste paigutuse funktsionaalsust, pinna renderdamist ja toetab laienduste laost pärit kolmanda osapoole pistikprogramme. Rakendusel on lai valik rakendusi, sealhulgas arhitektuuri, sisekujunduse, haljastuse ja videomängude kujundamise maailmas. Sketchup on leidnud edu ka inimestel, kes soovivad 3D-mudeleid 3D-printeritega kasutamiseks luua, jagada või alla laadida.

Sketchupi lõi 1999. aastal @Last Software. 2006. aastal omandas Google SketchUpi pärast seda, kui @Last Software lõi Google Earthile pistikprogrammi, mis jäi tehnoloogiahiiglasele silma. 2012. aastal omandas Trimble Navigation (nüüd Trimble Inc.) Google'ilt Sketchupi ja laiendas rakendust, käivitades uue veebisaidi, mis haldab pistikprogramme ja laiendusi.

Millised on Sketchupi erinevad versioonid?

SketchUp on kolmes erinevas versioonis, mis sobivad erinevate vajadustega:

  • SketchUp Make: SketchUp Make on vabavaraline versioon, mille saate alla laadida pärast tasuta konto registreerimist. Make on tasuta kasutamiseks kodus, isiklikuks ja hariduslikuks kasutamiseks ning see algab SketchUp Pro 30-päevase tasuta prooviversiooniga. Ehkki Make ei ole pärast 2017. aasta novembri versiooni enam värskendatud, saate siiski installiprogrammi arvutis kasutamiseks alla laadida.
  • SketchUp Pro: SketchUp Pro (695 dollarit) on tarkvara esmaklassiline versioon. See sisaldab lisafunktsionaalsust, nagu võimalus importida ja eksportida erinevaid failivorminguid, juurdepääs 2D dokumentatsioonitarkvarale, paigutustööriistad ja Style Builder, mis võimaldab teil luua mudelitele kohandatud servastiile.
  • SketchUp Free: Make järeltulija SketchUp Free ilmus 2017. aasta novembris veebipõhise rakendusena. Selle kasutamiseks peate registreeruma kehtiva e-posti aadressiga tasuta Timble ID-le. SketchUp Free'il puuduvad paljud funktsioonid, mis Pro-l on, kuid kui te lihtsalt ehitate ja vaatate 3D-mudeleid isiklikuks kasutamiseks (või otsite midagi, mis saaks teie 3D-printeriga printida), on see suurepärane koht alustamiseks.

Vajutage üles Sketchup 3D ladu

Nüüd, kui SketchUp on installitud, on aeg alustada otsimist 3D-laost, kus saate vaadata ja alla laadida peaaegu kõike, mis platvormil kunagi loodud.

3D Warehouse on kasutaja loodud mudelite andmebaas, mis on kõigile kättesaadav. Lihtsalt minge nende veebisaidile ja hakake otsima näiliselt lõputut mudelite ladu. Ma ei teinud nalja, kui ütlesin, et siit leiate peaaegu kõike. Neil on kõike alates lihtsatest hoonetest kuni terve keskaegse linnani!

Siin on mõned huvitavad asjad, mida leiate laost:

  • Mängupalad
  • Diivanid
  • Kuumaveesoojendid
  • Täring lauamängude jaoks
  • IPhone
  • New Yorgi linn

See on lihtsalt eklektiline valik, kuid võite leida mudeleid, mis aitavad teil projektis osaleda.

Kuidas Sketchupi kasutada?

Kui olete registreerunud Timble ID-le ja avanud kas töölaua veebipõhise rakenduse, olete valmis oma esimese mudeliga alustama.

Kasutan veebipõhist rakendust, sest see on suund, kuhu Timble suundub tasuta kasutajatele, kuid kui olete tasuta tellija, on mõlema versiooni funktsioon sama.

Rakenduse avamisel tervitatakse teid oma esimese mudeli Joshiga. Josh naudib pikki jalutuskäike mägedes, mängib jalgpalli, kickballi, discgolfi ja noh ... mis tahes spordi- või koduhoovimänge seal. Ta on lihtsalt kohahoidja ja soovi korral saate temast lahti saada. Või jätke ta ringi ja nautige tema seltskonda.

Vasakpoolsel tööriistaribal saate oma mudeli joonistamise alustamiseks klõpsata mõnel neist kolmest tööriistast. Pliiatsiga saate jooni tõmmata, kaare tööriista kaare / ringide tegemiseks ja ruudu tööriista ruutude tegemiseks.

Kui joonistamine pole teie asi, võite alati minna 3D-laosse ja importida juba olemasoleva mudeli. Parempoolsel tööriistaribal klõpsake nuppu „Objektid“ (kolm plokki) ja seejärel klõpsake ülaosas asuvat nuppu 3D ladu. Sisestage otsitava mudeli kirjeldus ja klõpsake seejärel objektil, mida soovite importida.

Kui teie arvutis on mudelifail juba olemas, võite samade tulemuste saavutamiseks selle aknasse lohistada.

Sõltuvalt mudeli suurusest võib laadimiseks kuluda hetk. Pärast peate vaid objekti paigutama ja olete valmis sellega töötama.

Kuigi tasuta versioonil puuduvad mõned funktsioonid, saate siiski eksportida mis tahes mudeli PNG- või STL-vormingusse, klõpsates akna ülaosas oleval kaustal, klõpsates nuppu "Ekspordi" ja valides seejärel eelistatava vormingu.

Nüüd, kui teil on põhitõed maas ja teate, milliseid asju laos leidub, saate hakata töötama mõne oma mudeli kallal ja laadima need üles kõigile teistele nautimiseks.