Kasutage kaasaskantavat VirtualBoxi, et virtuaalmasinaid kõikjale kaasa võtta

Kaasaskantavad rakendused võimaldavad teil arvutite vahel liikuda, võttes oma rakendused ja nende seaded USB-mälupulgal kaasa. Portable VirtualBox võimaldab teil luua kaasaskantavaid operatsioonisüsteeme ja käitada neid mis tahes arvutis.

See tööriist võimaldab teil virtuaalmasinaid kaasa võtta ja neid suvalises arvutis käitada, muretsemata virtuaalmasina tarkvara installimise ja konfigureerimise pärast.

Kuidas see töötab

SEOTUD:Parimad tasuta kaasaskantavad rakendused teie Flash Drive'i tööriistakomplekti jaoks

VirtualBox peab töötamiseks tavaliselt olema installitud. Virtuaalmasina programmina peab see installima Windowsi kerneli draiverid ja süsteemiteenused. Nagu enamik programme, salvestab see ka oma sätted süsteemipiirkondadesse. Seda ei saa lihtsalt installida USB-draivi ja käivitada mis tahes arvutis.

Portable VirtualBox on VirtualBoxi ümbris, mis muudab selle kaasaskantavaks rakenduseks, mille saate installida USB-mälupulgale või välisele kõvakettale. Kui käivitate arvutis Portable VirtualBoxi, installib see automaatselt sobivad draiverid ja süsteemiteenused - selleks on vaja administraatori juurdepääsu - ja desinstallib need automaatselt arvutist. See pakub ka graafilist liidest VirtualBoxi allalaadimiseks, selle seadistamiseks kaasaskantavas keskkonnas ja selle valikute muutmiseks.

Portable VirtualBox on loodud töötama Windowsi hostarvutites, nii et ärge eeldage, et see töötab Linuxi või Maci hostisüsteemides.

Installige kaasaskantav VirtualBox välisele kettale

Esiteks alustage Portable VirtualBoxi installiprogrammi allalaadimist saidilt vbox.me. Käivitage allalaaditud fail ja pakkige see välisele kettale või kuhu iganes mujale soovite oma kaasaskantavat VirtualBoxi süsteemi salvestada. Soovi korral saate seda alati hiljem liigutada.

Käivitage siit programm Portable-VirtualBox.exe ja teil palutakse alla laadida ja installida VirtualBoxi programmifailid välisele draivile. Tööriist saab teie eest VirtualBoxi failid automaatselt alla laadida. Pärast seda klõpsake nende lahtipakkimiseks nuppu OK.

Kui teie arvutisse on juba installitud VirtualBoxi täisversioon, ei näe te seda ekraani ja selle asemel lihtsalt avaneb VirtualBox. Kõigepealt peate desinstallima VirtualBoxi või seadistama selle arvutisse, ilma et VirtualBox oleks installitud.

Käivitage programm uuesti pärast failide lahtipakkimise lõpetamist. Pärast nõustumist UAC-i viipega näete tavalist VirtualBoxi akent.

Kui Portable VirtualBox töötab, ilmub VirtualBoxi süsteemse salve ikoon. Kui te seda ei näe, klõpsake ülejäänud ikoonidele juurdepääsemiseks süsteemses salves ülespoole suunatud noolt.

Paremklõpsake sellel ikoonil ja valige Seaded või vajutage Ctrl + 5, et muuta Portable VirtualBoxi seadeid.

Pange tähele, et USB ja võrgu tugi on vaikimisi keelatud. Nende funktsioonide kasutamiseks valige konfiguratsiooniaknas sobiv vahekaart ja lubage ükskõik milline variant. Teil palutakse installida sobivad draiverid praegusesse süsteemi iga kord, kui avate Portable VirtualBox.

Siin muudetud seaded salvestatakse Portable VirtualBoxi kataloogi, nii et nad jälgivad teid arvutite vahel.

Looge ja käitage virtuaalmasinaid

Virtuaalmasina loomine on lihtne. Klõpsake lihtsalt kaasaskantavas virtuaalses kastis nuppu Uus ja minge viisardi kaudu uue virtuaalse masina loomiseks ja operatsioonisüsteemi installimiseks. Käivitage Portable VirtualBox teises arvutis ja teie virtuaalsed masinad ilmuvad aknasse kasutamiseks valmis.

Vaikimisi salvestab Portable VirtualBox teie virtuaalsed masinad kataloogi Portable-VirtualBox \ data \ .VirtualBox \ Machines. Teil peaks olema võimalus lasta välisel kettal need Portable VirtualBoxis avada.

SEOTUD:Kas peate tõesti USB-mäluseadmed turvaliselt eemaldama?

Enne USB-draivi eemaldamist sulgege kindlasti VirtualBox ja laske Portable VirtualBoxil puhastada. Enne USB-draivi eemaldamist arvutist peaksite selle ka turvaliselt eemaldama. Kui tõmbate USB-draivi arvutist välja virtuaalmasina töötamise ajal, võivad selle virtuaalmasina failid olla rikutud.

Kaasaskantava VirtualBoxi saab installida ka reaalajas Linuxi USB-draivile. Seejärel saate seda kasutada Linuxi süsteemi käitamiseks USB-draivil Windowsi seest ilma arvutit taaskäivitamata.