Kuidas oma arvutit ehitada, esimene osa: riistvara valimine

Nii et olete otsustanud astuda sammu ja panna kokku oma lauaarvuti. Võib-olla olete valmis viima oma arvutimängu uuele tasemele, ehitama väikese meelelahutusmasina või lihtsalt säästma raha, kokku pannes oma eelarvemasin. Mis iganes teie kavatsustest pole, on meie viieosaline juhend teile abiks.

Enne hoone juurde jõudmist on teil vaja plaani. Vana kõnekäänd “mõõda kaks korda, lõika üks kord” on siin täielikult rakendatud: soovite hoolikalt valida oma arvuti komponendid, et veenduda, et need kõik sobivad omavahel ja sellega, mida soovite saavutada. Nii et kogu see artikkel käsitleb osade valimist, enne kui kunagi dollarit kulutate või kruvikeerajat puudutate.

Miks ehitada oma arvuti?

Kodus ehitatud arvuti plusse on palju, kuid on hea mõte veenduda, et see sobib teile. Sa ei taha liiga sügavale süveneda ja oma otsust kahetseda.

Näiteks arvuti ehitamine saab olla odavam kui valmishoone ostmine - kuid see pole alati nii! Kui otsite lihtsalt üldotstarbelist arvutit, on Delli riiulist ostmine palju odavam kui ise ehitada. Lihtsalt ei saa konkureerida hindadega, mida nad saavad puistdetailidelt. Rääkimata sellest, et nendega kaasnevad garantiid - kui olete tüüpi inimene, kes vajab kõrvalist abi, kui midagi valesti läheb, on teil tõenäoliselt parem teenindust pakkuva poe arvutiga.

Kui olete mõõdukalt teadlik kasutaja, kes soovib võimsamat arvutit (mängimiseks või videotöötluseks) või spetsialiseerunud arvutit (näiteks kompaktset kodukino arvutit), säästate ehitades palju tõenäolisemalt. Alienware-suguste firmade "mängulistel" arvutitel on suured juurdehindlused ja saate ise masina ehitades säästa palju raha.

Oma arvuti loomisel on ka muid eeliseid. Saate seda igal ajal uuendada, et see püsiks vooluvaba ilma uut masinat ostmata (kuna on vähem tõenäoline, et varalisi või joodetud detaile on) või lisatoitele juurdepääsu saamiseks saate seda isegi kiirendada.

Kuid põhjus, miks mulle meeldib seda teha, ja põhjus, miks enamik harrastajaid seda vannub, on see, et iga teie arvutisse mineva osa valimisel ja käsitlemisel on hea meel. See on lõbus (minusugustele igatahes) samamoodi, nagu oma autoga töötamine on lõbus. Ja kuna te ei vaja selleks aastaid praktikat, on see palju lihtsam.

Kui selle juhendi pikkus või komponentide keerukus tundub hirmutav, ärge muretsege. See on umbes nagu lamepakendis mööbli või LEGO komplekt koos juhistega. Kõik sobib kokku väga konkreetselt. Kui järgite seda juhendit, on teil kõik hästi.

Osade valimine

Toimiva arvuti kokkupanekuks peate tingimata kasutama kuut komponenti. Nad sisaldavad:

 1. Juhtum—Arvuti juhtum hoiab struktuuris kõiki sisemisi komponente koos. Tuntud ka kui korpus või šassii.
 2. Emaplaat- teie arvuti sidekude. Kõik muud komponendid kinnitatakse mingil moel emaplaadile või ühendatakse sellega.
 3. Protsessor (või protsessor)—Keskprotsessor, mis toimib teie arvuti „ajuna“. See määrab suures osas teie arvuti kiiruse. Peate valima protsessori ja emaplaadi, mis ühilduvad üksteisega nii tootja (Inteli või AMD) kui ka protsessori pesa enda poolest.
 4. Mälu (või RAM)—RAM tähistab vabamälu. See on teie arvuti töö oluline osa. Peate valima RAM-i, mis ühildub teie emaplaadi RAM-i pesadega.
 5. Ladustamine- teie kõvaketas (HDD) või tahkis (SSD), arvuti osa, mis hoiab opsüsteemi, ja kõik teie digitaalsed failid. SSD-kettad on palju kiiremad kui kõvakettad ja on tänapäeval väga soovitatav, ehkki kõvakettad on üldiselt suuremad ja odavamad.
 6. Toiteallikas (või PSU)- väike väike karp, mis reguleerib teie arvutisse suunduvat elektrit ja annab toite üksikutele komponentidele. Toiteallikas ühendatakse vajadusel otse emaplaadi, protsessori (emaplaadi kaudu), salvestusruumi ja muude lisakomponentidega.

Need on vaid osad, mida peate arvuti käima saamiseks. Keerukamate järkude jaoks saate lisada kõik või kõik komponendid:

 • Monitor, hiir ja klaviatuur- kui täiendate sülearvutist, ei pruugi teil neid veel olla. Ostke kindlasti mõni, muidu on teie arvuti äärmiselt laheda välimusega tellis.

  SEOTUD:Algaja geek: kas mul on vaja oma arvutisse graafikakaarti?

 • Graafikakaart- enamik protsessoreid on varustatud graafikaga, mis võimaldab igapäevaseid ülesandeid suurepäraselt täita. Kuid kui plaanite mängida tipptasemel arvutimänge või käitada intensiivseid meediumirakendusi, soovite eraldi graafikakaarti, mis ühendatakse emaplaadi ühte PCI-Expressi porti.
 • CPU jahuti- kõigil, kuid kõige kallimatel protsessoritel on karbis sees jahutusradiaator ja ventilaator - see on hädavajalik selle ülekuumenemise vältimiseks. Kuid kui kavatsete oma arvutit kasutada tipptasemel mängimiseks või kui soovite seda mingil hetkel kiirendada, soovite suuremat ja jõulisemat järelturu jahutit. Need on õhu- ja vesijahutusega sortides. Nii aktsia- kui ka järelturu paigaldamisest räägime järgmises artiklis. (Märkus. Kui ostate järelturu jahuti, võib teil olla vaja ka termopasta tuubi. Paljudel jahutitel on tasuta toru või see on eelnevalt paigaldatud, kuid kontrollige, kas peate seda eraldi ostma.)
 • Lisahoidla-vt eespool. Saate lisada nii palju kõvakettaid või salvestuskettaid, kui palju emaplaat suudab, kuni maksimaalse SATA-pordide arvuni.
 • DVD- või Blu-ray-draiv- varem oli see enam-vähem vajalik operatsioonisüsteemi installimiseks, kuid tänapäeval on enamik kasutajaid läinud üle installifailide lihtsalt USB-draivi laadimisele. Eraldi kettaseade on tegelikult kasulik ainult siis, kui plaatidel on veel palju meediume (nt vanu mänge, filme, muusikat või failide varukoopiaid), millele peate sageli juurde pääsema.
 • Kohtuasjade fännid- enamikul juhtudel on üks või kaks ventilaatorit põhiõhuvoolu jaoks, kuid kui soovite tõsiselt jahutada, peaksite kasutama kõiki saadaolevaid kinnituskohti. Või võiksite hankida järelturu fänne, kes pole nii valjud (või on külmade värvidega). Mida iganes teete, hankige kindlasti oma juhtumile õige suurusega ventilaatorid! Enamik ventilaatoreid on läbimõõduga 120 mm, kuid mõnel juhul võib olla 80 või 140 mm ventilaatorikinnitus.
 • Lisakomponendid- tänu emaplaadi PCI-E-, SATA- ja M2-pordidele ning avatud pesadele CD-draivide, SD-kaardilugejate või isegi vanemate disketiseadmete jaoks võib teil olla ruumi oma ehitisse enam-vähem midagi lisada. Täiendavad USB-pordid, helikaart, ventilaatorihaldur - teie valikuid piirab ainult teie ehitis. Lihtsalt veenduge, et teie lisandmoodulid saaksid teie korpuse ja emaplaadiga töötada.

SEOTUD:Kuidas mänguarvutit parata: valguste, värvide ja muude modifikatsioonide juhend

Kas soovite hulluks minna? Seal on igasuguseid lisandeid, mida saate kasutada, sealhulgas täiesti kosmeetilised asjad, näiteks tuled ja kaablihülsid. Vaadake seda artiklit, kui otsite sügavat sukeldumist.

Samuti peate arvuti kokkupanekuks ja Windowsi installimiseks (käsitletakse selle sarja järgmistes artiklites):

 • Kruvikeeraja
 • USB-draiv, milles on vähemalt 8 GB ruumi
 • Juurdepääs teisele töötavale Windowsi arvutile (avaliku raamatukogu arvuti peaks hästi töötama)

Kõike seda silmas pidades räägime sellest, kust oma osi osta ja kuidas neid valida.

Kust peaksin oma osi ostma?

Kui soovite oma osi jaemüügis turvata, on see tänapäeval raske: kuna CompUSA-sugused arvutitarvete kauplused lõpetasid tegevuse, pole USA-s palju kohti, kust leiate kõik ülaltoodud osad. samas poes. Best Buy, Fry’s Electronics ja Micro Center on enam-vähem ainsad riiklikud ketid, mis veel käivad (ja neid pole isegi kõigis piirkondades saadaval). Võib-olla leiate kontoritarvete poodidest üldisemaid osi, nagu graafikakaardid ja salvestusdraivid, nagu Staples ja OfficeMax, kuid te ei saa kogu komplekti sealt osta.

Kui soovite arvuti osi, on parim koht otsimiseks veebis. Ja üldiselt võib öelda, et parimad kohad veebis vaatamiseks on Amazon ja Newegg (jällegi Ameerika Ühendriikides). Kuna laos on miljoneid osi, on neil tavaliselt parimad hinnad ja valik. Võib-olla õnnestub siiski leida pakkumisi väiksematelt saitidelt - poleks paha natuke ringi vaadata.

Meie arvates on parim viis sisseoste teha järgmise protsessi abil:

 1. Alustage oma ehituse kavandamist sellise saidi vaatamisega nagu loogiline juurdekasv (näidatud ülal). Selles on loetletud mitmed järelmaksud erinevates hinnapunktides ja kuigi te ei pea seda tähestikku järgima - annab see teile igal juhul hea ülevaate, kuidas tasakaalustatud ehitis igal eelarvetasemel välja näeb, mis hoiab ülejäänud protsessi liiga ülekaalukana.
 2. Sealt alates soovitame teil hakata Neweggis osi sirvima, isegi kui te ei kavatse tingimata osi sealt osta. Neweggil on fantastilised otsingufiltrid ja spetsifikatsioonide loendid, mis aitavad teil soovitud osi sirvida. Võite alustada Logical Incrementsi baasiehitusest ja vahetada välja teatud osad, mis teile rohkem meeldivad, või alustada osade valimist nullist - teie kõne.
 3. Kui hakkate osi koguma, ühendage need sellisesse tööriista nagu PCPartPicker. Sellel on tohutu arvuti osade andmebaas ja see teab, millised osad omavahel sobivad, tagades, et te ei telliks kogemata osi, mis ei tööta koos. Seejärel näitab see, millistel jaemüüjatel on nende osade jaoks parim hind, nii et saate kogu ehituse kohta parima võimaliku hinna.

Loogilised juurdekasvud ja PCPartPicker on suurepärased tööriistad, kuid need pole ainsad kohad, kus uurida ja valikuid teha. Siin on meie lemmik lemmiktööriistad arvutiehitajatele.

Nii et nüüd teate põhitõdesid sellest, mis arvutisse läheb ja kust oma ostusid alustada. Räägime sellest, kuidas valida töö jaoks sobivad osad.

Millised osad peaksin valima?

Siin satuvad paljud inimesed komistama. Kui võimas peab olema täissuuruses töölaud? Kas peaksite ostma Inteli protsessori või AMD? Kas vajate graafikakaarti või on CPU sisemine graafika korras? Mitu vatti vajate toiteallikas?

Jagame selle tükkhaaval lahti. Mõistke, et soovite üldjuhul komponente, mis on välja lastud viimase või kahe aasta jooksul, sest kaugemale minek kipub tõhususe ja tulevikukindluse nimel kauplemishinnale. Ja üldiselt öeldes, mida kallim on osa, seda võimsam see on.

Töötlejad

SEOTUD:Protsessorite põhitõed: mitu CPU-d, südamikku ja hüperniidi selgitamist

Alustame arvuti ajust: protsessorist. See määrab, millised muud osad ühilduvad, seega on see hea koht alustamiseks.

AMD või Intel? Esimene küsimus, millele peate vastama, on: milline kaubamärk? Need kaks protsessoritootjat on seda juba aastakümneid välja visanud. Üldiselt raputab see välja nii: Intel müüb rohkem ja turu kõrgeimas osas on saadaval rohkem toorvõimsust, samal ajal kui AMD konkureerib hinna ja energiatõhususe osas. Näiteks Inteli uusimad Core X-seeria protsessorid pakuvad naeruväärseid kiirusi ja südamikke neile, kes saavad kulutada tublisti üle 500 dollari ainult protsessoritele, samal ajal kui AMD Ryzen-seeria konkureerib kokkuhoidlikkusega, säästes samal üldisel jõudlustasemel mitusada dollarit.

Üldiselt on Inteli protsessoritel mängude ja tippklassi meediumirakendustes parem tooraine ja populaarsuse tõttu, kuid kui teil on eelarve, võib AMD üldine hinnaeelis olla väärt vähem populaarse valiku valimist.

AMD pakub ka disainilahendusi, millel on palju võimsam integreeritud graafika kui Intelil, mida nimetatakse APU-mudeliteks. Need APU kujundused saavad hakkama kergete 3D-mängudega, samas kui Inteli integreeritud graafika pole selle häkkimiseks üldiselt piisav. Need sobivad suurepäraselt ka kodukino arvutite jaoks.

Milline mudel? Kui olete otsustanud, millise kaubamärgiga valida, on aeg oma protsessori valikut kitsendada. Võib juhtuda, et arvuteid reklaamiti varem nende protsessori kiiruse põhjal, väljendatuna megahertsides ja gigahertsides. Need arvud on endiselt umbes, kuid tänu protsessori disaini edusammudele on raske täpselt väljendada, kui võimas protsessor põhineb ühel faktoril, näiteks selle taktsagedus. On ka muid tegureid, näiteks mitu südamikku sellel on, milline vahemälu tal on, energiatarve ja integreeritud graafika jõudlus (kui te ei kasuta spetsiaalset graafikakaarti). Võlakõnedes: rohkem vahemälu ja rohkem südamikke tähendab paremat multitegumtöötlust, puhtam kiirus igas tuumas tähendab paremat ühe ülesande täitmist, nagu näiteks suure pildi renderdamine Photoshopis.

Inteli praegune tootesari sisaldab nelja peamist töölaua protsessori liini: Core i3, Core i5, Core i7 ja ülemise rea Core i9. Igas reas on mitu protsessorit, mis lähevad tavaliselt kõige kallimast ja kõige võimsamast. Nii et uusimate mudelite puhul on kiireim Core i3 protsessor veidi aeglasem kui kõige aeglasem Core i5 mudel. (Jällegi on kompositsioonis ja arhitektuuris palju variatsioone, nii et see ei pruugi igal üksikjuhul tõsi olla.)

Uued mudelid tulevad välja igal aastal ja sõltuvalt edasiarendustest võivad nad vajada uut emaplaadi pesa või mitte. Väärtuse ja jõudluse „magus koht“ on Core i5 seerias; kõik vähem on tavaliselt eelarve koostamiseks, midagi enamat on entusiastide ehitamiseks. Kindlasti on võimalik ehitada võimas mänguprogramm koos kallima Core i7 asemel Core i5-ga. Mõnes mudelis on rohkem südamikke, mõnes on kiirem südamik - mängijad ja meediatoodangu profid soovivad vähemalt neljatuumalist disaini, nii suure kiirusega kui võimalik.

AMD töölauavalik on rohkem jagatud. Uusimaid tavapäraseid disainilahendusi nimetatakse Ryzeniks, mis on saadaval 3, 5 ja 7 mudelina. Protsessori südamikud suurenevad, kui lähete reale ja saate kallimaid protsessoreid. Tipptasemel AMD kiipe nimetatakse Ryzen Threadripperiks, millel on kuni 32 südamikku. AMD magus koht on Ryzen 5-s, kas 4-maagilises 6-tuumalises kiibis.

AMD APU mudelid, üldisemate vähem võimsate arvutite jaoks, sisaldavad ka korralikku rongisisest graafikat. AMD vabastab uued protsessorid ja pistikupesade kujundused harvemini. Ryzen, Ryzen Threadripper ja APU kiibid kasutavad kõik erinevaid protsessori pesasid.

Kui soovite tõesti teada, milline protsessor on otseses võrdluses kiirem, peate vaatama mõningaid võrdlusaluseid. Selles loendis on tohutu valik praeguseid ja veidi vanemaid protsessoreid, mis on järjestatud võrdluskiiruse ja hinnainfo järgi.

Emaplaadid

Järgmisena on aeg valida emaplaat, tükk, millesse kõik teised teie tükid ühendatakse. See on siiski lihtsam kui tundub.

SEOTUD:Kuidas valida sobiv emaplaat kohandatud arvuti jaoks

Milline pesa? Ilmselt peate valima protsessori ja emaplaadi, mis sobivad üksteisele, kuna nii Intel kui ka AMD on välja töötanud erinevate protsessorite klasside jaoks mitu protsessori pesa kujundust. Nii saate siin oma valikut kiiresti kitsendada, otsides emaplaate, mis ühilduvad teie protsessori valikuga. Kontrollige valitud protsessori pesa - näiteks Inteli LGA 1151 pesa - ja kitsendage seejärel oma Neweggi otsing emaplaatidele, mis sisaldavad seda pesa.

Mis suurus? Valitud emaplaat peab olema ühilduv teie kasutatava korpusega. Räägime sellest natuke rohkem allpool toodud juhtumite jaotises, kuid põhitõed on järgmised: ATX on standardsuuruses tornarvutid, microATX-plaadid on mõeldud veidi väiksematele tornidele ja Mini-ITX-plaadid kompaktsematele ehitistele. Need suurused ei pruugi tingimata vastata võimsusele - teil võib olla väga soodne ATX-i versioon või väga võimas Mini-ITX-mänguautomaat -, kuid teie laiendusvõimalused on väiksematel laudadel piiratud ja need on natuke karmimad ehitada koos.

Millised funktsioonid? Seejärel kitsendage otsingut emaplaatide järgi, mis toetavad kõiki muid vajalikke asju - see tähendab üldiselt, et vähemalt üks PCI-Expressi pesa graafikakaardi jaoks, piisavalt SATA-porte kõigi kõvaketaste ja DVD-draivide jaoks, toetab teie RAM-i hulka tahan jne. Kogu selle teabe leiate spetsifikatsioonide lehelt.

Samuti peaksite kontrollima tagapaneeli - emaplaadi osa, kuhu enamik teie lisaseadmeid ühendatakse. Kui teil on juba monitor, klaviatuur ja hiir, soovite veenduda, et emaplaat neid toetab. Enamikul neist on nii või teisiti, kuid kui näiteks teil on vanem monitor ilma HDMI-pordita ja te ei kavatse graafikakaarti lisada, vajate kas DVI- või VGA-videoportiga emaplaati, või adapter.

Mis viib meid emaplaadi viimase osa juurde: lisad. Nagu mainitud, on enamikul emaplaatidest tugi madala energiatarbega rongisisese graafika jaoks, samuti põhiline helitöötlus (väike kõrvaklappide pesa, kuhu kõlarid ühendate) ja võrguühenduse jaoks Ethernet-port. Kuid mõnel täiustatud mudelil on ruumilise heli väljundi tugi, suured USB 3.0 pordimassid ja isegi rongisisese WiFi ühendus, nii et te ei vaja eraldi adapterit. Valige soovitud lisadega (kui neid on) ja valige emaplaat, millel need on.

Lõpuks peavad emaplaadi toite sisendid sobituma toiteallika kaablitega nii küljel asuva peamise toitepistiku kui ka peal oleva protsessori toitepistiku jaoks. Neid väärtusi saate kontrollida nööpnõeladest: kui teie toiteallikal on 12-kontaktiline siin ja emaplaadil on 12-kontaktiline pistik, siis need ühilduvad. Sõltuvalt protsessori pistikupesast võib protsessori toitepistikul olla neli, kuus või kaheksa tihvti, seega veenduge, et teie toiteallikal oleks üks neist rööpadest saadaval.

Soovitage kaubamärke: ASUS, Gigabyte, MSI ja AsRock on kõik suurepärased kaubamärgid, mida siit otsida.

RAM

Mälu on petlikult oluline: see on lihtsaim viis muuta aeglane arvuti kiireks. Veenduge, et saaksite piisavalt.

Kui palju? Kaasaegse põhitöötluse jaoks soovitan vähemalt 8 GB, mille saate tavaliselt 4GBx2-pulgaga alla 100 dollari. Mängijad, meediumiloojad ja virtuaalsete masinate kasutajad soovivad rohkem - järgmine tõhus samm on 16 GB.Kui ehitate massiivset süsteemi, mis tegeleb terve päeva vältel mitme tööülesandega ja haldab hiiglaslikke mänge 4K visuaalse kvaliteediga, soovite, et iga viimane RAM-i saaksite oma korpusesse toppida (mis on tänapäeva tipptasemel tavaliselt 32 GB või 64 GB) emaplaadid.)

Millist tüüpi? Peate kontrollima oma emaplaati, et näha, millist RAM-i põlvkonda see toetab: DDR3 ja DDR4 on praegu kaks olemasolevat standardit ja RAM ei ühildu tagurpidi. Emaplaadi RAM-i pesade arv ja nende individuaalne maksimaalne maht määravad, kui palju RAM-i teil võib olla.

Mis kiirus? Samuti peate valima RAM-i kiiruse, mis enamikus järkudes ei tekita märkimisväärseid jõudluserinevusi. Kuid võite ka osta RAM-mooduleid, mis on nii kiired kui teie emaplaat suudab.

Soovitatavad kaubamärgid: G-Skill, Corsair ja Crucial on kõik kindlad valikud.

Ladustamine

Siin on näpunäide salvestusruumi ostmiseks: hankige SSD. Ei, tõsiselt, hankige SSD. Mõni aasta tagasi peeti tahkis-draive millekski luksuseks, kuid kiiruse ja efektiivsuse tõus on uskumatu. Nüüd on SSD-d piisavalt odavad, et muutuvad standardseks. Isegi kui peate talletama hulga faile, on see selline edasiarendus, et soovitaksin osta väiksema, odavama SSD ainult oma operatsioonisüsteemi ja programmide jaoks ning kasutada kõigi oma suurte isiklike failide (muusikafilmid, jne.).

Peaaegu kõik uued emaplaadid ja toiteallikad ühilduvad praeguste kõvaketaste, tahkis- ja DVD-draividega. Nad kõik kasutavad samu SATA-kaableid ja andmeporde. Niikaua kui teil pole rohkem draive kui teil on SATA-porte, on teil kõik korras. Samuti kasutavad nad toiteallikast SATA toiterööpaid, mis peaksid sisaldama piisavalt pistikuid vähemalt kahe draivi jaoks.

Soovitatavad kaubamärgid: Samsung ja SanDisk SSD-de jaoks, Western Digital, Seagate ja HGST kõvaketaste jaoks

Juhtumid

Karbid on tavaliselt vaid kastid, kuhu oma osad sisse lükata (ahem), kuid neid on palju erinevaid.

Mis suurus? Arvutijuhtumeid nimetatakse üldiselt nagu „täistorn” ja „kesktorn” ning need ütlevad teile korpuse suuruse ja kuju - kui mõtlete tavalisele lauaarvutile, mõtlete tõenäoliselt ka kesktornile . Kuid arvutid on saadaval ka suuremate ja väiksemate tornidena, kuubikutena või ülimalt kompaktsete õhukeste kujundustena teie meediakapi jaoks.

Samuti peaksite pöörama tähelepanu emaplaadi suurusele. Emaplaate on mitmes erinevas suuruses, kuid peamised tarbijaklassi arvutite jaoks on täissuuruses ATX, väiksemad Mini-ATX ja Micro-ATX ning positiivselt pisikesed Mini-ITX. Suuremad korpused sisaldavad väiksemate emaplaatide kinnitamisvõimalusi; nii et ATX-suurune korpus sobib Mini-ITX-i emaplaadile, kuid Mini-ITX-i korpus ei sobi ATX-i emaplaadile.

Kõik muu: Lisaks suurusele on olemas materjal (teras, plast, alumiinium, akrüül), hoiustamis- ja laienduskäikude arv, ventilaatorite ja jahutussüsteemide kinnitused jne. Esteetiliselt on enamik tänapäevaseid juhtumeid kas minimalistlikud - põhimõtteliselt näevad välja nagu väike, kallis külmkapp - või "mängijad", millel on palju integreeritud LED-e ja külgpaneeli aknaid, nii et näete oma meistriteose sisikonda.

Juhtumitel on ka toiteallika standardiseeritud kinnitusalad. Enamik juhtumeid aktsepteerib standardset ATX-toiteallikat, kuid väikestel Mini-ITX-i juhtumitel võib vaja minna Mini-ITX-toiteallikat (kuigi mõnel mängumärgiga ITX-i juhtumil on endiselt täissuuruses versioon). Selle väiksema vaevuse vältimiseks on paljudel väiksematel juhtudel isegi oma toiteallikad.

SEOTUD:Kuidas hallata oma arvuti ventilaatoreid optimaalse õhuvoolu ja jahutamise jaoks

Muud tegurid, millele peaksite tähelepanu pöörama, on kaablihalduse avad, ventilaatori ja toiteallika paigutus õhuvoolu jaoks, esipaneeli funktsioonid, nagu USB 3.0 pordid ja kõrvaklappide pistikud, ja loomulikult teie üldine silm, kuidas arvuti välja näeb.

Lõpuks, kui kavatsete oma ehitisse lisada diskreetse graafikakaardi või protsessori jahuti, peate veenduma, et need sobivad teie korpuse füüsiliste mõõtmetega. Mõni ülivõimas ja kallis toiteallikas võib vajada lisaruumi, nii et kontrollige nii GPU enda spetsifikatsioone kui ka korpuse spetsifikatsioone, et veenduda nende ühilduvuses. Samamoodi võib suur karbiga protsessori jahuti olla füüsiliselt liiga pikk, et mahtuda väiksemale korpusele - kontrollige spetsifikatsioonide tolli või millimeetrites selle kliirensit. Kui soovite kasutada radiaatoriga vedeljahutussüsteemi, peate võib-olla veenduma, et ka korpuse ventilaatori kinnituste ümber on piisavalt ruumi.

Kui olete valiku kitsendanud suuruse ja funktsioonide järgi, soovitan vaadata veebipõhiseid ülevaateid jaemüügisaitidelt leitud juhtumite kohta. Ülevaadete saidid nagu Tom's Hardware, PC Gamer ja AnandTech on suurepärased kohad, kus süveneda esoteerilisematesse funktsioonidesse, kuid võite leida väga põhjalikke ülevaateid ka YouTube'i otsingu abil. Päeva lõpuks pole juhtumi suureks muutmine alati spetsifikatsioonilehelt leitud funktsioonid - mõnda juhtumit on lihtsalt palju lihtsam ja mõnusam sisse ehitada, samas kui teisi on raske ja masendav.

Soovitatavad kaubamärgid: tänapäeval on raske leida "halba" juhtumit - tundub, et enamikul tootjatel on hoone ja ergonoomika teaduse käes. Eelistan Fractal Design ja Antec juhtumeid, kuid Corsair, NZXT ja Cooler Master on kõik populaarsed kaubamärgid, millel on palju juhtumeid. Kuid nad pole ainsad, nii et võite julgelt sisseoste teha.

Toiteallikas

Teie toiteallikas varustab elektriga kõiki arvuti komponente, nii et soovite oma ehitise jaoks piisavalt võimsat ja turvaliseks ja tõhusaks tööks piisavalt usaldusväärset. Toiteallika valik on palju olulisem, kui pealtnäha tundub.

Mitu vatti? Ilmselgelt ei soovi te, et nende komponentide kasutatav koguenergia oleks suurem, kui see suudab muundada. Suurimad joonistused on siin emaplaat, protsessor ja graafikakaart. Muud komponendid, näiteks korpuse ventilaatorid ja mäluseadmed, tarbivad nii vähe elektrit, et tavaliselt mahutate need oma arvutuste piiridesse.

Kombineeritud komponentide kogu voolutarve määrab, kui palju võimsust teie toiteallikas vajab, vattides. Näiteks nõuab väga võimas graafikakaart NVIDIA GTX 1080 TI oma spetsifikatsioonides vähemalt 600-vatist toiteallikat (ja nii 8-kontaktilist kui 6-kontaktilist toiteriba - vaadake graafikakaardi ühilduvuse jaotist). GT 950, palju vähem võimas kaart, vajab ainult 150 vatti.

Kui te pole kindel, kui palju täpselt oma süsteemi jaoks vajate energiat, kasutage seda käepärast kalkulaatorit. Lihtsalt sisestage valitud komponentide spetsifikatsioonid ja see ütleb teile, mitu vatti teie toiteallikas vajab. Jällegi peate ikkagi veenduma, et toiteallika rööpad vastavad teie emaplaadi, graafikakaardi (kui teil on), SATA-draivide ja muude komponentide pistikupesadele.

Modulaarne, poolmoodul või fikseeritud: Mõne toiteallika kaablid (või "rööpad") on püsivalt kinnitatud, nii et peate lihtsalt üleliigse toppima kõikjalt, isegi kui te ei kasuta teatud rööpaid üldse. Modulaarne või poolmoodulne toiteallikas võimaldab seevastu kõik või osa toiteallikaid vooluvõrgust lahti ühendada. See on äärmiselt mugav uuendus, eriti kui töötate korpuse kitsaste kvartalite või paljude komponentidega. Kui eelarve venib, minge üle mittemodulaarsele mudelile.

Tõhusus ja kvaliteet: Kui ostate toiteallikat, näete sageli väikest märki, mis näitab selle tõhusust. Tavaliselt öeldakse näiteks 80 Plus, 80 Plus Bronze, 80 Plus Silver, 80 Plus Gold või 80 Plus Platinum. Mida suurem on märk, seda tõhusam on toiteallikas, seda vähem müra see tekitab ja vähem maksate raisatud elektri eest.

Lõpuks tegelete siin elektriga, seega on hädavajalik, et hankiksite turvalise, hästi ehitatud toiteallika. Kui saate odava, halvasti ehitatud mudeli, palute teil probleeme. Parimal juhul ebaõnnestub see varakult ja ei saa teie arvutit toita. Halvimal juhul võib see kahjustada teie osi või olla isegi tuleohtlik. Kasutajate arvustuste lugemise asemel soovitame tungivalt minna sellisele usaldusväärsele saidile nagu JonnyGURU.com, mis on tuntud toiteallikate põhjaliku kvaliteedi testimise tõttu. Otsige üles toiteallikat, mis teid huvitab, ja kui see annab pöidlad pihku, teate, et olete heas kohas.

Pange tähele, et mõned juhtumid võivad olla varustatud toiteallikatega, kuid enamasti pole need kvaliteetsed, mida soovitame. Siit ei saa kokku hoida, kutid: ostke korralik toiteallikas.

Soovitatavad kaubamärgid: Corsair, EVGA ja Cooler Master on mõned head, kuid on ka palju teisi. Kuid see, et kaubamärk on hea, ei tähenda, et te ei peaks oma kodutöid tegema - mõnikord võivad head kaubamärgid teha madala kvaliteediga PSU-d, seega kontrollige enne ostmist neid ekspertide ülevaateid.

Graafikakaart

See on keeruline ja vaieldav valik, kuid kui soovite mõnda mängu mängida, on see üks olulisemaid valikuid, mille teete jõudluse osas.

Milline kiibistiku kaubamärk? Nagu protsessoritel, on ka eraldiseisvatel graafikakaartidel kaks peamist maitset: NVIDIA ja AMD (jah, sama AMD nagu varem - nad ostsid NVIDIA konkurendi ATI aastaid tagasi). NVIDIA kipub juhtima puhast tehnilist võimsust ja AMD konkureerib tavaliselt väärtusega, ehkki see võib erineval ajal langeda ja voolata. NVIDIA-l on ka selliseid tehnoloogiaid nagu GameStream, mis võib olla väärt teile lisatasu maksma.

Milline tootja? Siin on veel üks keerukuse kiht: NVIDIA ja AMD ei ehita oma graafikakaarte (enamasti), nad annavad oma GPU kiibid teistele ettevõtetele, kes seejärel ehitavad ja müüvad kaarte oma kaubamärkide all. Nii saate osta ASUS-ilt, EVGA-lt või Zotacilt NVIDIA GTX 1050 kaardi, kasutades kõiki sama NVIDIA protsessorit, mille trükkplaadi, RAM-i, jahuti, monitori ühenduste ja muude osade variatsioonid on väga väikesed. Alustage soovitud graafikakiibist, seejärel mõelge välja, millisel tootjal on teie jaoks vajalike funktsioonidega kaart.

SEOTUD:Miks sa (tõenäoliselt) ei vaja sellist hullumeelset GPU-d nagu GTX 1080 Ti

Kui palju jõudu? Kaart, mille saate, sõltub sellest, mida soovite teha. Isegi kui otsite tippklassi mänge, pole teil tõenäoliselt vaja kulutada nii palju kui arvate. Seal on tohutu valik kaarte paljudelt erinevatelt ettevõtetelt kõigis erinevates hinnapunktides, kuid väga lühike jaotus on umbes selline:

 • Pole mingit mängu: kasutage emaplaadi integreeritud graafikat. See on tasuta!
 • Väga kerge mängimine, vanemate või 2D-pealkirjade puhul: siin on siiski ilmselt okei kasutada integreeritud graafikat.
 • Lihtsad 3D-mängud nagu World of Warcraft ja legendide liiga: 100 dollarit või vähem kaarte.
 • Vahemängud meeldivad Overwatch ja Team Fortress 2: 100–200 dollarit kaarti.
 • Uued AAA mängud meeldivadCall of DutyjaAssassin’s Creed kuni 1080p eraldusvõime ja keskmiste sätetega: 200-300 dollarit kaarti.
 • Uued AAA-mängud kõrgete seadete või eraldusvõimega üle 1080p: kaardid 300–400 dollarit.
 • Kõrgkvaliteetsed mängud kõrgete seadete ja ülilaie või 4K eraldusvõimega: 400 dollarit ja rohkem.

Vaadake võrdlusaluseid, eriti mängude jaoks, mida soovite mängida, et näha, millised kaardid on teie eelarves kõige paremad.

Lõpuks veenduge, et ostetud kaart saaks teie arvutist piisavalt energiat. Enamik keskklassi ja kõiki tipptasemel graafikakaarte vajab lisaks emaplaadile paigaldamist spetsiaalset elektrilist ühendust toiteallikaga. Peate veenduma, et teie toiteallikal on piisavalt rööpaid ja õige ühendus selle toetamiseks. Kontrollige spetsifikatsioone: enamik nõuab kas 6-kontaktilist rööpa, 8-kontaktilist rööpa või mõlema kordseid. GPU võtab elektrit ka kiirusega, mis ei tohiks ületada teie toiteallika võimsust.

Soovitatav kaubamärke: EVGA, ASUS, GIGABYTE, MSI ja XFX ei saa valesti minna.

CPU jahutid

Kui soovite oma protsessorile lisada järelturu jahuti - mida vajate enam-vähem ainult siis, kui plaanite selle kiirendamist -, soovitame Cooler Masterit, Noctua või (kui soovite vedeljahutit) Corsairi. Ühilduvuse tagamiseks veenduge, et see toetab teie protsessori pistikupesa ja et see sobib teie korpusesse - spetsifikatsioonides on loetletud selle kõrgus emaplaadist üles.

Kõik muu

Enamik muudest asjadest, mida saate oma arvuti sisemusse osta, ühenduvad emaplaadiga ja saavad sellest voolu otse, näiteks PCI-E laienduspesad või lisandmoodulid, mis kasutavad eesmisi kettaruume. Lihtsalt veenduge, et teil oleks nende ühendamiseks piisavalt ühendusi ja ruumi, ja kõik on korras. Ainus tõeline erand on korpuse ventilaatorid, mida saab ühendada kas emaplaadiga või otse toiteallikaga.

Kahekordne, kolmekordne ja neljakordne kontrollige oma osade kokkusobivust!

Teie vajadused iga üksiku komponendi järgi varieeruvad sõltuvalt ehitatava arvuti tüübist ja eelarvest. Google'i otsingu abil leiate õige graafikakaardi või RAM-i valimiseks abi (või hei, kuidas oleks How-To Geeki otsimisega?), Kuid see artikkel räägib üksteisega ühilduvate komponentide valimisest. Nii et enne viimaste ostude sooritamist kontrollige viimast ühilduvust, kontrollides iga osa järjestikku iga vastava osa suhtes.

 • Protsessor: peab sobima teie emaplaadi protsessori pesaga
 • Emaplaat: peab olema ühilduv teie protsessori, RAM-i ja toiteallikaga (emaplaadi ja protsessori rööpade õige arv tihvte)
 • RAM: peab vastama emaplaadi (DDR3 või DDR4) pesade arvule ja tüübile
 • Ladustamine: peab sobima teie korpusesse (piisavalt õiges suuruses salvestusruume?) ja teie emaplaadil peab olema piisavalt SATA-porte
 • Juhtum: peab mahtuma teie emaplaadile, toiteallikale, protsessori jahutile ja mäluseadmete arvule,
 • Graafikakaart: teie emaplaat vajab selle hoidmiseks õiget tüüpi PCIe pesa, see peab sobima teie korpuse suurusega ja vajab teie toiteallikal õiget pistikut
 • CPU jahuti: peab sobima teie emaplaadi / protsessori pistikupesaga ja sobima teie korpuse sisse
 • Juhtum: peab sobima teie emaplaadiga (kas see võib sobida õigete ATX- või ITX-alustega?), toiteallikaga (kas pesa on piisavalt suur?), Graafikakaardiga (kas see on liiga pikk, et mahutada?) Ja protsessori jahutiga (kas see on liiga pikk) mahtuma?)
 • Toiteallikas: vajab teie ehitamiseks õiget üldist elektrimahtu, vajab emaplaadi ja protsessori rööpade õiget arvu tihvte ning vajab piisavalt lisarööpaid graafikakaardi, mäluseadmete ja muude toiteallikate jaoks

See võib tunduda hirmutav, kuid jällegi saab selline sait nagu PCPartPicker teie eest suurema osa raskest tõstmisest ära teha - siis saate lihtsalt üle vaadata tehnilise kirjelduse lehe ja veenduda, et kõik sobib.

SEOTUD:Kuidas oma arvutit ehitada, teine ​​osa: selle ühendamine

Kui olete lõpuks otsustanud, et kõik teie osad on ühilduvad ja olete valmis ostma, sooritage ostud ja jätkake selle juhendi järgmise osaga. On aeg oma arvuti ehitada!

Või kui soovite juhendis mõnele muule osale hüpata, siis siin on kogu see lugu:

 • Uue arvuti ehitamine, esimene osa: riistvara valimine
 • Uue arvuti ehitamine, teine ​​osa: selle ühendamine
 • Uue arvuti ehitamine, kolmas osa: BIOS-i ettevalmistamine
 • Uue arvuti ehitamine, neljas osa: Windowsi installimine ja draiverite laadimine
 • Uue arvuti ehitamine, viies osa: uue arvuti kohandamine

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found