3D Touchi ei teadnud keegi ja nüüd on see surnud

Apple'i uus iPhone XR ei sisalda 3D Touchi. Rakenduse arendajad ei kasutanud 3D Touchi juba, kuid nüüd jubatõesti ei kasuta seda. Apple peab kujundama iPhone'i operatsioonisüsteemi, et mitte nii väga 3D Touchile toetuda.

Muidugi on uuel iPhone XS ja iPhone XS Maxil endiselt 3D Touch. Kuid me ei oleks üllatunud, kui näeksime selle kadumist tulevastest iPhone'idest. Rakenduse arendajad ei saa sellele enam loota.

Uuendus, september 2019: Aasta hiljem pole ühelgi Apple'i uuel iPhone'il 3D Touchi. Kuna see riistvara on iPhone 11, iPhone 11 Pro ja iPhone 11 Pro Max välja jäetud, on 3D Touch surnud. Saate seda endiselt kasutada, kui teil on muidugi 3D Touchiga vanem iPhone.

„Haptic Touch” asendab iPhone XR 3D Touchi

Uuel iPhone XR-il on 3D Puute asemel funktsioon „Haptic Touch”. Apple'i Phil Schiller selgitas uut funktsiooni kiiresti Apple'i esitluse ajal, öeldes lukustusekraanil oleva kaameraikooni kohta: „Te lihtsalt vajutate seda, tunnete haptilist koputust ja teid viiakse otse kaamera [rakenduse] juurde. ”

Nagu Apple märgib, on see sarnane Force Touchi puuteplaadi toimimisega MacBook Pros. Vajutate ja tunnete haptilist vastust. See on täpselt nagu 3D Touchi kasutamisel või iPhone'i nupu Kodu vajutamisel.

Kuid oodake, hoidke kinni: see pole üldse nagu 3D Touch. Sellest, mida võime öelda, lisab Apple tavalisele pika vajutusega toimingule, mida iPhone'is on igavesti kasutatud, lihtsalt haptilist tagasisidet. Pole tähtis, kui kõvasti vajutate. See on lihtsalt pikaajaline vajutamine koos haptilise tagasisidega.

SEOTUD:Kõik, mida peate teadma uue iPhone XS, XS Max ja XR kohta

Oota, mis oli 3D Touch?

Kas te pole 3D Touchiga tuttav? Me pole üllatunud. Kuigi paljud inimesed teadsid, et 3D Touch on olemas, ei usu, et enamik iPhone'i kasutajaid on teadlikud 3D Touchi toimimisest ja millal seda kasutada.

3D Touch on iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS ja iPhone XS Max osa, kuid mitte iPhone XR. See lisab kogu ekraanile rõhutundlikkust. Lisaks koputamisele ja pikale vajutamisele saate ekraani piirkonda täiendavate toimingute sooritamiseks tugevamalt vajutada.

Samuti on erinev rõhutundlikkuse aste. Joonistusrakendus võib kasutada seda, kui tugevalt te sõrme vajutate, et kontrollida, kui paksud jooned teil on. Mäng võib teha erinevaid toiminguid, sõltuvalt teie rakendatava surve astmest. Isegi Safaris saate hüpiku eelvaate avamiseks linki kõvasti vajutada või täisekraanil käivitamiseks veelgi tugevamalt vajutada.

See tehnoloogia kasutab telefoni ekraanile kinnitatud kihti andureid. Kui vajutate, mõõdavad need ekraanil oleva klaasi ja taustvalguse vahelisi pisikesi muutusi. Teisisõnu, kõvasti vajutades paindub klaas vaid imepisike ja teie telefon saab seda mõõta.

Enamik 3D puutetundlikkuse funktsioone töötab hästi kui pikk vajutus

3D Touchi funktsioonid on kõik varjatud. Kunagi ei tea, kas miski toetab 3D Touchi, kuni proovite sellele kõvasti vajutada ja näete, mis juhtub. Ja kui proovite raskesti vajutada, võite lõpuks avada selle asemel pikalt vajutatud menüü.

Apple on rakendanud 3D Touchi kummalistel viisidel kogu opsüsteemis. Näiteks võite nupule „Kustuta kõik märguanded” pääsemiseks vajutada märguandekeskuses „x”. See võib kergesti ilmuda, kui vajutate nuppu pikalt, kuid seda ei tehta.

3D Touchi kasutatakse ka juhtimiskeskuses lisavõimaluste kasutamiseks. Näiteks vajutage kõvasti muusika juhtimise jaotist ja näete heli väljundseadme valimise võimalusi. Vajutage tugevalt taskulambi nuppu ja saate valida erineva taskulampi intensiivsuse. Jällegi võivad need kõik juhtuda, kui vajutate mõnda neist ikoonidest pikalt - ja nii töötab iPhone XR. Mis on siis negatiivne külg?

SEOTUD:Parimad iPhone 3D varjatud näpunäited, millest te ei pruugi teada

3D Touchi rõhutundlikkus oli õudne ja imelik

Kui see on kombineeritud mitme rõhutundlikkuse tasemega või segatud eraldi pika vajutusega toimingutega, muutus 3D Touch lihtsalt kohmakaks ja imelikuks.

Näiteks saate avakuval kas kiirete toimingute kuvamiseks rakenduse ikooni tugevalt vajutada või rakenduse ikoonide ümberpaigutamiseks seda pikalt vajutada. Mõnes rakenduses pole kiireid toiminguid, nii et nende ikoonidele raskelt vajutades ei juhtu midagi. Mõnikord ei vajutata piisavalt tugevalt ja hakatakse rakenduse ikoone teisaldama. Mõnikord vajutate liiga tugevalt, kui soovite lihtsalt rakendusi teisaldada.

Kunagi kuulsa lihtsa ühe nupuvajutusega hiire kasutamise poolest on see puutetundliku ekraaniga suhtlemiseks palju erinevaid võimalusi.

Ka see eelvaate funktsioon, mida Safaris ja muudes rakendustes kasutatakse, on imelik. Võimaluste leidmiseks võite linki pikalt vajutada, hüpikakna eelvaate nägemiseks („piilumine”) veidi vajutada või täisekraanvaate („pop”) nägemiseks veelgi tugevamalt vajutada. Seda on lihtne segamini ajada ja mitte piisavalt tugevalt vajutada või veidi liiga tugevalt vajutada, sõltuvalt sellest, mida proovite teha.

Rakenduse arendajad ei kasutanud 3D Touchi

Siin on peamine: enamik rakenduste arendajaid ei kasutanud 3D Touchi. Kindlasti on praeguseks paljud rakendused lisanud kiireid toiminguid, et saaksite nende avaekraani ikoone ja juurdepääsuvõimalusi kõvasti vajutada.

Kuid see on vaid üks väike killuke 3D Touchist. Enamik rakendusi ei kasuta rakendust 3D Touch rakenduse enda sees kuigi palju. Isegi kui nad seda teevad, on kasutajatel keeruline avastada, milleks 3D Touchi saab kasutada, eriti kuna enamik rakendusi seda ei kasuta. iPhone'i kasutajad peavad katsetama ja enamasti ei juhtu midagi. Nii nad lõpetavad katsetamise.

Apple andis 2015. aastal 3D Touchiga iPhone 6S välja, nii et rakenduste arendajatel on selle funktsiooni kasutamiseks olnud kolm aastat. Nad pole sööta võtnud.

IPhone XR ei toeta 3D Touchi ja tänu madalamale hinnale võib see saada kampade enimmüüdavaks. Rakenduste arendajad ei nõua funktsiooni, mida kõik need iPhone'i kasutajad ei saaks kasutada. Nad peavad rakendusi kujundama tavalisi pikki vajutusi silmas pidades, selle asemel et funktsioonide jaoks 3D Touchile toetuda. 3D Touchi võib siiski kasutada kunstirakendustes rõhutundlikuks joonistamiseks. Kuid see ei muuda seda, kuidas keegi rakendust kasutab.

See pole suur kaotus

Meile meeldis 3D Touchi idee selle esmakordsel väljaandmisel. Uue telefoni suhtlemisviisi lisamine kõlas suurepäraselt. Kõvasti vajutamist võiks kasutada igasuguste asjade jaoks, eriti mobiilsetes mängudes või joonistusprogrammides. Rakenduste arendajad saaksid sellega palju ära teha.

Kuid kolm aastat hiljem olgem ausad: 3D Touch on imelik ja seda on raske avastada. Enamik iPhone'i kasutajaid ei kasuta seda regulaarselt, kui nad isegi teavad, et see on olemas. Enamik 3D puutetundlikkust vajavaid toiminguid võivad lihtsalt vajada lihtsalt pikka vajutamist. Rakenduste arendajad pole hüppelaudadele jõudnud.

Kuigi 3D Touchi puudumine iPhone XR-s tundub kahjumina, ei kaota me funktsiooni, mida enamik inimesi tõesti kasutas.

Tegelikult on see ilmselt hea uudis: Apple on sunnitud kõik need imelikud 3D Touchi toimingud ümber kujundama lihtsateks pikk-pressideks, mida keskmistel inimestel on lihtsam avastada ja mõista.

Pildikrediit: Jirapong Manustrong / Shutterstock.com.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found