Kuidas sisseehitatud Windows Defenderi viirusetõrjet Windows 10-s kasutada

Windows 10-l on sisseehitatud reaalajas viirusetõrje nimega Windows Defender ja see on tegelikult päris hea. See töötab automaatselt taustal, tagades, et kõik Windowsi kasutajad on kaitstud viiruste ja muude nastide eest. Kuidas see töötab?

SEOTUD:Mis on parim viirusetõrje Windows 10 jaoks? (Kas Windows Defender on piisavalt hea?)

Alustades Windows 10 loojate värskendusest, muutus Windows Defenderi liides veidi ja see integreeriti uude Windows Defenderi turbekeskusesse - mis pakub juurdepääsu ka turbega seotud tööriistadele, nagu perekaitse, tulemüüri seaded, seadme jõudlus ja tervisearuanded, ja brauseri turvakontroll. Kui te pole veel sisuloojate värskendust värskendanud, peaksite ikkagi suutma seda üsna hästi jälgida.

Mis on Windows Defender?

Microsoft pakkus Windows XP, Vista ja 7 päevil eraldiseisvat viirusetõrjerakendust nimega Microsoft Security Essentials. Windows 8-ga korrastati toodet natuke, komplekteeriti Windowsiga ja nimetati ümber Windows Defenderiks. Ja see on päris hea, kui midagi segakotti. On tõsi, et muud viirusetõrjerakendused - näiteks BitDefender ja Kaspersky - kaitsevad võrdlusalustes rohkem viirusi.

Kuid Windows Defenderil on ka mõned eelised. See on ülekaalukalt kõige mitteinvasiivsem rakendus, mis käsitleb asju igal võimalusel taustal ja ei närvi teid kogu aeg. Windows Defender mängib kenasti ka veebibrauserite ja muude rakendustega - austades nende turva- ja privaatsussätteid rohkem kui enamik teisi viirusetõrjerakendusi.

SEOTUD:Kuidas käivitada Malwarebytes koos teise viirusetõrjega

See, mida kasutate, sõltub teie otsusest, kuid Windows Defender pole halb valik (ja on mõne aasta tagusest enamikust oma probleemidest üle saanud). Soovitame lisaks igale valitud viirusetõrjerakendusele käitada ka pahavaravastast rakendust nagu Malwarebytes.

Kasutage automaatse skannimise ja värskendamise eeliseid

Sarnaselt teiste viirusetõrjerakendustega töötab ka Windows Defender automaatselt taustal, skannides faile alla laadimisel, välistest draividest teisaldamisel ja enne nende avamist.

SEOTUD:Miks karistab viirusetõrjetarkvara viirused nende kustutamise asemel?

Sa ei pea tegelikult üldse Windows Defenderi peale mõtlema. See kuvatakse ainult pahavara leidmisel. See isegi ei küsi teilt, mida soovite leitud pahatahtliku tarkvaraga teha - see lihtsalt puhastab asjad ja paneb failid automaatselt karantiini.

Aeg-ajalt näete märguande hüpikut, mis annab teile teada, kui skannimine on läbi viidud, ja tavaliselt näete viimase skannimise üksikasju, avades Windows 10 tegevuskeskuse.

Kui Windows Defender leiab ohu, näete ka märguannet, mis annab teile teada, et ta võtab meetmeid nende ohtude kõrvaldamiseks - ja te ei pea midagi tegema.

SEOTUD:Te ei saa Windows 10 Home'is Windowsi värskendusi keelata (ega viivitada)

Viirusetõrje definitsioonivärskendused saabuvad automaatselt Windows Update'i kaudu ja installitakse nagu iga teine ​​süsteemivärskendus. Seda tüüpi värskendused ei nõua arvuti taaskäivitamist. Nii ei pea Windows Defenderi värskendamise pärast muretsema, sest seda kõike hallatakse taustal vaikselt ja automaatselt.

Vaadake oma skannimisajalugu ja karantiini pandud pahavara

Saate vaadata Windows Defenderi skannimisajalugu igal ajal ja kui teile teatatakse, et see on pahavara blokeerinud, saate ka seda teavet vaadata. Windows Defenderi turbekeskuse käivitamiseks klõpsake lihtsalt nuppu Start, tippige „defender” ja valige seejärel „Windows Defenderi turbekeskus”.

Valige Windows Defenderi turbekeskuse aknas vahekaart Windows Defender (kilbiikoon) ja seejärel klõpsake linki „Skannimise ajalugu”.

Ekraanil „Skannimisajalugu” kuvatakse kõik praegused ohud ja teave viimase skannimise kohta. Kui soovite näha karantiini pandud ohtude kogu ajalugu, klõpsake lihtsalt selles jaotises lingil „Kuva kogu ajalugu”.

Siin näete kõiki ohte, mille Windows Defender on karantiini pannud. Ohu kohta lisateabe saamiseks klõpsake paremal asuvat noolt. Ja veelgi rohkemate andmete nägemiseks klõpsake lingil „Kuva üksikasjad”, mis kuvatakse konkreetse ohu laiendamisel.

SEOTUD:Kuidas teada saada, kas viirus on tegelikult valepositiivne

Te ei pea siin tegelikult midagi muud tegema, kuid kui te ei lasknud Windows Defenderil ohtu selle leidmisel kustutada, antakse teile võimalus sellel ekraanil seda teha. Samuti saate üksuse karantiinist taastada, kuid seda peaksite tegema ainult siis, kui olete täiesti kindel, et tuvastatud pahavara on valepositiivne. Kui te pole selles absoluutselt, sajaprotsendiliselt kindel, ärge lubage sellel töötada.

Tehke käsitsi skannimine

SEOTUD:Miks te ei pea viirusetõrjet käsitsi kontrollima (ja kui te seda teete)

Tagasi vahekaardile „Windows Defender” saate lasta Windows Defenderil käivitada ka kiire käsitsi skannimise, klõpsates nuppu „Kiire skannimine”. Tavaliselt ei pea te sellega vaeva nägema, kuna Windows Defender pakub reaalajas kaitset ja teostab ka regulaarset automaatset skannimist. Kuid kui soovite lihtsalt olla turvaline - võib-olla värskendasite just viiruse määratlusi -, pole kiirekontrolli käitamisest mingit kahju.

Kolme erinevat tüüpi skannimise käivitamiseks võite sellel ekraanil klõpsata ka lingil „Täpsem kontroll”.

  • Täielik kontroll: Kiire skannimine skaneerib ainult teie mälu ja levinud asukohti. Täielik skannimine kontrollib kõiki faile ja töötavat programmi. Selleks võib kuluda lihtsalt tund või rohkem, seega on kõige parem seda teha siis, kui te ei plaani oma arvutit palju kasutada.
  • Kohandatud kontroll: Kohandatud skannimine võimaldab teil valida konkreetse skannitava kausta. Seda saate teha ka paremklõpsates mis tahes arvutis asuvat kausta ja valides kontekstimenüüst „Skannimine Windows Defenderiga”.
  • Windows Defenderi võrguühenduseta skannimine: Mõnda pahavara on Windowsi töötamise ajal raske eemaldada. Kui valite võrguühenduseta skannimise, taaskäivitub Windows ja käivitab skannimise enne Windowsi arvutisse laadimist.

Konfigureerige viiruste ja ohtude kaitse seaded

Vaikimisi võimaldab Windows Defender automaatselt reaalajas kaitset, pilvepõhist kaitset ja näidiste esitamist. Reaalajas kaitse tagab, et Windows Defender leiab pahavara automaatselt, skannides teie süsteemi reaalajas. Soorituse huvides võite selle lühikese aja jooksul keelata, kuid Windows Defender lubab teie turvalisuse tagamiseks reaalajas kaitse automaatselt uuesti. Pilvepõhine kaitse ja näidiste esitamine võimaldavad Windows Defenderil jagada Microsoftiga teavet ohtude ja tuvastatud pahavarafailide kohta.

Nende sätete lubamiseks või keelamiseks klõpsake peamise vahekaardi „Windows Defender” linki „Viiruse ja ohu kaitse seaded”.

Ja seejärel vahetage kuvataval ekraanil seadeid.

Teatud kaustade või failide jaoks välistuste seadistamine

Kui kerite sama lehe „Viiruse ja ohu kaitse seaded” allservas, saate määrata ka välistused - failid, kaustad, failitüübid või protsessidära tee soovite, et Windows Defender skanniks. Klõpsake lihtsalt linki „Lisa või eemalda välistusi”.

Kui viirusetõrje aeglustab selle skannimisega dramaatiliselt teatud rakendust, mille kohta teate, et see on ohutu, võib välistamise loomine asja uuesti kiirendada. Kui kasutate virtuaalmasinaid, võiksite need suured failid skannimisprotsessist välja jätta. Kui teil on tohutu foto- või videoteek, mille kohta teate, et see on ohutu, ei taha te tõesti, et skannimine muudaks teie tööd aeglasemaks.

Välistamise lisamiseks klõpsake nuppu „Lisa välistamine”, valige rippmenüüst lisatava välistamise tüüp ja osutage seejärel Windows Defenderile mis iganes soovite välistada.

SEOTUD:Viirusetõrje aeglustab teie arvutit? Võib-olla peaksite kasutama välistusi

Lihtsalt olge ettevaatlik ja kasutage välistusi säästlikult ja arukalt. Iga lisatud välistamine vähendab teie arvuti turvalisust natuke, sest see ütleb Windows Defenderile, et ta ei peaks teatud kohtades vaatama.

Mis siis, kui installite teise viirusetõrje?

Windows 10 keelab Windows Defenderi automaatselt, kui installite mõne muu viirusetõrjerakenduse. Kuigi mõni muu viirusetõrjerakendus on installitud, ei jätka Windows Defender reaalajas skannimist, seega ei häiri see teie teist rakendust. Windows Defenderi abil saate siiski eelistatud viirusetõrjerakenduse varundamiseks käsitsi skannida või võrguühenduseta.

Kui kunagi teise viirusetõrje desinstallite, lööb Windows Defender automaatselt uuesti käiku ja võtab üle, pakkudes viirusetõrjet.

Pange tähele, et teatud pahavaratõrjerakendusi, näiteks Malwarebytes, saab installida koos Windows Defenderiga ja mõlemad pakuvad tasuta reaalajas kaitset.

Ükskõik millist viirusetõrjetoodet eelistate, on hea, et igal uuel Windowsi installimisel on vähemalt sisseehitatud viirusetõrje. Ehkki see ei pruugi olla täiuslik, teeb Windows Defender korralikku tööd, on minimaalselt pealetükkiv ning - koos teiste ohutute arvutus- ja sirvimistavadega - võib lihtsalt piisata.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found