Kuidas pühkida tüüp iPhone'is või iPadis

Kas teadsite, et saate nüüd oma iPhone'i või iPadi klaviatuuril tippida? See funktsioon on vaikimisi lubatud, kuid kui te pole seda veel proovinud, andke sellele pilt! Võite olla üllatunud, kui palju lihtsam (ja kiirem) see teil tippimist võimaldab.

Heidame pilgu QuickPathile, Apple'i väljamõeldud nimele selle versiooniga, mida Androidi omanikud on pühkimistüüpi klaviatuurid kasutanud suurema osa kümnendi jooksul. Mõned inimesed võivad seda nimetada libisemis- või slaiditüüpimiseks - see kõik on sama asi.

Miks Bother?

Esmalt lubas Apple App Store'is kolmandate osapoolte klaviatuure iOS 8 väljaandmisega 2014. aastal. Pühkimistüüpiga klaviatuurid olid algusest peale saadaval, nii et iPhone'i ja iPadi omanikud on seda kirjutamisstiili saanud kasutada juba peaaegu kümme aastat .

IOS 13 ja iPadOS 13 saabudes lisas Apple selle funktsionaalsuse lõpuks omasesse iOS-i klaviatuuri. See funktsioon on lubatud, kui teete uue versiooni iOS 13-le.

Sisestades teksti, ei pea te klahvivajutuste vahel sõrme klaviatuurilt tõstma. See on eriti kasulik, kui kirjutate ühe käega. Tavaliselt on see ka pöidla kasutamisel palju suurema veamäära tõttu kiirem kui kahe käega kirjutamine.

Inimesed eelistavad kirjutada erinevatel viisidel. Pühkimisega sisestamine on praktikas üsna tore, kuid peate võib-olla tagasi minema ja pühkimist parandama.

Proovige ja vaadake, mida eelistate. Tore on see, et nüüd saate kasutada mõlemat tippimismeetodit ja vahetada edasi-tagasi nii tihti kui soovite.

Kuidas sisestada, pühkides oma iPhone'is

QuickPathi kasutamine võib vajada mõningast harjutamist, kuid see on väga intuitiivne, kui olete hoogu võtnud. Alustamiseks haarake oma iPhone ja sisestage paar lihtsat sõna või lauset.

Oletame, et soovite sisestada sõna „iPhone”. Pange sõrm tähele “I” ja pühkige seejärel järjestikku tähtede “P”, “H” ja ülejäänud tähtede juurde, tõstmata sõrme ekraanilt. Kui olete lõpetanud, peaks teie seade tänu autokorrigeerimisele ka teie jaoks suurtäht P-tähega kirjutama.

Tüübi pühkimisel loote mustri, mille seade tulevikus ära tunneb ja millele ta toetub. Selle testimiseks tippige uuesti „iPhone”, kuid seekord tehke seda palju kiiremini. Te ei pea ühtegi tähte peatama; mine nii kiiresti kui soovid.

Iga sõna järel lisab iOS teile ka tühiku, et saaksite järgmise sõna pühkimisega jätkata.

Kuidas kasutada iPadi sisestamiseks pühkimist

QuickPathi ei saa iPadi täislaiuses klaviatuuril vaikimisi kasutada. Sõrme lohistamine kogu iPadi laiuses poleks igatahes eriti mugav. Võite siiski kasutada QuickPathi, kui lubate miniatuurse hõljuva iPadi klaviatuuri, mille saate ümber paigutamiseks lohistada.

Selleks tõmmake iPadi vaikelaiusega klaviatuuril sissepoole (nagu suumiksite). Näete väiksemat klaviatuuri, mida saate seejärel ekraanil ringi lohistada ja tippida.

Suurema klaviatuuri juurde naasmiseks näpistage väiksemal klaviatuuril lihtsalt väljapoole (nagu oleksite suuminud).

SEOTUD:Kuidas kasutada oma iPhone'is ja iPadis tekstiredigeerimise žeste

Sõnad kahetähtedega

Kui kasutate QuickPathi, käsitlete topelttähti (nagu kaks tähte "Apple'is" või kahte tähte "Letter" -is) ühe tähena. Näiteks tüüpi „Apple” pühkimiseks alustaksite tähega „A”, pühkige tähele „P” ja seejärel hüpiksite tähele „L” ja lõpetaksite tähega “E.”

QuickPathi keskmes olev ennustav mootor lisab lisatähe (enamikul juhtudel). “Liiga” on ilmne erand; QuickPath kasutab sageli selle asemel „kuni”. See sõltub siiski kontekstist, nii et see kirjutamise jätkamisel korrigeerib ennast sageli.

Näiteks kui sisestate teksti „valus on” ja teie järgmine sõna on „palju”, kasutab iOS selle asemel sõna „liiga” ja parandab kogu lause. Kui teie järgmine sõna on "jaluta", siis parandust ei tehta.

Enamasti peaksite saama lihtsalt loomulikult kirjutada ja usaldada oma seadet selle õigeks saamiseks.

Mis siis, kui QuickPath saab sõna valesti?

Kui arvate, et QuickPath saab mõne sõna valesti, võite alati pärast selle sisestamist pausi teha ja heita pilgu QuickType'i soovituste kasti (kolm soovitatud sõna, mis kuvatakse klaviatuuri kohal selle põhjal, mida teie telefon mõtleb).

Tavaliselt ilmub QuickType väljale õige sõna. Sõna välja lülitamiseks puudutage seda lihtsalt. Teie iPhone õpib teie tehtud parandustest, nii et (loodetavasti) ei peaks te tulevikus enam nii palju tegema.

Kontekst mõjutab kõige rohkem seda, millise sõna teie iPhone sel juhul valib. Näiteks kui sisestan teksti „pühkimine”, parandab minu seade selle „pühkimiseks”, ilmselt seetõttu, et see on levinum sõna. Sõnal „pühkimine“ on seotud ka emotikon, mis võib mõjutada ka valikut.

Numbrite, kirjavahemärkide ja sümbolite juurde pääsemine

Üks asi, mis võib välkkiirelt minema pühkides teid aeglustada, on kirjavahemärgid. Õnneks on numbrite, kirjavahemärkide ja mõnede levinud sümbolite valimiseks kiire viis.

Sümbolivaatele lülitumiseks puudutage lihtsalt nuppu 123 ja hoidke seda ning seejärel libistage soovitud numbri, sümboli või kirjavahemärgini. Vabastage sõrm selle kohal ja see ilmub tekstiväljale. Seejärel lülitub klaviatuur tagasi tavalisele tippimisrežiimile, et saaksite oma sõnumit jätkata.

Selle meetodi kasutamisel pääsete endiselt juurde pika vajutusega sümbolitele (näiteks klahvi 0 all olevale kraadile º). Selleks hõljutage lihtsalt sekundi jooksul klahvi kohal. Kui vajate teisel lehel mõnda ebaselgemat sümbolit, peate kahjuks sõrme tõstma.

Kuidas valida emotikon

Emotikonide valimine võib olla lohistatav, kui olete QuickPathis pühkinud. Kuid see aeglustab ka tavalist kirjutamist. Parim lahendus on tippida kasutatava emotikoni nimi. See peaks ilmuma klaviatuuri kohal olevasse kasti QuickType.

Puudutage emotikoni ja see asendab viimati sisestatud sõna. Seda näpunäidet saate kasutada ka regulaarsel tippimisel. See on palju kiirem kui konkreetse emotikoni sirvimine ja otsimine. Võib-olla peate siiski veidi katsetama, et leida soovitud emotikonile õige kirjeldus.

Kolmanda osapoole pühkimisklahvid

Kolmandate osapoolte iOS-i pühkimisklaviatuurid on olnud kasutusel juba peaaegu kümme aastat. Ja paljud neist (Swype, Microsofti SwiftKey ja Google'i Gboard) olid enne seda Androidis saadaval. Enne iOS 13 väljaandmist pidite Apple'i seadmes tüübi pühkimiseks kasutama kolmanda osapoole valikut.

Nüüd, kui see funktsioon on iOS-is saadaval, pole tüübi pühkimiseks suurt põhjust kasutada kolmanda osapoole klaviatuuri. Teine põhjus, miks seda mitte kasutada, on privaatsus, kuna paljud kolmandate osapoolte klaviatuurid nõuavad funktsioonide täieliku gamma pakkumiseks täielikku juurdepääsu.

„Täielik juurdepääs” tähendab, et klaviatuur näeb kirjutatut, mitte lihtsalt samaväärsete klahvivajutuste registreerimist süsteemi klaviatuuril. See võimaldab klaviatuuri arendajal teha näiteks kohandatud sõnastiku või otsingumootori funktsionaalsuse rakendamist.

Kui teil on installitud GIF-klaviatuur, vajab see ka täielikku juurdepääsu GIF-i otsimiseks.

Täieliku juurdepääsu probleem on see, et peate võtma arendaja sõna, et seda, mida sisestate, ei koguta, salvestata ega kasutata mingil viisil. Kui neist arendajatest kaks on Google ja Microsoft, on mõistetav, miks võiksite enne neile sellise juurdepääsu lubamist kõhelda.

Microsoftile kuulub nüüd SwiftKey, mis on ilmselt tuntuim pühkimisklaviatuur. See on nüüd kõigil platvormidel tasuta saadaval. Google'i katse on Gboard, millel on sisseehitatud Google'i otsing, tõlketeenused ja mõned üsna vinge teemad. Teine võimalus on Fleksy, mis keskendub toorele kiirusele.

Lülitage slaid tüübiks välja

Kui te ei soovi QuickPathi kasutada, ei komistaksite seda tõenäoliselt kunagi, isegi kui see on lubatud. Kui soovite selle välja lülitada, minge lihtsalt jaotisse Seaded> Üldine> Klaviatuur ja keelake valik „Slide to Type”.

QuickPath ei olnud ainus uus Apple'i iOS 13-ga kasutusele võetud kirjutamise täiustus. Vaadake kindlasti kõiki oma iPhone'is või iPadis saadaval olevaid tekstiredigeerimisžeste ja avaldage sõpradele muljet (või lihtsalt muutuge paremaks kirjutajaks).


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found