Mis on PHP-fail (ja kuidas seda avada)?

.Php-faililaiendiga fail on lihttekstifail, mis sisaldab PHP-sse kirjutatud lähtekoodi (see on rekursiivne akronüüm, mis tähendab PHP: Hypertext Preprocessor) programmeerimiskeelt. PHP-d kasutatakse sageli veebirakenduste arendamiseks, mida töötleb PHP-mootor veebiserveris.

Mis on PHP-fail?

PHP lõi 1994. aastal Rasmus Lerdorf lihtsa skriptikomplektina, mis on kirjutatud C-programmeerimiskeeles. Selle peamine eesmärk oli jälgida külastajaid, kes vaatasid tema veebipõhist jätkamist. Esialgu nimetas ta neid skripte isiklikeks kodulehtede tööriistadeks (PHP tööriistad) ja nimetas need hiljem ümber FI-ks (vormi interpretaator) ja seejärel PHP / FI-ks, enne kui otsustasid selle praeguse rekursiivse nime. PHP-d kasutab 78,9% kõigist veebisaitidest, mille serveripoolne programmeerimiskeel on teada.

Veebiserverid töötlevad PHP-faile tõlgi abil, mis käivitab koodi ja ühendab seejärel tulemused (mis võivad olla mis tahes liiki andmed, näiteks päringud andmebaasist või pildid) dünaamiliselt loodud HTML-iga, et moodustada kuvatav veebileht. See takistab kasutajal PHP-koodi reaalselt vaatamast isegi lehe lähtekoodi vaadates.

Sageli, kui täidate vormi veebis või esitate kontaktandmed veebisaidile, saadab taustaprogrammi kood selle teabe serverile, kasutades PHP-faili skripti. WordPress põhineb suures osas PHP-failide kasutamisel.

Kuidas seda avada?

Kuna PHP-failid on lihttekstifailid, mis on inimesele loetavad, on ühe vaatamiseks vaja vaid lihtsat tekstiredaktorit nagu Notepad, Notepad ++, Sublime Text, Vi ja nii edasi.

SEOTUD:Kuidas asendada Notepad mõne muu tekstiredaktoriga Windowsis

Kui peate faili sisse vaatama vaid kiiresti, võite kasutada Notepadi ja te ei pea muud tarkvara alla laadima. Kui plaanite koodi muuta, soovitame kasutada PHP-koodi õigesti vormindavat redaktorit. Ma kasutan oma näites Windowsi rakendust Notepad ++.

Vaikimisi seob tekstiredaktori nagu Notepad ++ installimisel enamik teksti- / programmeerimisfaililaiendeid automaatselt, nii et failil topeltklõpsamine peaks selle programmi sees avama.

Kui see ei aita, saate failil paremklõpsata ja valitud loendist „Ava koos“ valida oma lemmiktekstiredaktori.

Sama kehtib ka teistel platvormidel nagu macOS ja Linux.

Kui proovite käivitada või käivitada PHP-faile, peate koodi kompileerimiseks oma arvutisse alla laadima ja installima PHP. Selleks saate kasutada kohalikku serverit, näiteks Varying Vagrant Vagrants, WampServer või XAMPP.

SEOTUD:PHP installimine Windows Server 2008 IIS 7-le


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found