Mis tahes konsoolimängu kontrolleri ühendamine Windowsi arvuti või Maciga

Konsoolikontrollerid ei tööta alati kohe, kui ühendate need Windowsi arvutisse või Maci. Oleme koostanud juhendite loendi, et saaksite teada saada, kuidas oma lemmikkontroller arvutiga tööle panna.

Enamik arvutites kasutamiseks mõeldud kontrollereid, näiteks USB Logitechi kontrollerid, on HID-ühilduvad seadmed ja toetavad XInput või DirectInput protokolli, mida saate kasutada enamikes mängudes. Mõni võib töötada karbist välja ja teine ​​võib vajada kohandatud draiverit. Konsoolikontrollerite jaoks, eriti vanemate jaoks, võib vaja minna riistvaraadapterit, kui see ei ühendu USB-ga, kuna Bluetoothi ​​tugi on tabatud või puudu.

See juhend hõlmab Windowsi ja macOS-i, kuid enamik HID-kontrollereid töötab ka Linuxis. Selleks on vaja lihtsalt väikest konfiguratsiooni, mis on Linuxi kasutajatele ilmselt tuttav.

PlayStation 4 (DualShock 4)

Windows toetab Sony PS4 kontrollereid ilma täiendava tarkvarata seni, kuni ühendate need USB kaudu. Kontrolleri juhtmeta kasutamiseks vajate riistvaraadapterit.

Macid toetavad vaikimisi ka Sony uusimaid kontrollereid, isegi traadita ühenduse korral. Kahjuks kuvatakse neid kontrollereid üldise sisendseadmena, mis ei pruugi kõigis mängudes töötada.

PlayStation 3 (DualShock 3)

Windows vajab PS3-kontrollerite jaoks kohandatud draiverit. Seadistamine on natuke keeruline, kuid juhised on meil olemas.

Macid toetavad neid kontrollereid ilma lisatarkvarata. Ühendage lihtsalt juhtmevabalt Bluetoothi ​​kaudu või ühendage see USB-kaabli abil.

PlayStation 1 ja 2 (DualShock 1 ja 2)

Sony PS1 ja PS2 kontrollerid on vanemad ega kasuta USB-d. Adapteri saab, kuid tõenäoliselt on kõige parem võtta kätte DualShock 3, kuna see on peaaegu täielikult sama, kuid traadita ja USB toega.

Xbox One

Windowsi toetatakse täielikult kastist välja, kuna see on Microsofti juhtkontroller. Lihtsalt ühendage ja esitage või ühendage Bluetoothi ​​kaudu. Kui kasutate Windows 10, saate kontrolleri püsivara isegi oma arvutist värskendada.

Macid toetavad Xbox One kontrollereid juhtmevabalt, ilma millegi lisata, kuid kui soovite kontrolleri USB kaudu ühendada, vajate lisatarkvara. Täpsemalt vajate draiverit 360Controller, mis laiendab juhtmetega USB Xbox One kontrollerite tuge.

Xbox 360

Windows toetab vaikimisi juhtmega 360 kontrollereid, kuid juhtmeta kontrollerid vajavad spetsiaalset USB-adapterit.

Mac vajab kohandatud draiverit. Tuumalaienditega (võtmetega) seotud probleemide tõttu põhjustab traadita tugi tuuma paanikat ja see on selles draiveris keelatud.

Originaal Xbox (Xbox “1”)

Te vajate adapterit ja mõnda kohandatud draiverit, kuid see ei tundu täiesti lihtne. MacOS-il on vanem draiver, kuid see ei pruugi macOS-i uuemate versioonidega töötada. Samuti, kui olete hull, võite adapteri täielikult loobuda ja paar kaablit ühendada, kuigi me ei soovita seda.

Nintendo Switch Pro kontroller

Nintendo Switch Pro kontroller töötab automaatselt pärast selle ühendamist Windowsi ja MacOS-i kaudu Bluetoothi ​​kaudu, kuid mängudes kasutamiseks peate selle seadistama Steamis.

SEOTUD:Kuidas ühendada Nintendo Switch Joy-Con või Pro kontrollerid arvutiga

Wii puldid ja Wii U Pro kontrollerid

Windows ühendab kontrolleri vaikimisi, kuid see ei pruugi olla kõigi rakenduste kontrollerina kasutatav. Wii emulaator Dolphin toetab nende kasutamist sisenditena, kuid meil ei olnud ühtegi süsteemiülese kasutamise testimiseks käepärast.

Maci toetatakse samamoodi - ainult delfiinides. Tehniliselt toetatakse kogu süsteemi kasutamist, kuid soovitame tungivalt leida uus kontroller. MacOS Sierra murdis ainsa draiveri Wjoy toetuse, kuid seda uuendati uuele kahvlile. Kuid ka praegune väljaanne ei tööta, nii et peate Xcode'is koostama uusima pühenduse allikast, värskendama hulga ehituskomplekte, parandama mõned vead, allkirjastama selle Apple'i arendajakontoga ja siis kõik peate käivitama taasterežiimi ja keelama süsteemi terviklikkuse kaitse selle installimiseks. Alles seejärel saate kontrollerit korralikult ühendada.

GameCube'i kontrollerid

Muidugi vajate adapterit, kuid Windowsi ja Maci peaks HID kaudu vaikimisi toetama. Tugi võib varieeruda sõltuvalt teie saadetud adapterist. Võite saada ametliku, kuid Mayflash-adapter näib toimivat poole hinnaga. Sellel adapteril on lüliti, nii et saate seda kasutada nii arvutis kui ka konsoolis, mis muudab selle pigem HID-seadmeks, mitte ainult omandatud konsooliks. Dolphin saab sellega otse suhelda ja toetab Wii U-režiimi, mis võib mõned vead täiendavate pordidega parandada.

Pange tähele, et macOS-i HID-i rakendamine alistab Dolphini otsesuhtluse seadmega, seega ei toeta see mitme kontrolleri ühendamist. On olemas lahendus, kuid see ei pruugi töötada kõigi adapteritega. See hõlmab SIP-i keelamist, ehkki ainult kext-laienduste jaoks, mis on natuke turvalisem.

Kitarrisangari kontrollerid

See on natuke imelik, kuna Guitar Hero'l on palju erinevaid konsooliversioone, kuid CloneHeroga on PC-s endiselt edukas kogukond. Enamik peaks töötama adapteriga, nii et juhiste saamiseks on kõige parem kontrollida nende wiki.

Muud kontrollerid

Teised retro-kontrollerid vajavad tavaliselt adaptereid, välja arvatud juhul, kui saate nende värskendatud USB-versioone. Enamik adaptereid peaksid kasutama standardseid XInput ja DirectInput ühendusi ning need peaksid olema konfigureeritavad Steamis ja mis tahes allpool olevas rakenduses.

Kolmanda osapoole kontrollerid varieeruvad sõltuvalt sellest, mida saate, kuid enamik peaks kasutama samu standardseid XInput-ühendusi. Tavaliselt loetleb see oma ühilduvuse Amazonis, nii et veenduge, et ostate ühilduva või valite midagi peamist.

Kui teie kontrollerit pole siin loetletud või te ei saa seda nende juhenditega tööle panna, peaks kontrolleri nime, operatsioonisüsteemi versiooni ja draiveri kiire Google'i otsing viima korralike tulemusteni.

Kui peate oma kontrolleri ümber tegema, saate selleks kasutada Steami sisseehitatud Big Picture Mode režiimi. Kui peate seda kasutama mitte-Steami mängus, võite proovida nii AntiMicro for Windows kui ka Enjoyable for macOS - mõlemad tasuta.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found