Google'i vormide juhend algajatele

Kas olete Google'i vormidega alles alustanud? Pole sellest varem kuulnud? Mõlemal juhul on siin mõned näpunäited, mis aitavad teil Google'i võimsa vormitööriistaga tööle asuda ja tasuta veebis küsitlusi ja vorme koostada.

Mida kuradit on Google'i vormid?

Kui teate juba Google Formsi kohta, jätke julgelt edasi. Kui te seda ei tee, siis siin on krahhi kursus. Tutvume põhitõdedega ja tutvustame teile, mis on Google Forms ja kuidas saate seda kohe kasutama hakata.

Google Forms on tasuta küsitlustööriist, mis on osa G Suite'ist - Google'i täielikust kontoripaketist (kuigi mõned inimesed nimetavad seda kõike Google'i dokumentideks). Teised pilvepõhise komplekti kuuluvad põhiteenused on Sheets (Excel), Docs (Word) ja Slides (PowerPoint).

SEOTUD:Mis on G Suite üldse?

Google'i vormid võimaldavad teil inimestelt teavet koguda isikupärastatud viktoriinide või küsitluste kaudu. Seejärel saate vastuste automaatse salvestamise jaoks teabe ühendada arvutustabeliga arvutustabelites. Seejärel täidetakse arvutustabelis reaalajas viktoriini või küsitluse vastused. See muudab Google Formsi üheks lihtsamaks viisiks andmete otse arvutustabelisse salvestamiseks.

Vormide abil saate lihtsa veebivormiga koguda RSVP-sid, alustada küsitlusi või luua õpilastele viktoriinid. Saate oma vormi jagada e-posti teel, otselingi kaudu või sotsiaalmeedias ja paluda kõigil osaleda.

Kuna vormid on veebipõhine tööriist, saate reaalajas samal vormil mitme inimesega jagada ja nendega koostööd teha.

Kas olete piisavalt kuulnud? Alustame!

Google'i konto registreerimine

Enne Google'i vormide kasutamist peate registreeruma Google'i (@gmail) konto jaoks. Kui teil on see juba olemas, võite minna järgmisele jaotisele. Kui ei, siis vaatame läbi lihtsaima viisi Google'i konto loomiseks ja vormide seadistamiseks.

Minge aadressile accounts.google.com, klõpsake käsul „Loo konto” ja valige seejärel „Enda jaoks”.

Järgmisel lehel esitage konto loomiseks teatud teave - ees- ja perekonnanimi, kasutajanimi ja parool.

Samuti peate kinnitama oma telefoninumbri, et Google saaks veenduda, et te pole robot.

Pärast telefoninumbri kinnitamist peate järgmistel lehtedel sisestama e-posti varuaadressi, sünnikuupäeva ja soo. Samuti peate nõustuma privaatsusavalduse ja teenusetingimustega. Pärast seda olete Google'i konto uhke uus omanik.

Tühja vormi loomine

Nüüd, kui teil on Google'i konto, on aeg luua oma esimene vorm. Minge Google'i vormide avalehele ja asetage kursor paremas alanurgas olevale mitmevärvilisele plussmärgile (+).

Plussmärgist saab lilla pliiatsiikoon; uue vormi loomiseks klõpsake seda.

Professionaalne näpunäide: Võite tippidavormid.uus suvalisest brauserist aadressiribale ja vajutage uue tühja vormi loomiseks ja avamiseks Enter.

Kuidas oma vormi kohandada

Üks esimesi asju, mida võiksite pärast uue tühja vormi loomist teha, on anda talle natuke isikupära. Google Forms võimaldab teil kohandada teemat ja aidata sellel silma paista, lisades pildi, värvi ja fondi stiili.

Klõpsake ekraani ülaosas esitaja paletti. Siit saate valida päise pildi ühest paljudest pakutavatest fotofotodest (või üles laadida ühe enda), vormi põhivärvi, taustavärvi ja fondi stiili.

Kui vormide teema osas puudub kohandamine (peale selle, et päisesse saab üles laadida ühtegi pilti), korvab Google Forms selle kõige muu pakutavaga.

Pärast vormi kohandamist sulgege uuringu juurde naasmiseks teemavalikud.

Kuidas valida küsimuste tüüpe

Google'i vormi loomisel saate valida, millist tüüpi küsimustele inimesed vastaksid. Ükskõik, kas soovite staatilisi vastuseid valikvastustega vormilt või essee pikkuseid vastuseid, saate oma ideaalse vormi luua kohe!

Klõpsake küsimuse välja kõrval oleval rippmenüül.

Seejärel valige loendist soovitud küsimuse tüüp.

Teie valikud on järgmised:

 • Lühike vastus: Vastused nõuavad vaid mõnda sõna. Andmete sisestamise kontrollimisel saate määrata reeglid, mida inimesed peavad oma vastuses järgima. Suurepärane e-posti aadresside või URL-ide jaoks.
 • Lõige: Vastused nõuavad ühe või mitme lõigu pika vormiga vastuseid. Andmete sisestamise valideerimine on saadaval ka seda tüüpi vastuste jaoks.
 • Valikvastustega: Inimesed valivad valikute vahel (üks küsimuse kohta). Võite lisada valiku „Muu” ja valiku, et inimesed saaksid sisestada lühikese vastuse. Sõltuvalt inimese vastusest saate nad saata ka vormi erinevasse ossa.
 • Märkeruudud: Vastajad valivad ühe või mitu valikutest, sealhulgas lühikese vastuse saamiseks valiku „Muu”. Sõltuvalt inimese vastusest saate ta saata vormi erinevasse ossa.
 • Rippmenüü: Inimesed valivad oma vastuse rippmenüü valikute hulgast (üks küsimuse kohta). Vastuse põhjal saate jällegi inimesi saata vormi teise jaotisse.
 • Faili üleslaadimine: See võimaldab inimesel vastuseks küsimusele faili üles laadida. Üleslaaditud failid kasutavad uuringu omaniku jaoks Google Drive'i ruumi. Saate määrata failide suuruse ja tüübi, mida inimesed saavad üles laadida.
 • Lineaarne skaala: Inimesed saavad teie küsimust hinnata skaalal, mis algab 0-st või 1-st ja lõpeb täisarvuga 2–10.
 • Mitmekordne valikuvõrk: See loob ruudustiku, millest inimesed saavad valida ühe vastuse rea kohta. Soovi korral saate vastuseid veerus piirata ühe valikuga ja segada ridade järjekorda.
 • Märkekasti ruudustik: See valik loob ruudustiku, millest inimesed saavad valida rea ​​kohta ühe või mitu vastust. Soovi korral saate vastuseid veerus piirata ühe valikuga ja segada reade järjestust.
 • Kuupäev: Vastaja peab küsimusele vastuseks valima kuupäeva. Vaikimisi on päev, kuu ja aasta. Soovi korral saate aja lisada inimeste vastustesse.
 • Aeg: Vastaja peab valima kellaaja või aja kestuse.

Kuidas lisada rohkem küsimusi

Kui loote küsitluse või viktoriini, lisate sellele tõenäoliselt mitu küsimust. Google'i vormide abil on ülilihtne lisada nii palju küsimusi kui soovite, ja saate küsimuste tüüpe varieerida. Võite need isegi jaotisteks jagada, nii et kõike ei kuvata ühel lehel.

Vormile täiendavate küsimuste lisamiseks klõpsake plussmärki (+).

Küsimuste eraldamiseks teise jaotise lisamiseks klõpsake ikooni, mis näeb välja nagu kaks ristkülikut.

Soovi korral võite jaotisele anda nime ja kirjelduse, et seda hiljem teistest jaotistest eristada.

Kui soovite mõnele teisele jaotisele küsimusi lisada, on see lihtne! Lihtsalt lohistage neid jaotiste vahel. Klõpsake jaotise lõpus rippmenüül, et valida, kuhu vorm inimesi edasi suunama peaks.

Kuidas luua viktoriini

Google Forms ei ole mõeldud ainult küsitluste või ürituste kutsete jaoks. Õpetajad saavad kasutada vorme digitaalsete viktoriinide loomiseks, mis hindavad automaatselt, saadavad tulemusi (kui see on lubatud) ja koguvad õpilaste vastuseid.

See on üks lihtsamaid viise anda õpilastele kohest tagasisidet ja vähendada viktoriinide hindamiseks kulutatud aega.

Klõpsake lehe ülaosas hammasratta Seaded.

Klõpsake vahekaarti „Viktoriinid“ ja seejärel lülitage valik „Muuda see viktoriiniks“.

Pärast viktoriinirežiimi lubamist saate valida, millal õpilase märk vabastatakse ja millist teavet ta saab pärast viktoriini esitamist näha. Kui olete lõpetanud, klõpsake aknast väljumiseks nuppu „Salvesta“.

Kui olete oma viktoriini juurde naasnud, valige üks küsimustest ja seejärel klõpsake nuppu „Vastuse võti”, et muuta õiget vastust ja iga küsimuse kaal viktoriinis.

Siin saate määrata õige (d) vastuse (d), otsustada, kui palju punkte igaüks on väärt ja lisada vastuste tagasiside igale küsimusele.

Vastuseklahvi sulgemiseks ja muudatuste salvestamiseks klõpsake nuppu „Muuda küsimust”.

Märge: Ehkki saate valida õigeid vastuseid ainult valikvastustega, märkeruutude ja rippmenüüde küsimustele, saate seostada mis tahes küsimuse õigsuse punktiväärtusega.

Kuidas vormidega koostööd teha

Nagu kõik Google'i paketirakendused, võimaldab ka Forms teil teistega koostööd teha. Kõik, kellega jagate ainulaadset linki, saavad teie vormis olevaid küsimusi redigeerida. See muudab rühmaga sama uuringu töötamise palju lihtsamaks.

Selleks klõpsake lehe ülaosas kolme punkti ja seejärel nuppu „Lisa kaasautoreid”.

Järgmisena klõpsake jaotises „Kellel on juurdepääs” all nuppu „Muuda”.

Jagatava lingi loomiseks valige „Sees - igaüks, kellel on link”. Kõik, kellel on see link, saavad seejärel teie vormile juurde pääseda ja seda muuta. Klõpsake nuppu „Salvesta“.

Nüüd saate linki kopeerida ja jagada kõigiga, kellele soovite oma vormi juurde pääseda.

Nende jagatavate linkide abil saate teha palju rohkem, kuna need töötavad ka teiste Drive'i failidega ja mobiilseadmetes. Lingide toimimise ja nende loomise kohta saate põhjalikumat ülevaadet meie juhendist.

SEOTUD:Kuidas luua jagatavate allalaaditavate linkide faile Google Drive'is

Kuidas salvestada vastuseid Google'i arvutustabelites

Google Forms salvestab vastused teie vormile automaatselt. See salvestab iga vastuse vormi ülaosas vahekaardil „Vastused” ja värskendatakse reaalajas, kui inimesed küsimustele vastavad.

Kui eelistate vormilt saadud vastuste analüüsimiseks põhjalikumat viisi, saate vastuste salvestamiseks ja vaatamiseks luua uue Google'i lehe - või linkida olemasolevaga. Arvutustabelisse salvestatud andmete vaatamisel saate vastustega manipuleerivate valemite loomiseks rakendada mitut tüüpi arvutusi ja Google'i arvutustabelite funktsioone.

Selleks valige vahekaart „Vastused” ja klõpsake siis rohelist arvutustabelite ikooni.

Seejärel klõpsake kõigi vastuste salvestamiseks uue arvutustabeli loomiseks nuppu „Loo“.

Iga arvutustabel sisaldab kõiki vastuseid koos ajatempliga uuringu lõpuleviimise kohta.

Kui teil juba on arvutustabel, mida soovite kasutada, saate ka seda teha! Klõpsake nupul „Loo” klõpsamise asemel nuppu „Vali olemasolev arvutustabel” ja seejärel klõpsake nuppu „Vali”.

Valige oma Google Drive'i salvestatud loendist soovitud arvutustabel ja klõpsake nuppu "Vali".

Kui inimesed vastavad vormis igale küsimusele, ilmuvad nende vastused dünaamiliselt valitud Google Sheet'i arvutustabelis.

Vormimalli kasutamine

Mõnikord ei taha te mõelda küsitluse vormingule või küsimustele. Sel juhul saate kasutada malli Google Formsi malligaleriist. Sellel on mallid kõige jaoks, alates peokutsetest kuni kursuste hindamisvormideni.

Alustamiseks minge Google'i vormide avalehele ja asetage kursor paremas alanurgas olevale mitmevärvilisele plussmärgile (+).

Plussmärgist saab lilla pliiats ja lilla lehe ikoon. Klõpsake lilla lehe ikoonil.

Kui aken avaneb, valige mall kolmest jaotisest: isiklik, töö või haridus.

Klõpsake mallil. Vorm avaneb praegusel vahekaardil ja salvestatakse kõigi teiste vormidega teie Drive'i. Kui soovite lisada küsimusi või olemasolevaid muuta, on mallid nagu muud vormidki kohandatavad.

Lisage viimane lihv

Enne kui vormi kõigiga jagate, vaadake kindlasti seadeid. Siit saate koguda e-posti aadresse, luua kinnituskirja, piirata vastuseid ühe inimese kohta ja palju muud.

Klõpsake lehe ülaosas hammasratta Seaded.

Esimesel vahekaardil on mõned lubatavad seaded. Siit saate koguda e-posti aadresse ja piirata iga inimest ühe esitusega. Samuti saate valida, kas vastajad saavad pärast nende esitamist oma vastuseid redigeerida, või näete kokkuvõtlikku tabelit uuringu lõpus.

Märge:Kui lubate valiku „Piirake ühe vastusega”, peab vastaja teie vormile juurdepääsemiseks sisse logima oma Google'i kontoga. Igaüks, kellel pole Google'i kontot, ei saa teie vormile vastuseid esitada. Kui te pole positiivne, on kõigil Google'i konto, jätke see valik keelatuks.

Vahekaardil „Esitlus” on seaded, mis näitavad edenemisriba, mis annab inimestele teada, kui kaugel nad vormis asuvad. Võite ka segada küsimuste järjekorda, näidata vormi uuesti esitamise linki (kui valik „Piirata 1 vastusega” on keelatud) või koostada kinnitus sõnumi, mida vastajad näevad pärast vormi esitamist.

Kui olete lõpetanud, vajutage muudatuste salvestamiseks ja vormi juurde naasmiseks nuppu „Salvesta“.

Kuidas oma vormi jagada

Pärast vormi loomise lõpetamist on aeg see välja saata ja saada vastuseid. Vormi saate jagada sotsiaalmeedia kontol e-posti teel, otselingi kaudu või manustada selle oma veebisaidile.

Jagamise saamiseks avage vorm, mida soovite jagada, ja klõpsake siis nuppu "Saada".

Valige paani ülaosas olevate suvandite abil oma vormi jagamise viis. Vasakult paremale on teie valikud järgmised: e-post, otselink, sisseehitatud link teie veebisaidile, Facebook ja Twitter.

Selles algajate juhendis saate luua Google'i vorme kohe! Ükskõik, kas vajate küsitlust, et teada saada, mida kõik grillimisse toovad, või viktoriini teie füüsikatundi jaoks, on Google Forms hõlpsasti kasutatav ja võimas tööriist. Ja see ei maksa sentigi.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found