Kuidas keskendada teksti vertikaalselt lehele Microsoft Wordis

Kas peate koostama kirjutatava aruande kaanelehe? Teksti nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt keskele asetades saate luua lihtsa, kuid professionaalse kaanelehe. Lehe horisontaalne teksti tsentreerimine on lihtne, kuid vertikaalne? See on ka lihtne ja me näitame teile, kuidas.

Enne kui tiitellehele teksti koondate, peate kaanelehe ülejäänud aruandest eraldama, nii et ainult esikaanel olev tekst saab vertikaalselt keskele. Selleks pange kursor uues jaotises soovitud teksti ette ja sisestage jaotise „Järgmine leht” paus.

MÄRKUS. Kui teie aruandes on päiseid või jaluseid, võite need kaanelehelt välja jätta, säilitades need ülejäänud aruandes, seadistades mitu päist ja jalust.

SEOTUD:Kuidas kasutada Microsoft Wordi pause dokumentide paremaks vormindamiseks

Kui kaaneleht on ülejäänud aruandest eraldi jaotises, pange kursor kaanelehele suvalisse kohta.

Klõpsake vahekaarti „Lehekülje paigutus“.

Klõpsake vahekaardi „Lehekülje paigutus“ jaotise „Lehekülje seadistamine“ alumises paremas nurgas olevat nuppu „Lehe häälestus“.

Klõpsake dialoogiboksis „Lehe seadistamine” vahekaarti „Paigutus”.

Jaotises „Lehekülg“ valige rippmenüüst „Vertikaalne joondus“ „Keskmine“.

Teie kaanelehe tekst on nüüd lehel vertikaalselt keskel.

Teksti vertikaalne tsentreerimine võib parandada ka lühikeste dokumentide, näiteks ärikirja või kaaskirja, või mis tahes muud tüüpi lühidokumentide välimust, kui nende sisu ei täida kogu lehte.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found