Kuidas luua ja käitada Bash Shelli skripte Windows 10-s

Windows 10 Bashi kest saabudes saate nüüd Windows 10-s Bashi shelliskripte luua ja käivitada. Bashi käsud saate lisada ka Windowsi pakkfaili või PowerShelli skripti.

Isegi kui teate, mida teete, pole see ilmtingimata nii lihtne, kui tundub. Windows ja UNIX kasutavad erinevaid rea lõpu märke ning Windowsi failisüsteemile pääseb Bashi keskkonnas juurde teises asukohas.

Kuidas kirjutada Bashi skripti Windows 10-s

SEOTUD:Kuidas installida ja kasutada Linux Bash Shelli Windows 10-s

Shelliskriptide kirjutamisel Windowsis pidage meeles, et Windows ja UNIX-laadsed süsteemid, nagu Linux, kasutavad shelliskriptide tekstifailides erinevaid rea lõppu.

Teisisõnu tähendab see seda, et Notepadi ei saa lihtsalt shelliskripti kirjutada. Salvestage fail Notepadi ja Bash ei tõlgenda seda õigesti. Siiski võite kasutada täpsemaid tekstiredaktoreid - näiteks võimaldab Notepad ++ anda failile UNIX-i rea tähemärgid, klõpsates nuppu Redigeerimine> EOL-i teisendamine> UNIX / OSX-vorming.

Siiski on parem, kui kirjutate shelliskripti ainult keskkonnas Bash. Ubuntu-põhine Bashi keskkond on varustatud nii vi- kui nano-tekstiredaktoritega. VI redaktor on võimsam, kuid kui te pole seda kunagi varem kasutanud, võiksite alustada nanost. Seda on lihtsam kasutada, kui olete uus.

Näiteks nano-s bashi skripti loomiseks käivitage järgmine käsk bashis:

nano ~ / myscript.sh

See avaks Nano tekstiredaktori, mis osutas teie kasutajakonto kodukataloogis failile nimega “myscript.sh”. (Märk “~” tähistab teie kodukataloogi, seega on täielik tee /home/kasutajanimi/myscript.sh.)

Käivitage oma shelliskript reaga:

#! / bin / bash

SEOTUD:Shell-skriptimise algajate juhend: põhitõed

Sisestage käsud, mida soovite käivitada, igaüks oma rida. Skript käivitab iga käsu kordamööda. Lisage rea ette märk #, et käsitleda seda kui "kommentaari". See aitab teil ja teistel inimestel skripti mõista, kuid mida ei käitata käsuna. Täpsemate trikkide saamiseks vaadake Linuxi Bashi skriptide üksikasjalikumat juhendit. Samad tehnikad töötavad Windowsi Ubuntu Bashis.

Pange tähele, et Windowsi programme pole Bashi keskkonnas võimalik käivitada. Teil on piiratud Linuxi terminali käskude ja utiliitidega, nagu oleksite tavalises Linuxi süsteemis.

Näiteks kasutagem siin näiteks lihtsat skripti "tere maailm":

#! / bin / bash # määrake muutuja STRING STRING = "Tere maailm!" # printige ekraanil oleva muutuja sisu kaja $ STRING

Kui kasutate Nano-tekstiredaktorit, saate faili salvestada, vajutades klahvikombinatsiooni Ctrl + O ja seejärel sisestusklahvi Enter. Sulgege redaktor, vajutades Ctrl + X.

Tehke skript käivitatavaks ja seejärel käivitage see

Tõenäoliselt soovite, et skript oleks käivitatav, et saaksite seda lihtsamalt käivitada. Linuxis tähendab see, et peate skriptifailile andma käivitatava loa. Selleks käivitage terminalis järgmine käsk, suunates selle oma skriptile:

chmod + x ~ / myscript.sh

Skripti käivitamiseks saate selle lihtsalt terminalis käivitada, tippides selle tee. Alati, kui soovite skripti tulevikus käivitada, avage lihtsalt Bashi kest ja tippige skripti tee.

~ / myscript.sh

(Kui skript asub praeguses kataloogis, saate seda käivitada saidiga ./myscript.sh)

Kuidas töötada Windowsi failidega Bashi skriptis

SEOTUD:Kuidas pääseda oma Ubuntu Bashi failidele Windowsis (ja teie Windowsi süsteemidraivile Bashis)

Skripti Windowsi failidele juurdepääsemiseks peate määrama nende tee kataloogis / mnt / c, mitte Windowsi tee. Näiteks kui soovite määrata faili C: \ Users \ Bob \ Downloads \ test.txt, peate määrama tee /mnt/c/Users/Bob/Downloads/test.txt. Lisateavet leiate meie failide asukohtade juhendist Windows 10 Bashi kestas.

Kuidas lisada Bashi käsud partii- või PowerShelli skripti

SEOTUD:Linuxi vaikelevi jaotuse seadistamine Windows 10-s

Lõpuks, kui teil on olemasolev pakkfail või PowerShelli skript, kuhu soovite käsud lisada, saate Bashi käske käivitada otse bash -c käsk.

Näiteks Linuxi käsu käivitamiseks käsuviiba või PowerShelli aknas saate käivitada järgmise käsu:

bash -c "käsk"

See trikk võimaldab teil lisada Bashi käsud pakettfailidesse või PowerShelli skriptidesse. Bashi shelliaken ilmub, kui töötab Bashi käsk.

Uuenda: Kui teil on installitud mitu Linuxi keskkonda, saate käsu wslconfig abil valida Linuxi vaikekeskkonna, mida kasutatakse bash -c käsk.

Bashi skripti otsetee loomiseks Windowsis lihtsalt looge otsetee nagu tavaliselt. Otsetee sihtmärgi jaoks kasutage nuppu bash -c ülalkirjeldatud käsk ja suunake see teie loodud Bashi skriptile.

Näiteks suunaksite otsetee bash -c "~ / myscript.sh" ”Ülaltoodud skripti näitamiseks. Selle käsu saate käivitada ka käsuviiba või PowerShelli aknas.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found