Kuidas kasutada Dolphinis tõelist GameCube'i kontrollerit või Wiimote'i

Emuleerimine on suurepärane viis oma lemmikmängude kogemiseks, kuid ilma algse kontrollerita võib see tunduda ebaautentne. Nintendo ametlike välisseadmete seadistamiseks arvutile mõeldud emulaatoris Dolphin Wii ja GameCube toimige järgmiselt.

Mida vajate

Päris Nintendo GameCube'i kontrolleri kasutamiseks koos Dolphiniga vajate järgmist.

  • Ametlik Nintendo GameCube'i kontroller. Kuigi mitteametlikud valikud töötavad, on nende koostekvaliteet palju halvem. Lisaks võite leida, et mõned kontrollerid seda teevadvaata nagu GC padjad, kuid on tegelikult Switch Pro kontrollerid.
  • USB GameCube'i kontrolleri adapter. Parimate tulemuste saamiseks soovitame kas Nintendo ametlikku adapterit või MayFlash Adapterit. Kui adapter on juhtmega ja töötab Switchi või Wii U-ga, on tõenäoline, et see töötab ka siin.
  • Zadig. See on rakendus, mille peate oma Gamecube'i kontrolleri Dolphini abil õigesti seadistama. Laadige see alla tasuta.
  • Toidetav USB-jaotur (valikuline). See pole vajalik, kui teie sülearvutil või töölaual on mõlema USB-kaabli jaoks tasuta pesad, kuid see on vajalik, kui seda pole. Vibratsiooni nõuetekohaseks toimimiseks ja parima jõudluse tagamiseks veenduge, et mõlemad adapteri juhtmed oleksid ühendatud ja et neil oleks stabiilne võimsus.

Ametliku Nintendo Wii puldi (Wiimote) kasutamiseks koos Dolphiniga vajate järgmist:

  • Ametlik Nintendo Wii Remote, ideaalis sisseehitatud MotionPlus. Kolmandate osapoolte võimalused ei taga Dolphiniga töötamist, isegi kui need töötavad Wii-ga.
  • Ühilduva Bluetooth-adapteriga arvuti. Uuem on parem.
  • Mootoriga Wii anduririba. Võite kasutada oma algset anduririba, mis on ühendatud töötava Wii-ga, akutoitega traadita anduriba või USB-anduririba.

Kuidas seadistada Dolphinis tõelist GameCube'i kontrollerit

Esiteks, kui kasutate mitteametlikku adapterit, mis pakub režiimide „Wii U” ja „PC” vahetamist, vahetage see režiimile „Wii U.” Kui olete õige draiveri installinud, on Dolphinil GameCube Controller Adapteri loomulik tugi, nii et ignoreerige arvutirežiimi, kui te ei soovi kontrollerit teistes rakendustes kasutada. Kui kasutate ametlikku Switchi või Wii U adapterit, jätke see samm vahele.

Ühendage adapter ja avage Zadig. Kui teil pole kahte USB-porti vaba või kui te ei hooli vibratsioonist, ei pea te valget USB-kaablit ühendama. See on mõeldud ainult vibratsiooni andmiseks GameCube'i kontrolleritele.

Klõpsake Zadigi menüüs „Valikud” ja valige „Loetle kõik seadmed”.

Klõpsake akna ülaosas rippmenüüd, leidke loendist „WUP-028” ja valige see. See on teie adapter!

Vaadake draiverikasti all asuvat välja „USB ID”. Veenduge, et siin kuvatav USB-ID on “0573 0337”.

Hoiatus: Kui siin kuvatakse vale USB ID, ärge jätkake. Teie adapter ei tööta ja võite jätkates seda kahjustada.

Kui kõik tundub õige (nagu allpool olev ekraanipilt), klõpsake oranži noolest paremal asuvat kasti ja valige „WinUSB” draiver. Draiveri installimiseks klõpsake nuppu "Asenda draiver" ja kui see on tehtud, saate Zadigi sulgeda!

Nüüd, kui olete asendusdraiveri installinud, on aeg seda Dolphinis proovida.

Avage Dolphin Emulator ja klõpsake Dolphini sisseehitatud tööriistariba paremas servas oleval nupul „Kontrollerid”.

Klõpsake rippmenüü Port 1 all nuppu „GameCube Adapter For Wii U” ja seejärel klõpsake nuppu „Konfigureeri”.

Pange tähele, et port 1 on kontrolleri adapteri vasakul küljel esimene port. Dolphini pordi määrangud vastavad adapteril olevatele.

Kui järgisite seda juhendit õigesti, peaksite nägema akent „Tuvastatud adapter”. Jätkamiseks klõpsake nuppu „OK”.

Kui seda ei kuvata, proovige protsessi korrata mõne muu adapteri või USB-pordiga.

Kuidas seadistada Dolphin Emulatoris tõelist Wiimote'i

Kuni teie arvutis on juba Bluetooth, on Wii puldi seadistamine palju lihtsam kui GameCube'i kontrolleri kasutamine. Lihtsalt veenduge, et teie anduririba oleks ühendatud ja Wii puldi akud on laetud. Samuti peaksite tagama, et teie arvuti Bluetooth on sisse lülitatud.

Kõigepealt klõpsake Dolphini tööriistariba paremas servas oleval nupul „Kontrollerid”.

Kui see pole veel valitud, klõpsake nuppu „Jäljenda Wii Bluetooth-adapterit”. Valige Wii Remote 1 rippmenüü alt ka „Real Wii Remote”.

Nüüd vajutage samaaegselt Wii puldil nuppe 1 ja 2. Umbes 20 sekundi möödudes ühendatakse teie Wii kaugjuhtimispult Dolphiniga. Kui olete selle teinud, sulgege aken „Kontrolleri seaded“ ja klõpsake nuppu „Konfigureeri“.

Klõpsake aknas Config vahekaarti “Wii”, seejärel reguleerige “Sensor Bar” asendit vastavalt Sensor Bar paigutusele. Infrapuna tundlikkust, kõlari helitugevust ja müristamist saab siin ka reguleerida ja need toimivad samamoodi nagu tegeliku Wii puhul. Olete nüüd valmis oma mänge mängima!

Kui olete mängimise lõpetanud, peate selle väljalülitamiseks Wii puldist käsitsi eemaldama aku. Erinevalt tavalisest Wii konsoolist ei suuda Dolphin teie kaugjuhtimispulti automaatselt välja lülitada ja kui unustate selle ise teha, jätkab see teie aku kasutamist, kuni see tühjaks saab.

Aga Passthrough või DolphinBar?

Meie testimisel on Dolphini Bluetooth Passthrough lahenduse ja DolphinBari tulemused parimal juhul peened ja vajavad palju lisatasu, et saada vastutasuks vähe lisatasu. Inimestele, kes pole veel energiatarbijad, ei soovita me kumbagi neist lahendustest.

Kui olete aga huvitatud Passthroughi uurimisest kui võimalusest, annab juhised Dolphini Wiki leht. See pakub laialdast nimekirja testitud USB Bluetooth-adapteritest ja häälestusjuhendit. Kuid protsessi keerukuse ja suurema tõenäosuse tõttu, et see lihtsalt ei toimi, ei ole me seda sellesse juhendisse lisanud.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found