Mis on VR-i ekraaniukse efekt?

“Ekraaniukse efekt” ilmneb sageli kaasaegsete virtuaalreaalsuse peakomplektide kasutamisel. Tundub, et vaatate maailma läbi võrgusilma ja see on pimedate mustade, tühjade ruumide tulemus, kui seda lähedalt näha.

Kuidas näeb välja ekraaniukse efekt?

Ekraani ustel on võrgusilma ekraanid ja tundub, et vaatate nende kaudu maailma läbi võrgu. Täpselt nii võib ekraaniukse efekt virtuaalse reaalsuse peakomplektis välja näha.

Ekraaniukse efekt ei tundu alati ühesugune. Visuaalne efekt sõltub konkreetsest peakomplektist, mida kannate, ja sisust, mida vaatate. Ka erinevate inimeste silmad ja aju võivad ekraaniukse efekti tajuda erinevalt. Isegi kui kaks inimest näevad sama visuaalset efekti, võib see mõnda inimest rohkem häirida kui teist.

Heck, üks Redditis olev inimene väidab isegi, et ekraaniukse efekt on VR-peakomplekti joobeseisundis vähem märgatav - võib-olla tavalisest nägemisest veidi udusema tõttu.

SEOTUD:Kui hea on 2018. aastal VR? Kas tasub osta?

Mis põhjustab ekraaniukse efekti?

Ekraaniukse efekt (SDE) on visuaalne artefakt, mille põhjustab peakomplekti sees olev ekraan. Kaasaegsed lameekraaniga kuvarid kasutavad piksleid, mis on paneelile paigutatud pisikesed üksikud elemendid. Iga piksli vahel on natuke ruumi. See ruum ei ole valgustatud ja on must ning selle tulemuseks on must visuaalne ruudustik, mida te mõnikord näete. See on ekraaniukse efekt.

See efekt pole VR-peakomplektide jaoks uus ja see võib ilmneda ka muud tüüpi kuvade puhul. VR-peakomplektides on see halvem kui teistes kaasaegsetes ekraanides, kuna meie silmad on nii lähedal ja vaatame paneeli läbi seda suurendavate läätsede. Teisisõnu, vaatate ekraani väga lähedal, nii et näete üksikuid piksleid ja nende vahelisi tühikuid.

Kui aga nägu tõuseb teise ekraani vastu - eeldades, et kuva on piisavalt madala eraldusvõimega -, näete ehk ka sellel ekraanil üksikuid piksleid ja nende vahelist ruudustikku.

Kuidas saab ekraaniukse efekti parandada?

See probleem on vähem märgatav kõrgema eraldusvõimega ekraanidel, millel on suurem piksel ruuttolli kohta (PPI). See tähendab, et pikslid on tihedamalt kokku pakitud ja nende vahel on vähem ruumi. Kui pikslite vahe väheneb, muutub ekraaniukse efekt vähem märgatavaks ja selle saab praktiliselt kõrvaldada.

Teisisõnu vajavad VR-peakomplektid suurema eraldusvõimega paneele ja see probleem kaob, kui tehnoloogia paraneb. Tulevased VR-peakomplektid lahendavad selle probleemi.

Esimeste tarbijate VR-peakomplektide puhul on probleem hullem. Näiteks on esimesel tarbijal Oculus Rift ja HTC Vive eraldusvõimega paneelid 2160 × 1200. Kallim HTC Vive Pro suurendab seda 2880 × 1600 paneeliks. See muudab pikslid palju tihedamaks. Mõned ülevaatajad kuulutasid, et Vive Pro kõrvaldas ekraaniukse efekti, samas kui PCWorldi sõnul on see "märkimisväärne edasiminek", mis muudab efekti palju vähem nähtavaks.

Peakomplektid võiksid kasutada muid trikke. Samsungi HMD Odyssey + on 500-dollarine Windowsi Mixed Reality peakomplekt, millel on SDE-vastane AMOLED-ekraan. Samsungi sõnul lahendab see SDE, rakendades ruudustiku, mis hajutab igast pikslist tulev valguse ja paljundab pilti iga piksli ümber asuvatele aladele. See muudab pikslite vahelised ruumid peaaegu võimatuks. "

Muud võimalikud täiustused võivad hõlmata visuaalse filtri efekte, mis muudavad ekraaniukse efekti vähem märgatavaks, ja peakomplekti läätsesid, mis kasutavad vähem suurendust.

SEOTUD:Tänane VR on alles algus: siin on see, mis tulevikus saab

Kuidas ekraaniukse efekti täna vähendada

Ekraaniukse efekt on vaid osa praeguse põlvkonna VR-peakomplekti kasutamisest. Ükski trikk ei kõrvalda seda, kuid siin on mõned nõuanded:

Ärge keskenduge sellele. Tõsiselt, see on visuaalne efekt ja see on märgatavam, kui pöörate sellele tähelepanu ja otsite seda aktiivselt. Pöörake tähelepanu mängule, mida mängite, või proovige kogemusi ja proovige visuaalsed esemed endast välja jätta. VR-i esmakordselt proovivad inimesed ei pruugi seda probleemi isegi märgata, kui neile pole sellele viidatud. See on kõige olulisem näpunäide.

Võite proovida mängida ka suurema graafilise detailiga mänge. Ekraaniukse efekt on kõige märgatavam, kui vaatate ühevärvilist seina, kuna näete, kuidas must võrk lagundab ühtlast värvi. Seevastu rohke värviga detailne pilt, sealhulgas mustad, võivad ekraaniukse efekti vähem märgata. Ekraaniukse efekt on mõnes kogemuses paremini märgatav kui teine. Kui see on ühes mängus eriti märgatav, võite olla kindel, et see pole kõigis neist nii märgatav.

Kui see teid tohutult häirib, saate oma peakomplekti alati kõrgema eraldusvõimega paneeliga uuendada. See võib tähendada näiteks 500 dollari suuruse HTC Vive'i kauplemist näiteks 1400 dollari suuruse HTC Vive Pro vastu. Ekraaniukse efekti saab lahendada ainult täiustatud riistvara abil. Tulevased peakomplektid peaksid pakkuma madalama hinnaga kõrgema eraldusvõimega paneele ja parandama kogemusi kõigile.

Ehkki see ei paranda ekraaniukse efekti, tasub ka peakomplekti õigesti kalibreerida, et tagada parim visuaal. See tähendab, et peakomplekti liigutatakse näol üles ja alla ning objektiivi vahekaugust reguleeritakse vastavalt oma silmadele. Vähemalt ei tundu pilt udune. Lisateabe saamiseks lugege oma VR-peakomplekti dokumentatsiooni.

Kuid tegelikult soovitame teil ekraanil ukseefekt ja muud visuaalsed puudused endast välja jätta. Sukelduge VR-i kogemusse ja keskenduge sellele. VR-peakomplektid on endiselt uus tarbekaup ja arvestades tehnoloogiat, on lihtsalt hämmastav, et nad töötavad sama hästi kui nad teevad. On muljetavaldav, et ekraaniukse efekt ei tundu veelgi hullem!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found