Kuidas pääseda hostimasina kaustadele VirtualBoxi Ubuntu virtuaalsest masinast

VirtualBox on programm, mis võimaldab teil ühes arvutis (hostarvutis) käitada mitut opsüsteemi (külalist). Võimalik, et peate faile masina ja külalise vahel üle kandma. Windowsi külalistel on seda lihtne seadistada, kuid Ubuntu külalistel keeruline.

SEOTUD:Installige külaliste täiendused Windowsi ja Linuxi virtuaalseadmetesse VirtualBoxis

Näitame teile, kuidas seadistada Ubuntu külalismasin, et saaksite külalismasina kaudu pääseda juurde hostimasina kaustadele. Selleks peate lubama jagatud kaustad, mis on saadaval VirtualBoxi külaliste lisamise tarkvara installimisega (juhised selle kohta leiate meie artiklist).

Kui olete külaliste lisad installinud, lubage jagatud kaustad, lisades külalismasina seadetes kausta oma hostimasinast. Selleks veenduge kõigepealt, et külalismasin oleks välja lülitatud. Seejärel valige külalismasin VirtualBox Manageri vasakul loendis ja klõpsake tööriistaribal valikut Seaded.

Klõpsake dialoogiboksis Seaded vasakul asuvate valikute loendis valikut Jagatud kaustad. Kausta lisamiseks klõpsake ekraanil Jagatud kaustad plussmärgiga kausta nuppu.

Dialoogiboksis Lisa jagamine valige rippmenüüst Kaustatee muu.

Kuvatakse dialoogiboks Sirvi kausta jaoks. Liikuge kausta, mida soovite hosti ja külalise vahel jagada, valige see ja klõpsake nuppu OK.

Tee valitud kausta lisatakse kausta Kausta tee. Kausta nimeks saab automaatselt kausta nimi, kuid soovi korral saate seda nime muuta. Kui te ei soovi külalismasinas selle kausta üksusi muuta, märkige märkeruut Ainult kirjutuskaitstud. Kui soovite, et valitud kaust käivitamisel külalismasinasse automaatselt paigaldataks, märkige ruut Automaatne kinnitus. Kui olete jagatud kausta seadete valimise lõpetanud, klõpsake nuppu OK.

Valitud kaust kuvatakse kaustade loendis. Dialoogiboksi sulgemiseks klõpsake nuppu OK.

Nüüd veenduge, et külalismasin oleks endiselt VirtualBoxi halduris valitud ja klõpsake selle käivitamiseks nuppu Start.

Kui külalismasin on käivitatud, avage Nautilus (failihaldur), klõpsates töölaua vasakul küljel Unity ribal asuvat failikappi.

Klõpsake vasakul olevas loendis Seadmed nuppu Arvuti ja topeltklõpsake paremal asuvat kausta Meedium. Näete kausta, mille nimi on sarnane kaustaga, mille valisite hostimasinas jagamiseks ja mille nimele lisati "sf_".

Kui topeltklõpsate sellel kaustal, kuvatakse järgmine dialoogiboks. Selle põhjuseks on see, et enne jagatud kausta juurde pääsemist tuleb täita veel üks ülesanne.

Lisaks Ubuntu kasutajatele on olemas ka rühmad. Kui VirtualBox installis Ubuntu operatsioonisüsteemi, lisas ta rühma nimega “vboxsf”. Enne jagatud kaustadele juurde pääsemist peate end lisama rühma vboxsf. Selleks vajutage terminaliakna avamiseks klahvikombinatsiooni Ctrl + Alt + T. Sisestage viipale järgmine, asendades “[kasutajanimi]” oma kasutajanimega ja vajutage sisestusklahvi.

sudo adduser [kasutajanimi] vboxsf

Sisestage küsimisel oma parool ja vajutage uuesti Enter. Sõnumid kuvatakse siis, kui teid gruppi lisatakse ja olek „Valmis”. kuvatakse, kui protsess on edukalt lõpule viidud.

Terminali akna sulgemiseks tippige viipale „exit“ (ilma jutumärkideta) ja vajutage sisestusklahvi.

Kui soovite veenduda, et olete rühmas vboxsf, võite tippida viipale „id [kasutajanimi]” (ilma jutumärkideta ja asendades „[kasutajanimi]” oma kasutajanimega) ja vajutades sisestusklahvi Enter. Kuvatakse kõik rühmad, mille liige on määratud kasutaja.

Nüüd, kui avate ülalkirjeldatud ühiskasutusse kaustas Meedia, peaksite nägema kõiki hostiseadmes asuvaid faile.

Saate neid faile otse selles kaustas redigeerida, kui EI kaustas Seaded valinud kausta valimisel valikut „Ainult kirjutuskaitstud”. Samuti saate faile sellesse kausta kopeerida ja kaustast välja. Kui kausta olekuks määrati „Ainult kirjutuskaitstud”, saate sellest kaustast faile kopeerida ja faile sinna kopeerida.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found