Mis on 802.11ac ja kas mul on seda vaja?

Kui olete viimasel ajal oma kohaliku Best Buy'i poole pöördunud, võite olla märganud, et tooteskaala tipptasemel on turul täiesti uus traadita ruuterite klass, millel on eredate tähtedega silt 802.11ac kasti esikülg.

Kuid mida tähendab 802.11ac ja kas see on tõesti vajalik, et saaksite oma igapäevasest WiFi-sirvimiskogemusest maksimumi võtta? Loe edasi, kui puhastame segadust selle segase traadita võrgustandardi ümber ja ütleme teile kõik, mida peate teadma uusimate seadmete kohta, mis seda 2016. aastal toetavad.

802.11 Selgitatud

SEOTUD:Uuendage oma traadita ruuterit, et saada kiirem kiirus ja usaldusväärsem WiFi

Alati, kui ostate uue ruuteri, märkate esimese asjana seda, et hoolimata sellest, millise mudeliga lõpuks kaasa lähete, jagavad nad kõik tähist „802.11 (midagi)” kusagil oma nimel. Tehniliste üksikasjadega liiga süvenemata peaksite tähelepanu pöörama sellele numbrile järgnevale tähele, mis tähistab nii ruuteri genereerimist kui ka maksimaalset kiirust, mida saate tugijaama vahel edastada või vastu võtta ja muud traadita seadmed.

Selle kohta, mida kõik need tähendavad, saate lugeda meie käepärasest juhendist siit, kuid ainsaks kaheks täna räägitavateks on 802.11n ja 802.11ac. Alustuseks aitab teada, et üldiselt toetab enamik viimase viie aasta jooksul valmistatud ruutereid 802.11n-d, mis tipptasemel suudab edastada üle 450 MB / s ehk umbes 56 megabaiti sekundis. See on muidugi teoreetiline maksimumpunkt hoolikalt kontrollitud laboriseadetes saavutatud tehnoloogia jaoks, kuid see on siiski piisavalt kiire, et keskmine leibkond saaks mitu Netflixi voogu või mänguseanssi korraga käitada, ilma et keegi aeglustumist märkaks.

802.11ac on seevastu üsna natuke uuem, mille IEEE (elektri- ja elektroonikainseneride instituut) on tarbijatele heaks kiitnud alles 2014. aastal. Teoreetiliselt suudab see maksimeerida tohutu 1,3 Gbit / s (162,5 MB / s) , on vahelduvvoolu toega ruuteri läbilaskevõime enam kui kahekordne, kui võite oodata tavalisema 802.11n-ga. Samuti on oluline märkida, et vastupidiselt 802.11n-le saab 802.11ac edastada ainult üle 5Ghz spektri. Nagu me selles artiklis selgitame, on 2,4 GHz sagedusriba palju tihedam kui 5 GHz ja võib kannatada suurenenud häirete all, kuid selle suurem lainepikkus võimaldab tungida seintesse pikema vahemaa tagant ilma signaali suurema kadumiseta.

See tähendab, et kui teie ruuter asub paljudes tubades või korrustel traadita seadmetest eemal, ei pruugi see teie leibkonnale parim valik vaatamata võimalikule suurenenud läbilaskvusele.

802.11ac ruuterid: kas mul on veel ühte vaja?

Kuna 802.11ac kiideti tarbijaturule heaks alles hiljuti, on ruuteritootjad just alustanud kohalikus Best Buy'is riiulite ujutamist uue kaubamärgiga traadita võrgu jaoturitega.

SEOTUD:HTG vaatab üle D-Linki AC3200 WiFi-ruuteri: kiire kosmoselaev teie WiFi-vajadustele

Kui soovite teada, et ruuter on vahelduvvoolu jaoks valmis, vaadake lihtsalt mudeli nime, et õppida kõike, mida peate teadma, millist võimsust peaksite otse karbist ootama. Esialgu on kõigi 802.11ac-ga ruuterite nimedesse kuskil pistikupesa (Asus RT-AC3200, D-Link AC3200 jne). Keskmiselt võite 802.11ac-ruuteri eest maksta 150–400 dollarit, mis on kõrge hind kasutajatele, kellel võib majas olla ainult üks või kaks seadet, mis on tegelikult võimelised kanalile häälestuma.

Praegu on 802.11ac ruuteri ostmise tuum see, et ainult kõige uuemad traadita seadmed teavad isegi selle signaali dekodeerida. Näiteks on nii iPhone 6 kui ka 6s varustatud 802.11ac signaali käsitsemiseks ... aga millal sa viimati sattusid võitlema tõsiasjaga, et 802.11nainultedastab "kõigest" 56 megabaiti sekundis?

802.11ac on suurepärane, niipea kui kõik majas soovivad oma privaatset 4K-filmi sülearvutitele või voogesitusseadmetele, mis suudavad nii palju ribalaiust üle õhu käsitseda, kuid seni tundub, et see on lihtsalt luksus neile, kellel on kuumimad seadmed, mis on varustatud uusima ja parima WiFi-tehnoloogiaga.

Järeldus

Niisiis, kas tõestivajadus 802.11ac ruuter veel? (Ilmselt mitte. Kui voogesitate 4K videoid kuidagi keskses meediumiserveris oma iPhone'i või teil on viimase poole aasta jooksul välja antud ultraraamat, siis jah, võite saada vahelduvvoolusignaali ja teil on ilmselt piisavalt põhjust selle tööle panemiseks.

See tähendab, et kui teil pole väheseid õnnelikke kliente, kellel on kodus kiudoptilisi liine, mis tegelikult saavad lairibakiirust üle 150Mbit piiri, peaks teie tavaline b / g / n ruuter tööga suurepäraselt hakkama saama. Nad on paganama palju odavamad kui 802.11ac ruuterid, ühilduvad nii 2,4 GHz kui ka 5 GHz spektriga ning töötavad peaaegu kõiki praeguseid suure koormusega rakendusi (mängimine, voogesitus, allalaadimine) higi rikkumata.

Meie soovitus on oodata seda veel aasta või paar, kui ülejäänud traadita võrgu kogukond jõuab järele trendile, et 802.11ac ruuterid hakkavad alles oma varbaid kastma. Kui teil on vaba sularaha käes ja te ei saa lihtsalt piisavalt ruutereid, mis näevad välja nagu nende oleks kujundanud Bruce Wayne, siis on see väärt investeering, mis on peaaegu sama tulevikukindel kui nad tulevad. Kui vajate lihtsalt midagi, mis tagab soodsa hinnaga hea jõudluse, on seal veel palju 802.11n mudeleid, mis saavad töö suurepäraselt tehtud.

Piltide autorid: Wikimedia, D-Link, Asus


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found