Millise Chromecasti peaksin ostma (ja kas peaksin oma vana versiooni täiendama)?

Chromecast on olnud piisavalt pikk, et sellel oleks mitu põlvkonda riistvara. Kuid mis neil vahet on ja kas peaksite uuemale versioonile üle minema?

SEOTUD:Uue Chromecasti seadistamine

Algselt 2013. aastal välja antud originaalne 35-dollarine Chromecast lendas riiulitelt tänu kasutusmugavusele, suurepärasele rakenduste toele ja surnud lihtsale viisile, mis võimaldas inimestel YouTube'i, Netflixi ja muid populaarseid videoallikaid oma HDTV-sse riputada. Me armastasime siis Chromecasti ja armastame seda ka praegu.

2015. aastal avaldas Google nii Chromecasti kui ka Chromecast Audio uuendatud versiooni (sama hõlpsasti kasutatav tööriist, mis muudab su tummad kõlarid nutikaks). Siis, aasta pärast seda, 2016. aastal, andis Google välja Chromecast Ultra, mis pole kolmanda põlvkonna Chromecast, vaid täiesti uus Chromecasti liin, mis maksab 35 dollari asemel 69 dollarit.

Kõigi nende versioonide ja väljalaskete vahele jäävate aastate hulga korral võite mõelda, kas peaksite oma esimese põlvkonna Chromecasti täiendama. Või kui ostate esmakordselt, võite mõelda, kas tasub Ultra osta teise põlvkonna Chromecasti kaudu.

Heidame pilgu iga seadme spetsifikatsioonidele ja funktsioonidele ning toome siis välja, millal tasub täpsemalt valida uuemad mudelid.

Esimese, teise põlvkonna ja Ultra erinevus

Selle asemel, et sukelduda mudelite pisiasjadesse (näiteks tühised olulised erinevused, mida erinevad mudelid üheskoos kiibil töötavate protsessorite vahel kasutavad), keskendugem praktilistele funktsioonidele, mis teie kasutuskogemust tegelikult muudavad.

SEOTUD:Füüsilise kaugjuhtimispuldi kasutamine Chromecastiga

Kõik kolm Chromecasti mudelit saavad esitada 1080p sisu ja kõik kolm toetavad HDMI CEC-i (mis tähendab, et saate oma tavalises teleripuldis hõlpsasti juhtida näiteks Netflixi taasesitust, kui teie teler seda toetab). Kõik kolm kasutavad täpselt sama Google Casti protokolli ja pääsevad juurde täpselt samadele rakendustele.

Lisaks on kõigi kolme toiteallikaks mikro-USB-adapter. Chromecast Ultra-ga kaasas olev USB-adapter toetab siiski Etherneti-ühendust. Esimese ja teise põlvkonna Chromecasti jaoks saate osta sama täiendatud võrguadapteri Power-Plus, kuid see maksab teile 15 dollarit.

Võrgutööst rääkides on see üks suurimaid erinevusi kahe põlvkonna vahel: nii teise põlvkonna Chromecast kui ka Chromecast Ultra toetavad nii Wi-Fi b / g / n / ac sagedusalas 2,4 GHz kui ka 5 GHz. Algne Chromecast ei toeta traadita vahelduvvoolu ja edastab ainult 2,4 GHz sagedusribal.

SEOTUD:Mis vahe on 2,4 ja 5-Ghz WiFi vahel (ja mida peaksin kasutama)?

Lõpuks on Ultra ainus Chromecast, mis toetab 4K ja HDR video taasesitust.

Üks asi, mida märkate, et me ei rõhutanud üldse, oli toores riistvara tehniliste andmete erinevus. Meie kogemuste kohaselt on erinevate Chromecasti väljalaskete vaheliste kiiruste erinevus väike või puudub üldse. See, kas Netflixist voo laadimiseks kulub 2 sekundit või 1,5 sekundit, on tõepoolest ebaoluline, kui istute järgmise tunni või kahe tunni jooksul telesaateid või filme vaatama.

Pidades silmas neid funktsioonide erinevusi, vaatame, kas tasub Chromecasti uuendada või tootevalikust sisse osta.

Millal peaksite (ja ei peaks) täiendama

On mõned selge olukorrad, kus peaksite kaaluma oma Chromecasti täiendamist. Kui mõni järgmistest väidetest kehtib teie kohta, olete suurema parema mudeli kandidaat.

SEOTUD:Kuidas lahendada tavalisi Google Chromecasti probleeme

Ma tahan kasutada WiFi-ühendust, kuid 2,4 GHz levi minu teleri asukohas on halb. Kui soovite oma Chromecasti kasutada kohas, kus 2,4 GHz sagedusriba on ülekoormatudja soovite hoida Chromecasti traadita, siis tasub üle minna mudelile, nagu teine ​​põlvkond ja Ultra, mis toetab 5 GHz WiFi-d. Kas pole kindel, kas see on teie probleem? Lisateavet 2,4 GHz ja 5 GHz erinevuste kohta leiate siit ning Chromecasti-spetsiifiliste probleemide tõrkeotsingust.

Mul on 4K-võimeline teler või kavatsen seda lähitulevikus osta. Kuigi valdav osa sisust on endiselt 1080p, siis kui teil on 4K televiisor ja soovite kasutada mõnda varasemat paremat kui 1080 sisu (näiteks mõnda Netflixi 4K saadet), vajate Chromecast Ultrat.

Isegi kui teil pole praegu 4K HDTV-d, kui kaalute tõsiselt selle hankimist, on siiski mõistlik osta 70-dollarine Chromecast Ultra üle 35-dollarise teise põlvkonna Chromecasti, kuna tõenäoliselt uuendate tavalist Chromecasti lühike tellimus.

Kui neid kahte olukorda ei lubata, pole põhjust oma esimese põlvkonna Chromecasti teise põlvkonna Chromecasti vastu välja vahetada või teiselt põlvkonnalt Ultra-le üle minna - nii esimese kui ka teise põlvkonna Chromecastidel on veel palju elu miljonid inimesed, kes pole 4K teleri juurde hüpanud.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found