Kuidas jälgida (ja vähendada) oma andmekasutust iPhone'is

Piiramatu mobiilse andmeside olemasolu on keeruline. Hoidke silma peal, kui palju andmeid te kasutate, et vältida ülemääraste tasude maksmist või andmeside kiirust kogu ülejäänud arveldustsükli jooksul.

Ideaalses maailmas ei peaks te seda kraami mikromajandama. Kuid me kõik ei ela veel selles maailmas ja telefoni kasutatavate andmete vähendamiseks on palju võimalusi.

Kuidas kontrollida oma andmete kasutamist

SEOTUD:Kuidas jälgida (ja vähendada) andmekasutust Androidis

Enne kõike muud peate kontrollima oma andmekasutust. Kui te ei tea, kuidas teie tüüpiline kasutus välja näeb, pole teil aimugi, kui kergelt või rangelt peate oma andmete tarbimisharjumusi muutma.

Andmekasutuse kohta saate ligikaudse hinnangu, kasutades Sprinti, AT&T või Verizoni kalkulaatoreid, kuid kõige parem on tegelikult kontrollida teie kasutamist viimase paari kuu jooksul.

Lihtsaim viis varasema andmekasutuse kontrollimiseks on sisse logida oma mobiilsideteenuse pakkuja veebiportaali (või kontrollida paberarveid) ja vaadata, milline on teie andmekasutus. Kui jõuate tavapäraselt oma andmete piirmäära alla, võite pöörduda oma teenusepakkuja poole ja uurida, kas saate üle minna odavamale andmesidepaketile. Kui olete andmeside piirmäära lähedal või ületate seda, soovite kindlasti jätkata lugemist.

Samuti saate oma iPhone'is kontrollida hiljutist mobiilse andmeside kasutamist. Avage Seaded> Mobiil. Kerige alla ja näete jaotises „Mobiilse andmeside kasutamine” jaotises „Praegune periood” kuvatavat andmemahtu.

See ekraan on väga segane, nii et ärge paanitsege, kui näete väga suurt arvu! Seda perioodi ei lähtestata automaatselt iga kuu, seega võib siin kuvatud andmekasutus kokku olla mitu kuud. See summa lähtestatakse ainult siis, kui kerite selle ekraani allossa ja puudutate valikut „Lähtesta statistika”. Kerige alla ja näete, millal statistika viimati lähtestasite.

Kui soovite, et see ekraan kuvaks teie praeguse mobiiliarveldusperioodi jooksva summa, peate seda ekraani külastama päeval, mil teie uus arveldusperiood avatakse, ja lähtestama selle päeva statistika. Ei saa kuidagi lasta seda automaatselt iga kuu graafiku järgi lähtestada. Jah, see on väga ebamugav disain.

Kuidas kontrollida oma andmete kasutamist

Nii et nüüd, kui teate, kui palju te kasutate, soovite tõenäoliselt teada, kuidas seda numbrit väiksemaks muuta. Siin on mõned näpunäited andmekasutuse piiramiseks iOS-is.

Jälgige ja piirake andmekasutust, rakendus rakenduse kaupa

SEOTUD:Mis on Wi-Fi Assist ja kuidas selle välja lülitada?

Ekraanil Seaded> Mobiilsidevõrk kontrollige rakenduste poolt selle lähtestamise ajal kasutatud mobiilsideandmete hulka. See annab teile täpselt teada, millised rakendused neid andmeid kasutavad - kas siis, kui te neid kasutate, või taustal. Kerige kindlasti allapoole, et näha andmete hulka, mida iOS-i sisseehitatud süsteemiteenused kasutavad.

Paljudel nendel rakendustel võivad olla andmekasutuse piiramiseks oma sisseehitatud seaded - seega avage need ja vaadake, mida nende seaded pakuvad.

Näiteks võite takistada App Store'il sisu ja värskenduste automaatset allalaadimist, kui teie iPhone on mobiilsideside kaudu, sundides seda ootama, kuni olete ühendatud WiFi-võrguga. Avage jaotis Seaded> iTunes ja rakenduste poed ning kui soovite, keelake valik „Kasuta mobiilset andmesidet”.

Kui kasutate sisseehitatud rakendust Podcasts, võite öelda, et see laadiks uusi osi alla ainult WiFi kaudu. Avage jaotis Seaded> Taskuhäälingud ja lubage valik „Ainult WiFi kaudu alla laadimine”.

Paljudel teistel rakendustel (näiteks Facebook) on oma võimalused mobiilsideandmetega tehtavate toimingute minimeerimiseks ja WiFi-võrkude ootamiseks. Nende valikute leidmiseks peate tavaliselt avama konkreetse rakenduse, mille soovite konfigureerida, leida selle seadete kuva ja otsida suvandeid, mis aitavad teil juhtida, kui rakendus andmeid kasutab.

Kui rakendusel pole neid sätteid, saate selle andmekasutust piirata ekraanil Seaded> Mobiil. Pöörake lihtsalt rakenduse kõrval olevat lülitit, nagu allpool näidatud. Siin keelatud rakendustel on endiselt lubatud kasutada WiFi-võrke, kuid mitte mobiilset andmesidet. Avage rakendus, kui teil on ainult mobiilne andmesideühendus, ja see käitub nii, nagu oleks see võrguühenduseta.

Mobiilseadme ekraani allosas näete ka seda, kui palju andmesidet Wi-Fi Assist kasutab. Selle funktsiooni tõttu väldib teie iPhone WiFi kasutamist ja mobiilse andmeside kasutamist, kui olete ühendatud WiFi-võrguga, mis ei tööta hästi. Kui te pole ettevaatlik ja teil on piiratud andmesidepakett, võiks Wi-Fi Assist neid andmeid uurida. Kui soovite, saate sellel ekraanil WiFi-abi keelata.

Keela taustarakenduse värskendamine

SEOTUD:Kuidas näha, millised rakendused tühjendavad teie akut iPhone'is või iPadis

Alates iOS 7-st on Apple lubanud rakendustel taustal sisu automaatselt värskendada ja alla laadida. See funktsioon on mugav, kuid võib kahjustada aku kasutusaega ja panna rakendusi taustal mobiilset andmesidet kasutama ka siis, kui te neid aktiivselt ei kasuta. Keela taustarakenduse värskendamine ja rakendus kasutab andmeid ainult siis, kui need avate, mitte taustal.

Selleks, et kontrollida, millised rakendused seda saavad teha, minge jaotisse Seaded> Üldine> Rakenduse taustavärskendus. Kui te ei soovi, et mõni rakendus värskendaks taustal, keelake selle kõrval olev lüliti. Kui te ei soovi, et taustal andmeid kasutavad rakendused, keelake täielikult ekraani ülaosas liugur „Taustarakenduse värskendamine”.

Tõukemärguannete keelamine võib salvestada ka natuke andmeid, kuigi tõukemärguanded on üsna väikesed.

Keela e-posti, kontaktide ja kalendri sünkroonimine

SEOTUD:Kasutage käsitsi värskendamist, et säästa mis tahes tahvelarvuti või nutitelefoni aku eluiga

Vaikimisi haarab teie iPhone Internetist automaatselt uued meilid, kontaktid ja kalendrisündmused. Kui kasutate Google'i kontot, kontrollib see regulaarselt serverites uut teavet.

Kui soovite oma e-posti oma ajakava järgi kontrollida, saate seda teha. Avage Seaded> Mail> Kontod> Uute andmete toomine. Uute meilide ja muude andmete käsitsi hankimiseks saate siin valikuid reguleerida. Teie telefon laadib uusi e-kirju alla enne, kui avate rakenduse Mail.

Vahemälu andmed on võrguühenduseta igal võimalusel

SEOTUD:Filmide ja telesaadete allalaadimine nende vaatamiseks lennukis (või mujal võrguühenduseta)

Valmistuge enne tähtaega ja te ei pea kasutama nii palju andmeid. Näiteks selle asemel, et muusikat voogesitada sellises rakenduses nagu Spotify (või muud muusikateenused), laadige need muusikafailid alla võrguühenduseta kasutamiseks, kasutades Spotify sisseehitatud võrguühenduseta funktsioone. Podcastide voogesituse asemel laadige need enne kodust lahkumist alla WiFi-sse. Kui teil on Amazon Prime või YouTube Red, saate videoid Amazonist või YouTube'ist oma telefoni alla laadida ja neid võrguühenduseta vaadata.

Kui vajate kaarte, käskige Google Mapsil oma võrguühenduseta kaardid vahemällu salvestada ja andke isegi võrguühenduseta navigeerimisjuhised, säästes vajadust kaardiandmeid alla laadida. Mõelge, mida peate oma telefonis tegema, ja mõelge välja, kas on võimalik lasta telefonil asjakohaseid andmeid enne tähtaega alla laadida.

Keela mobiilne andmeside täielikult

Äärmusliku lahenduse saamiseks võite liikuda ekraanile Cellular ja lülitada ülaosas oleva Cellular Data lüliti olekusse Off. Enne uuesti lubamist ei saa te mobiilset andmesidet uuesti kasutada. See võib olla hea lahendus, kui peate mobiilset andmesidet kasutama harva või kui olete kuu lõpus ja soovite vältida võimalikke ülemääraseid tasusid.

Siit saate rändluse ajal ka mobiilse andmeside keelata. Puudutage valikut „Mobiilse andmeside valikud” ja võite soovi korral „Data Roaming” keelata. Teie iPhone ei kasuta reisides andmeid potentsiaalselt kulukates rändlusvõrkudes ja kasutab andmeid ainult siis, kui olete ühendatud oma operaatori enda võrguga.

Kõiki neid näpunäiteid ei pea te täitma, kuid igaüks neist aitab teil andmekogust pikendada. Vähendage raisatud andmeid ja ülejäänud saate kasutada asjadeks, mis teile tegelikult korda lähevad.

Pildikrediit: Karlis Dambrans


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found