Kuidas kasutada ja konfigureerida Windows 10 režiimi „Akusäästja“

Windows 10 sisaldab režiimi „Aku säästja”, mis on mõeldud sülearvuti või tahvelarvuti aku tööea pikendamiseks. Windows lubab akusäästja automaatselt, kui teie arvuti aku hakkab tühjaks saama, kuid saate seda juhtida ja valida täpselt, mida akusäästja teeb.

Mida täpselt teeb akusäästja režiim?

SEOTUD:Kuidas hallata Windows 10 uut "võimsuse reguleerimist", et säästa aku kasutusaega

Aku säästja on sarnane iPhone'i vähese energiatarbega režiimile või Androidi akusäästjale. Kui see aktiveeritakse (või kui aktiveerite), muudab see Windowsi seadetes mõningaid muudatusi, et pikendada sülearvuti aku kasutusaega.

Esiteks vähendab see teie ekraani heledust automaatselt. See on üks suur näpistus, mis võib säästa iga seadme aku eluiga, kuna taustvalgus kasutab üsna palju energiat.

Akusäästja piirab nüüd agressiivselt taustarakendusi, mida te aktiivselt ei kasuta, isegi kui need on töölauarakendused. See funktsioon lisati koos Fall Creators Update'iga. Selle režiimi lubamisel ei saa Windowsi poe universaalsed rakendused ka taustal töötada ega tõuketeateid saada.

Vaikimisi aktiveeritakse akusäästja režiim automaatselt alati, kui teie sülearvuti või tahvelarvuti jõuab 20% aku kasutamiseni. Ühendage arvuti laadimiseks ja Windows inaktiveerib akusäästja režiimi.

Kuidas see sisse lülitada

Aku säästmise režiimi saate igal ajal sisse lülitada. Näiteks võite pika päeva alguses selle käsitsi sisse lülitada, kui teate, et olete mõnda aega pistikupesast eemal.

Selleks klõpsake või puudutage lihtsalt tegumiriba teavitusalal akuikooni. „Battery Saver“ režiimi aktiveerimiseks lohistage liugurit vasakpoolsesse asendisse.

See suvand asub akuikoonist ühe hiireklõpsu kaugusel, täpselt nagu energiasäästuprogramm „Energiasäästja“ oli Windows 7 ja Windows 8 puhul. On selge, et Microsoft soovib, et kasutaksite seda vanade ja segaste energiaplaanidega jamamise asemel.

Windows 10 tegevuskeskusest leiate ka kiirseadete paani „Aku säästja”. Pühkige paremalt paremale või klõpsake sellele juurdepääsemiseks süsteemses salves ikooni Action Center.

Kui te ei näe akusäästja paani, klõpsake paneeli Action Center all paanide kohal linki „Laienda”. Soovi korral saate neid plaate ümber paigutada, et see oleks hõlpsamini juurdepääsetav.

Kuidas seadistada akusäästjat

Saate konfigureerida, mida akusäästja teeb ja millal see aktiveerub. Selleks minge menüüsse Seaded> Süsteem> Aku. Võite ka klõpsata oma teavitusalas akuikoonil ja sellele juurdepääsemiseks klõpsata hüpikaknas linki „Aku seaded”.

Jaotises „Aku kokkuhoid“ saate valida, kas Windows lubab automaatselt akusäästja režiimi või mitte. Vaikimisi lubab Windows automaatselt akusäästja režiimi, kui aku jääb järele 20%. Saate seda muuta - näiteks võite lasta Windowsil lubada akusäästja automaatselt 90% aku kasutamisel, kui näete vaeva sülearvuti aku kasutusaega.

Võite ka keelata valiku „Madalam ekraani heledus akusäästja ajal”, kuid see on kõigis seadmetes väga kasulik, seega peaksite selle tõenäoliselt lubama. Kahjuks pole ekraani heleduse taset võimalik konfigureerida.

Akuekraani ülaosas oleval lingil „Aku kasutamine rakenduste kaupa” saate klõpsata, et näha, millised rakendused kasutavad kõige rohkem akut ja kontrollida, kui agressiivselt Windows neid akusäästja režiimis gaasitab.

Kui kasulik on tegelikult akusäästja režiim?

SEOTUD:Kuidas suurendada Windowsi sülearvuti aku kasutusaega

Ainuüksi akusäästja ekraani eredus peaks säästma üsna tõsist aku kasutusaega. Muidugi, kui teil on kombeks ekraani heledust käsitsi vähendada - midagi muud saate teha kiire klõpsuga või puudutada akuikooni - ei pruugi see funktsioon vajalikuks osutuda. Kui palju sellest abi on, sõltub sellest, kui eredalt ekraani tavaliselt hoiate ja kui palju energiat näljane on taustvalgus.

See funktsioon vähendab nüüd nii töölaua taustarakenduste kui ka universaalsete rakenduste kasutatavat võimsust, muutes selle kõigi arvutite jaoks kasulikumaks. Isegi kui kasutate ainult traditsioonilisi töölauarakendusi, tasub see lubada, kui soovite arvutist rohkem aku kasutusaega pigistada.

Kui teil on probleeme halva aku kasutamisajaga, aitab meie sülearvuti aku tööea pikendamise juhend tõenäoliselt rohkem kui akusäästja režiim. Sellegipoolest on see kena kaasamine ja seda on palju lihtsam kasutada kui Windows 7 ja 8 vanu "toiteplaane".

Nagu paljud Windows 10 osad, näeb ka akusäästja režiim veidi välja nagu pooleliolev töö. See võib olla agressiivsem, kui vähendate protsessori kiirust ja teete muid muudatusi, et pikendada aku kasutusaega, ja Microsoft võib seda funktsiooni tulevikus täiendada.

Vaatamata sellele on akusäästja režiim siiski enamiku inimeste jaoks piisavalt kasulik. Windows saab automaatselt sisse lülitada akusäästja režiimi ja vajadusel selle keelata, säästes tüütu mikrojuhtimise arvelt, et saaksite tööd jätkata.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found