Mida tähendab "YMMV" ja kuidas seda kasutada?

Initialism YMMV on võrgus levinud. Näete seda sageli sotsiaalmeedias, tekstsõnumites ja veebisaitide kommentaarides. Pole kindel, mida see tähendab? Selleks me siin oleme!

Mida see tähendab?

YMMV tähendab "teie läbisõit võib (või võib) erineda." Seda lühendit kasutatakse sageli inimeste kogemuste, eelistuste või asukohtade erinevuste tähistamiseks. See sarnaneb AFAIK-iga: "niipalju kui ma tean".

See on ka üsna levinud fraas reaalses vestluses. Sõnasõnaline versioon, mis viitab sõiduki tegelikule läbisõidule, on kasulik lahtiütlus. Isegi kui kaks inimest sõidavad sama autoga, võivad nad oma sõiduharjumustest lähtuvalt saada erinevat gaasitõhusust.

YMMV ajalugu

Erinevalt teistest internetis leiutatud ja kasvatatud initsiaalidest ulatub USA "läbisõit võib erineda" 1970. ja 80. aastatesse. Selle aja jooksul propageerisid autotootjad oma hinnangulist läbisõitu võistlemiseks.

Sõidutingimuste erinevuste tõttu polnud neil aga mingit võimalust tagada klientidele täpset läbisõitu. Seetõttu on nendes reklaamides lahtiütlus: „Teie läbisõit võib erineda.”

Seda fraasi kasutati jätkuvalt üldises vestluses ja sellest sai lõpuks Ameerika tavaline kõnepruuk. Algatuseks sai see tõenäoliselt 90ndatel või 00ndatel, kui inimesed hakkasid Interneti-platvormidel, näiteks Interneti-releevestlus (IRC) ja kiirsõnumside (IM), lühendama keelt.

YMMV kasutamine kasvas jätkuvalt ja nüüd näete seda sageli Yelpi ja Amazoni arvustustes, säutsudes ja teadetetahvlitel.

Toodete ja teenuste võrdlemine

YMMV-d näete sageli veebitoodete ülevaadetes ja ostujuhistes. Selles kontekstis üritavad retsensendid leevendada lugeja ootusi, kuna isiklikud kogemused sama tootega võivad erineda.

Näiteks kui kirjutate arvustust mobiiltelefoni kohta, võite öelda: "Aku kestis üldiselt terve päeva, kuid YMMV." See tähendab, et aku kestvus sõltub teie kasutusviisidest. Kui ekraan ja mobiilne andmeside on sageli sisse lülitatud, tühjeneb aku tõenäoliselt palju kiiremini.

Võite seda fraasi rakendada ka toodete või teenuste puhul, mis ei pruugi iga ostu puhul täiesti ühtsed olla. Näiteks kui tellite toitu rakenduse kaudu, on selle kvaliteet tarnimise ajal tõenäoliselt erinev, sõltuvalt sellest, kui kaugel te restoranist olete. Niisiis, "teie läbisõit võib erineda", sõltuvalt teie aadressist.

SEOTUD:Kuidas leida võltsarvustusi Amazonis, Yelpis ja muudel saitidel

Ostukogemus

Lisaks toodete ja teenuste erinevustele saab YMMV rakendada ka tegelikku ostukogemust. Üks näide oleks see, kui keegi ütleb, et tal õnnestus saada oma e-postile saadetud ostusaidi jaoks sooduskood. Kõik ei pruugi seda koodi saada, nii et see isik võib öelda, et "teie läbisõit võib erineda".

Oletame näiteks, et keegi postitab teadetetahvlile, et konkreetne videomäng on tema kohalikus Best Buy'is 50% soodsam. Ehkki see on kasulik teave, on kogu USA-s hulgaliselt parimat ostu ja mäng ei pruugi kõigile allahindlust teha.

YMMV töötaks selles olukorras, et anda märku, et inimesed peaksid oma ootustega hakkama saama.

Erinevused arvamuses

YMMV teine ​​levinud kasutusviis on arvamuserinevuste arvessevõtmine, eriti kunsti ja meelelahutuse üle arutades. Kui soovitate õõvastavat õudusfilmi, võite öelda: "Mulle meeldis väga, kui õudne see film oli, aga YMMV." See tähendab, et võtate arvesse inimeste erinevat hirmutaluvust.

See on vastavalt IMO (“minu arvates”) või IMHO (“minu tagasihoidlikul (või ausal) arvamusel”) lahkem versioon. Selles kasutuses annab YMMV edasi, et maitsed võivad inimeseti väga erineda.

Kuidas kasutada YMMV-d

"Teie läbisõit võib erineda" on üsna lihtne kasutada. Kui teil on probleeme, vahetage see välja "aga teie kogemused võivad olla erinevad" ja saate sisuliselt sama tähenduse.

Siin on mõned viisid, kuidas YMMV-d kasutada:

  • See sülearvuti tundub teie käes üsna raske, kuid YMMV.
  • Mul õnnestus 5 dollari suurune tehing keskpäeva paiku kohalikus filiaalis kokku saada, aga YMMV.
  • Ma armastan absoluutselt bändi uut albumit, aga YMMV.
  • YMMV, kuid paki saabumine võttis aega umbes neli päeva.

Kas soovite teada saada muid veebitermineid? Järgmisena vaadake SMH-i ja TBH-d!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found