Mis on Direct X 12 ja miks see on oluline?

Kui Microsoft hakkas oma eelseisva Windows 10 operatsioonisüsteemi uusi funktsioone üksikasjalikult kirjeldama, on üks neist funktsioonidest, millest ta rääkis, DirectX 12. Mängijad saavad kohe teada, mis see on, kuid nad ei pruugi ehk aru saada, kui oluline see värskendus on.

DirectX on nimi, mida Microsoft kasutab terve hulga rakenduste programmeerimisliideste (API) kirjeldamiseks, mida ta multimeedia- ja videorakenduste jaoks kasutab. Peamised neist on mängud, mille puhul ilma DirectXita ei domineeriks Windowsi platvorm mängudes lihtsalt nii nagu domineerib.

Pikka aega, vähemalt Windows 95 Service Release 2-le eelnenud aastatel, oli arvutis mängimine sageli piinav katsumus, mis hõlmas DOS-i ja alglaadimiskettaid. Mängudele otsese juurdepääsu võimaldamiseks süsteemi riistvarale tuli kõigepealt käivitada DOS-i ja kasutada spetsiaalseid argumente failides config.sys ja autoexec.bat.

See võimaldas teil anda mängudele juurdepääsu suuremale kogusele mälule, helikaardile, hiirele jne. Uutel arvutite omanikel oli lihtne pettuda, püüdes mänge käivitada kõigi takistuste tõttu, millest nad pidid üle hüppama.

Sisestage DirectX

Microsoft mõistis kiiresti, et Windowsi operatsioonisüsteemi mängijate seas populaarseks saamiseks pidi see andma mängude arendajatele võimaluse oma toodetel pääseda juurde Windowsi samadele riistvararessurssidele nagu DOS-is.

Esimene DirectX-i versioon, mis anti välja Windows 95 ja NT 4.0 jaoks, oli versioon 2.0a, juuni 1996. Esialgu oli kasutuselevõtt aeglane, kuid on õiglane öelda, et DirectX muutis arvutimänge igaveseks ja tõenäoliselt ei leia te väärt mängu mängides Windowsis, mis seda ei kasuta.

Aja möödudes on DirectX lihtsalt paremaks muutunud, kuid see, kas saate iga uut versiooni ära kasutada, sõltub peaaegu täielikult sellest, kas teie süsteemi komponendid, eriti graafikakaart, seda toetavad. Seega, kuigi DirectX on mängijatele kasulik, kui teie riistvara on vanem kui paar põlvkonda, on suur tõenäosus, et teie arvuti ei saa kasutada uusimaid kellasid ja vilesid, mida uusim versioon sisaldab.

Miks on Direct X 12 siis nii suur tehing?

On üsna selge, et DirectX 12 on suur asi, mida Microsoft teeb eelmise versiooniga võrreldes tohutu paranemise märgiks.

Xbox One jaoks avab see võimaluse kasutada rohkem renderdamisvõimalusi, sillutades teed paremate visuaalsete efektidega ilusamatele mängudele. Samuti on lootust, et DX12 vabastab kiiremad PS4-laadsed kaadrisagedused, kuna see võimaldab arendajatel hõlpsamat juurdepääsu Xbox One ülikiirele ESRAM-ile.

Lõpuks annab DX12 Xbox One'ile kiirema juhtpaneeli ja sillutab teed 4K videole. Asjade PC-osas on DX12 eelised palju ilmsemad.

Ühilduvus tagasi

Üks funktsioon, mis enamikul mängijatel kõrvu pistis, oli teade, et DX12 ühildub vanema DX11 riistvaraga tahapoole. See tähendab põhimõtteliselt seda, et kui teie graafikakaart on alla kahe aasta vana, ei pea te tõenäoliselt täiendamist tegema.

Muidugi on DX12 API-de osi, mis pole tõenäoliselt saadaval vanemale riistvarale, mis pole spetsiaalselt „DirectX 12 ühilduv”, kuid lõpuks, kui teie graafikakaart toetab DX11, naudib see olulist osa funktsioonid, mille DX12 lauale toob.

Sülearvuti kasutajad rõõmustavad

Microsoft lubab, et DX12 töötab hästi madalama klassi süsteemides, mis tähendab sülearvuteid ja tahvelarvuteid. Mõlemad arvutuslikud vormitegurid on teadaolevalt väiksema mängujõuga. Mängijad ei osta tõenäoliselt mängude mängimiseks sülearvutit ja pigem ehitavad või ostavad suurema lauaarvuti, mis toetab ja mahutab mängude käitamiseks vajalikke komponente kõrgemate detailide ja kaadrisagedusega.

DX12 muudab vähemalt mängimise madalama klassi süsteemides talutavamaks. Siiani pole tõenäoline, et sülearvuteid ja tahvelarvuteid müüakse peamiste mänguseadmetena, kuid vähemalt võite minna puhkusele või ärireisidele ja nautida oma sülearvutis siiski rohkem mängunimesid.

Uued mitme adapteri võimalused

DX12 töötab madalal tasemel, mis tähendab, et tal on juurdepääs palju rohkemale riistvaravõimalustele kui eelkäijatel. Neist võib-olla kõige lahedam on multiadapter. Lihtsalt, mitme adapteri strateegia võimaldab arendajatel jagada töötlemiskohustused teie peamise GPU ja teie protsessori integreeritud graafika vahel.

See tähendab, et oskuslikult rakendatuna kannab teie suur lihav videokaart, mille eest maksisite sadu dollareid, ainult rasket koormust, jättes CPU graafika kergemaks ja hõivatud tööks nagu järeltöötlus.

Microsoft väidab, et see võib suurendada jõudlust umbes 10 protsenti.

4K

On täiesti selge, et praegu on 4K video ja mängimine tulevik (ja 6K, 8K jne). Sisutootjad ja mängutootjad liiguvad selles suunas selgelt järk-järgult.

Kuigi 4K mängimine ei hakka ootamatult laiali paiskuma, peaksime umbes järgmise aasta jooksul nägema rohkem peavoolu kasutuselevõttu. DirectX 12 kiirendab seda kasutuselevõttu kindlasti tänu sellele, et see vähendab märkimisväärselt GPU üldkulusid.

Lõpumõtted

Selguse huvides saab DirectX 12 Windows 10 mängijatele kõige rohkem kasu. Muidugi on video parema jõudluse osas ka muid eeliseid, eriti kui kasutajate skaala on kuni 4K.

Seniks on DX12 aga arvutimänguritele tohutu jõudluse kasv. Xbox One puhul pole žürii väljas, kuid nagu me ütlesime, on kindlasti armatuurlaual, renderduskvaliteedil ja kaadrisagedusel täiendusi (kui arendajad saavad turule tuua uusi pealkirju, mis kasutavad ära selle ESRAM-i).

Kui kõik on öeldud ja tehtud, on DirectX 12 ilmselgelt parim asi, mis Windowsi mängudega pika aja jooksul juhtub, ja peaks minema kaugele Windows 10 müümise kui tõsiste mängijate jaoks kohustusliku täienduse jaoks.

Windows 10 ja DirectX 12 API käivitavad 29. juuli. Kui teil on selle või Microsofti uusima operatsioonisüsteemi kohta kommentaare või küsimusi, jätke oma tagasiside meie arutelufoorumisse.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found