Mis on „Runtime Broker” ja miks see minu arvutis töötab?

Kui loete seda artiklit, siis ilmselt märkasite oma tegumihalduri aknas käitusaja maakleri protsessi ja mõtlesite, mis see on - ja võib-olla isegi, miks see mõnikord protsessori kasutamist suurendab. Oleme teile vastuse saanud.

SEOTUD:Mis see protsess on ja miks see minu arvutis töötab?

See artikkel on osa meie käimasolevast seeriast, mis selgitab erinevaid tegumihalduris leiduvaid protsesse, nagu svchost.exe, dwm.exe, ctfmon.exe, mDNSResponder.exe, conhost.exe, rundll32.exe, Adobe_Updater.exe ja paljusid teisi. Kas te ei tea, mis need teenused on? Parem hakka lugema!

Mis see siis on?

Runtime Broker on Microsofti ametlik põhiprotsess, mis debüteeris Windows 8-s ja jätkub Windows 10-s. Seda kasutatakse selleks, et teha kindlaks, kas Windowsi poest saadud universaalsed rakendused - mida Windows 8-s nimetati Metro-rakendusteks - deklareerivad kõik oma õigused, nagu juurdepääs oma asukohale või mikrofonile. Ehkki see töötab pidevalt taustal, näete universaalse rakenduse käivitamisel tõenäoliselt selle aktiivsust. Võite mõelda sellest nagu vahendaja, kes haakib teie universaalseid rakendusi konfigureeritud usaldus- ja privaatsusseadetega.

Miks see mälu kasutab?

Kui see pole aktiivne, on Runtime Brokeril väga madal mäluprofiil, mis mahutab tavaliselt umbes 20–40 MB. Universaalse rakenduse käivitamisel näete tõenäoliselt, et mälukasutus on 500–700 MB.

Täiendavate universaalsete rakenduste käivitamine ei tohiks põhjustada Runtime Brokeri lisamälu tarbimist. Ja kui sulgete kõik avatud universaalsed rakendused, peaks Runtime Brokeri mälukasutus langema vahemikku 20–40 MB.

Miks see suurendab minu protsessori kasutamist?

Kui see töötab lihtsalt taustal, kulutab Runtime Broker tavaliselt 0% teie protsessorist. Universaalse rakenduse käivitamisel peaks see kasutus lühiajaliselt tõusma 25–30% -ni ja seejärel tagasi leppima. See on tavaline käitumine. Kui märkate, et Runtime Broker kulutab teie protsessorist pidevalt 30% või rohkem, näitab oodatust suuremat mälukasutust või suurendab selle kasutamist isegi siis, kui universaalset rakendust ei käivitu, on paar võimalikku selgitust.

Kui olete hiljuti Windows 10-le üle läinud, võite olla märganud, et Windowsile meeldib teile aeg-ajalt näpunäiteid teatiste kaudu näidata. Mis tahes põhjusel käitub see tegevus nagu universaalne rakendus ja kaasab Runtime Brokeri protsessi. Selle saate parandada, kui näpunäited välja lülitada. Minge jaotisse Seaded> Süsteem> Märguanded ja toimingud ning lülitage seejärel välja valik „Hankige Windowsi kasutamisel näpunäiteid, nippe ja soovitusi”.

Samuti on võimalik, et teil on valesti käituv rakendus, mille tõttu Runtime Broker kasutab rohkem ressursse kui peaks. Sel juhul peate probleemi põhjustava rakenduse kitsendama. Veenduge, et rakendus oleks värskendatud uusimale versioonile. Kui see ei aita, proovige rakendus desinstallida ja uuesti installida. Ja kui see ebaõnnestub, andke kindlasti arendajale probleemist teada (ja kui te seda ei vaja, desinstallige see vahepeal).

Kas ma saan selle keelata?

Ei, te ei saa Runtime Brokerit keelata. Ja te ei tohiks nagunii. See on universaalsete rakenduste käitamisel ülioluline teie turvalisuse ja privaatsuse kaitsmiseks. See on ka väga kerge, kui see korralikult töötab, nii et selle keelamiseks pole palju põhjust. Kui arvate, et see käitub valesti, võite alati Runtime Brokeri protsessi tappa, paremklõpsates seda tegumihalduris ja valides seejärel Lõpeta ülesanne.

Mõne hetke pärast käivitab Runtime Broker automaatselt uuesti. Hoiatage lihtsalt, et mõne aja jooksul, kuni see uuesti käivitub, ei pääse universaalsed rakendused edukalt juurde usaldusseadetele ega pruugi üldse töötada.

Kas see protsess võib olla viirus?

Protsess ise on Windowsi ametlik komponent. Kuigi on võimalik, et viirus on tõelise Runtime Brokeri asendanud omaenda käivitatava failiga, on see väga ebatõenäoline. Me pole näinud teateid selle protsessi kaaperdavate viiruste kohta. Kui soovite selles kindel olla, saate vaadata Runtime Brokeri aluseks olevat faili asukohta. Paremklõpsake tegumihalduris Runtime Broker ja valige suvand "Ava faili asukoht".

Kui fail on salvestatud teie kausta Windows \ System32, võite olla üsna kindel, et te ei tegele viirusega.

See tähendab, et kui soovite siiski veidi rohkem meelerahu, võite alati oma eelistatud viiruseskanneri abil viiruseid otsida. Parem karta kui kahetseda!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found