Kuidas kasutada oma Maci kettaruumi draivide jagamiseks, pühkimiseks, parandamiseks, taastamiseks ja kopeerimiseks

Kas peate looma uue sektsiooni või vormindama välise ketta uuesti? Tasulisi partitsioonihaldureid ega kettahalduse alglaadimiskettaid pole vaja jahtida: teie Mac sisaldab sisseehitatud partitsioonihaldurit ja kettahalduse tööriista, mida tuntakse kettadiliidina.

Disk Utility on juurdepääsetav isegi taasterežiimist, nii et saate oma Maci kõvaketta jagada, ilma et peaksite spetsiaalseid käivitatavaid tööriistu looma ja laadima.

Disk Utility avamine

SEOTUD:Kuidas kasutada macOSi Spotlight nagu Champi

MacOS-s kettadiliidile juurdepääsemiseks vajutage Spotlighti otsingu avamiseks lihtsalt Command + Space, tippige otsingukasti „Disk Utility” ja vajutage seejärel Enter. Võite klõpsata ka dokil ikoonil Launchpad, klõpsata kaustal Other ja seejärel nupul Disk Utility. Või avage Finderi aken, klõpsake külgribal Rakendused, topeltklõpsake kausta Utiliidid ja seejärel topeltklõpsake Disk Utility.

SEOTUD:8 Maci süsteemi funktsiooni, millele saate juurde pääseda taasterežiimis

Moodsas Macis kettadiliidile juurdepääsemiseks - hoolimata sellest, kas sellel on isegi opsüsteem installitud - taaskäivitage või taaskäivitage Mac ja hoidke käivitamise ajal klahve Command + R all. See käivitatakse taasterežiimi ja saate selle avamiseks klõpsata kettadiliidil.

Taasterežiimis töötab macOS spetsiaalset taastekeskkonda. See võimaldab teil kogu kettaseadme pühkimiseks või jaotamiseks seda kasutada Disk Utility abil.

Partitsioonidraivid ja jaotiste vormindamine

Disk Utility näitab sisemisi draive ja ühendatud väliseid draive (nt USB-draive), samuti spetsiaalseid pildifaile (DMG-faile), mida saate draividena ühendada ja millele saate juurde pääseda.

Akna vasakul küljel näete kõiki ühendatud köiteid.

SEOTUD:Kuidas näidata tühja, vormindamata draive ketasutiliidis MacOS-is

See jätab tüütult tühjad kõvakettad, kuid klõpsake menüüribal valikuid Vaated> Kuva kõik seadmed ja näete draivide puu ja nende sisemisi vaheseinu. Iga "vanem" draiv on eraldi füüsiline draiv, samas kui iga selle all olev väike draivi ikoon on selle draivi partitsioon.

Jaotiste haldamiseks klõpsake vanemat draivi ja valige pealkiri „Partitsioon”. Jaotuse paigutuse skeemi saate reguleerida siin. Samuti saate partitsioonide suurust muuta, kustutada, luua, ümber nimetada ja ümber vormindada.

Märkus. Paljud neist toimingutest on hävitavad, seega veenduge, et teil oleks kõigepealt varukoopiad.

SEOTUD:APFS-i selgitus: mida peate teadma Apple'i uue failisüsteemi kohta

Kui soovite oma süsteemiketta uuesti jaotada, peate seda tegema taasterežiimis, välja arvatud üks erand: APFS-köited. APFS on Apple'i uus failisüsteem, mis on macOS High Sierra seisuga vaikematerjal tahkekettadraivide jaoks, ja selle varrukas on kõikvõimalikke nutikaid trikke. Üks neist: mahud samal kettapargi salvestusruumil, mis tähendab, et näete Finderis kaht eraldi draivi, kuid te ei pea haldama, kui palju salvestusruumi iga köide kasutab. Uue APFS-köite lisamiseks valige lihtsalt oma süsteemidraiv ja klõpsake menüüribal nuppu Redigeeri> Lisa APFS. Näete ülaltoodud viipa.

Esmaabi parandamine failisüsteemi probleemid

SEOTUD:Kuidas, millal ja miks parandada Maci kettaõigusi

Kui kõvaketas töötab, on esimene asi, mida peaksite proovima Disk Utility'i esmaabi funktsioon. See funktsioon kontrollib failisüsteemi vigade osas ja üritab neid parandada ilma teie erilise sekkumiseta.

Klõpsake lihtsalt kettal, mida soovite kontrollida, ja seejärel klõpsake nuppu "Esmaabi". Hoiatatakse, et need kontrollid võivad aega võtta ja nende käivitamine süsteemidraivil jätab arvuti reageerimata, kuni see on tehtud.

Jaotise või draivi turvaline kustutamine

Nupp Kustuta võimaldab kustutada terve kõvaketta või sektsiooni. Võite valida ka selle vaba ruumi kustutamise.

Selle funktsiooni abil saate kõvaketta turvaliselt pühkida. Klõpsake draivil, seejärel nupul „Kustuta“ ja seejärel valikul „Turvasuvandid“, et valida mitu läbipääsu, millega draivi üle kirjutada. Üks läbimine peaks olema piisavalt hea, kuid kui soovite, võite alati teha veel paar. Maksimaalne arv on tarbetu.

SEOTUD:Kõvaketta turvaline pühkimine Macis

Pange tähele, et see funktsioon on kasulik ainult mehaanilistel draividel, kuna tahkeid draivisid ei tohiks taastada. Ärge tehke turvalist kustutamist tahkisdraivil, näiteks tänapäevastesse Mac Books'i sisseehitatud draivides - see kulutab draivi lihtsalt ära, ilma et see oleks eelistatud. Sisemise draivi kiireima kustutamise taasterežiimist kustutamine kustutab kõik.

Looge ja töötage kettapiltidega

SEOTUD:Kuidas luua tundlike failide turvaliseks säilitamiseks Macis krüptitud kettapilt

Klõpsake ketasutiliidi menüül Fail ja kasutage menüüd Uus, et luua tühjad kettapildid või kausta sisu sisaldavad kettapildid - need on .DGG-failid. Seejärel saate selle ketta pildifaili ühendada ja sinna failid kirjutada. See on eriti kasulik, kuna saate selle DMG-faili krüptida, luues krüptitud konteinerfaili, mis suudab salvestada muid faile. Seejärel saate selle krüptitud DMG-faili üles laadida pilvemällu või salvestada krüptimata eemaldatavatele draividele.

Nupud Teisenda ja muuda pildi suurust võimaldavad teil seda kettapilti hallata Disk Utility aknast.

Köidete kopeerimine ja kettapiltide taastamine

Funktsioon Taasta võimaldab teil kopeerida ühe köite teise. Selle abil saate kopeerida ühe sektsiooni sisu teise või kettapilti sektsiooni.

Samuti saate luua ketta pildi, mis sisaldab kogu sektsiooni täpset koopiat. Valige draiv, mille pildi soovite luua, ja klõpsake siis nuppu Fail> Uus pilt> Pilt jaotisest [Partition Name].

Hiljem saate selle kettapildifaili partitsiooniks taastada, kustutades selle partitsiooni ja kopeerides andmed kettapildilt sinna.

RAID-i seadistamine

SEOTUD:Mitme ketta arukas kasutamine: sissejuhatus RAID-i

Disk Utility võimaldab teil ka Macis RAID-i seadistada: klõpsake lihtsalt menüüribal File> RAID Assistant. Kombineerige kettad ja sektsioonid üheks või mitmeks RAID-komplektiks ja valige, kas soovite oma andmeid peegeldada, ribastada või liita. See on täiustatud funktsioon, mida enamik inimesi ei pea kasutama, kuid vajadusel on see olemas.

Peegeldamine (RAID 1) tähendab, et RIAD-sse kirjutatud andmed on turvaprobleemide jaoks salvestatud igale sektsioonile või kettale. Kui üks ketas sureb, on teie andmed endiselt mujal saadaval.

Ribastamine (RAID 0) muudab kiirema kiiruse huvides ühe ja teise draivi kirjutamise vaheldumisi. Kui aga üks draividest ebaõnnestub, kaotate kõik andmed - seega suureneb kiirus väiksema töökindluse arvelt.

Liitmine (JBOD) võimaldab teil kombineerida erinevaid draive, justkui need oleksid ühed, teatud tingimustel kasulikud.

SEOTUD:Mõistmine kõvaketta jaotamise kohta kettahaldusega

Mac OS X-iga kaasasolev Disk Utility on võimas ja see peaks töötama kõigi funktsioonide jaoks, mida vajate. See on natuke nagu Windowsi sisseehitatud kettahalduse tööriist, kuid võimekam ja tänu taasterežiimile hõlpsam juurdepääs väljastpoolt opsüsteemi.

Foto krediit: Joe Besure / Shutterstock.com