Kuidas Windowsi installimine migreerida tahkisdraivile

Paljudel vanematel (või odavamatel) Windowsi sülearvutitel on traditsioonilised mehaanilised kõvakettad - mis on tänapäeval üsna aegunud ja aeglane. Uuele ülikiirele pooljuhtkettale (või SSD-le) üleminek on kindlaim viis vana arvuti kiirendamiseks. Seal on üks probleem: Windowsi installi teisaldamine võib olla keeruline, eriti kuna SSD-kettad on sageli väiksemad kui nende traditsioonilised kõvaketta analoogid.

Siiski on võimalus oma Windows 7, 8 või 10 installimine SSD-kettale migreerida ilma Windowsi uuesti installimata. See võtab mõned täiendavad sammud, kuid palju vähem aega.

Mida sa vajad

Peale SSD-d vajate selle protsessi toimimiseks veel mõnda asja. Soovitame järgmist:

  • Viis SSD ühendamiseks arvutiga. Kui teil on lauaarvuti, saate selle kloonimiseks tavaliselt oma uue SSD oma vana kõvaketta kõrvale samasse masinasse installida. Kui kasutate sülearvutit, pole see tavaliselt võimalik, seega peate ostma midagi sellist nagu SATA-USB-kaabel (näidatud paremal), mis võimaldab teil ühendada 2,5-tollise kõvaketta või SDD USB kaudu sülearvutisse. Enne migreerimisprotsessi alustamist võite oma SSD ka välisele kõvakettakambrile installida, ehkki see on natuke aeganõudvam.
  • EaseUS Todo Backup koopia. (UUENDAMINE: Alates 2020. aastast ei paku EaseUS Todo Backup tasuta versioon enam seda funktsiooni.) Selle tasuta versioonil on kõik funktsioonid, mida peame meie ees oleva ülesande täitmiseks, nii et laadige alla tasuta versioon ja installige see nagu iga teine Windowsi programm. HOIATUS. Veenduge, et klõpsate lehel „Installige täiendavat tarkvara” linke „Kohanda” ja tühjendage kõik ruudud - vastasel juhul proovib EaseUS installida mõned komplektis olevad crapware koos oma kettakloonimise tööriistaga.
  • Teie andmete varukoopia. Me ei saa seda piisavalt rõhutada. Täiesti rumal on hakata ilma varukoopiata kõvakettaga jamama. Vaadake meie arvuti varundamise juhendit ja enne jätkamist veenduge, et teil on olulistest andmetest täielik varukoopia.
  • Windowsi süsteemi remondiketas. See on igaks juhuks tööriist. Võimalik, et teie põhikäivituse kirje rikutakse, saate Windowsi remondikettale hüpata ja selle mõne minutiga parandada. Järgige neid juhiseid operatsioonisüsteemi Windows 7 ja neid juhiseid operatsioonisüsteemide Windows 8 või 10 jaoks. Ärge unustage printida meie alglaaduri parandamise juhendi koopiat, et oleksite valmis seda vajadusel parandama. Ei päriselt. Tee seda. Kirjutage see CD ja printige see artikkel - kui see käepärast on, säästate vaeva teise arvuti otsimisega, kuhu vajadusel alglaadimis-CD luua.

Esimene samm: korrastage oma praegune kõvaketas

Kui migreerite kettale, mis on praegusest väiksem ketas - mis juhtub sageli siis, kui kolite SSD-le - satute kohe probleemiga probleemile. Sihtkettal pole kõigi failide jaoks piisavalt ruumi!

Iga draivi mahtude kontrollimiseks ühendage SSD oma arvutisse ja oodake, kuni see Windows Exploreris kuvatakse. paremklõpsake igal draivil ja valige „Properties“. Kahes allolevas ekraanipildis näete, et meie vana draivi (vasakul) kasutatud ruum (141 GB) on suurem kui see, mida meie uus ketas (paremal) mahutab (118 GB).

 

Tõenäoliselt kohtate midagi sarnast. Nii et enne andmete üleviimist peate oma praeguse kõvaketta puhastama.

SEOTUD:7 viisi kõvakettaruumi vabastamiseks Windowsis

Alustuseks kustutage kõik failid, mida te ei vaja. See tähendab vanu filme, telesaateid, muusikat,vana varukoopiad ja kõik muu, mis võtab palju ruumi. Desinstallige kõik programmid, mida te enam ei kasuta, seejärel käivitage Disk Cleanup, et vabaneda muust süsteemis olevast rämpsust. Võib-olla soovite isegi käivitada sellist programmi nagu CCleaner, et veenduda, et kõik oleks puhtalt puhas.

Sellest on vähe abi, kuid mõnel juhul ei pruugi see olla piisav. Kui kustutamiseks on otsas, tähendab see, et peate leidma uue koha isiklike failide, näiteks piltide, dokumentide, filmide, muusika ja muu salvestamiseks, kuna need ei mahu teie uude draivi.

Teil on paar võimalust:

  • Väline kõvaketas: Kui teil on ümber paiknev väline kõvaketas (mida te ei kasuta oluliste varukoopiate tegemiseks!), Siis on aeg seda kasutada. Windowsi sektsiooni kitsendamiseks peate kõik oma väärtuslikud failid selle üle viima.
  • Teine sisemine draiv: Tavaliselt pole see valik paljudele sülearvutikasutajatele saadaval, kuid kui olete arvutikasutaja, võiksite osta suure odava lisakõvaketta ja teisaldada oma failid sellele. Pärast migreerimist saate isegi oma dokumentide, muusika ja muude kaustade asukohta teisaldada, nii et Windows ei jäta kunagi lööki vahele.

    SEOTUD:Kuidas salvestada kettaruumi, laadides kohalikud failid pilve

  • Pilvemälu: Kui teil pole täiendavaid kõvakettaid, võite need lisafailid teisaldada pilvepõhisesse lahendusse, nagu Dropbox või OneDrive. Pidage lihtsalt meeles, et kui teie isiklikke faile pole veel pilve salvestatud, võib nende üleslaadimine aega võtta (näiteks päevi või isegi nädalaid), nii et olge lihtsalt valmis. Kui olete kõik oma asjad pilvekaustadesse teisaldanud, saate need draivimahu vabastamiseks need sünkroonida.

Pidage meeles, et kuna teie uus kõvaketas on vanast väiksem, peate leidma uue alalise koha nende hoidmiseks, nii et valige lahendus, mis sobib teile kõige paremini pikaajaliselt.

Teine etapp: värskendage oma SSD püsivara

SSD-d on tehnoloogiliselt uus poisslaps. Mitmel varasema põlvkonna SSD-l olid erinevad vead ja probleemid, mis kõrvaldati vaid oluliste püsivara värskendustega. Igal draiviettevõttel on püsivara värskendamiseks oma tehnika - mõned nõuavad püsivara vilkumiseks taaskäivitamist spetsiaalse CD-ga ja mõned lubavad püsivara Windowsis vilkuda, kui draiv pole peamine OS-draiv. Näiteks OCZ-l on üks ülalmainitud Windowsi-sisestest tööriistadest (näha ülaltoodud ekraanipildil). Oma draivi ja püsivara värskendamise kohta lisateabe saamiseks külastage oma draivi tootja veebisaiti. Nüüd on absoluutne parim aeg püsivara värskendamiseks, kuna andmete kadumise oht on null, kuna te pole siia veel midagi kopeerinud.

Kolmas etapp: kloneerige oma draiv EaseUS Todo varundamise abil

Nüüd on lõpuks põhiturniiri aeg. Käivitage rakendus EaseUS ja klõpsake põhiekraanil nuppu „Kloon”.

Kõigepealt valige lähteketas. See on teie praegune Windowsi süsteemidraiv. Meie süsteemidraiv koosneb kolmest sektsioonist: aktiivsest alglaadimispartitsioonist, tegelikust Windowsi partitsioonist ja taastesektsioonist. Tahame kloonida kõik kolm, seega paneme lihtsalt kõvaketta kõrvale tšeki, et veenduda, et need kõik on valitud. Jätkamiseks klõpsake nuppu „Järgmine“.

Nüüd peate sihtkohaks valima oma SSD. Meie puhul on see kõvaketas 4, mis sisaldab 119 GB eraldamata ruumi. Tegema täiesti kindel valite õige draivi või võite andmed kaotada!

Tehke selle järgi kontroll ja seejärel märkige ruut „Optimeeri SSD jaoks”, mis tagab teile Windowsi installimisel parima võimaliku jõudluse.

Enne kui klõpsate nuppu „Järgmine“, leidke minut, et klõpsata SSD-i kõrval oleval nupul „Muuda“.

EaseUS näitab teile, kuidas teie tulemuseks olev draiv välja näeb. Mõnel juhul peate võib-olla siin natuke näpistama. Näiteks soovis EaseUS minu SSD-l muuta alglaadimise ja taastamise sektsioonid palju suuremaks, kuigi need sisaldavad vähem kui gigabaiti andmeid. Sooviksin selle ruumi pigem oma Windowsi peamises sektsioonis, nii et enne jätkamist pidin nende suurust muutma.

Nende sektsioonide suuruse muutmiseks valige kõigepealt üks ja lohistage seejärel sektsioonide vahel ilmuvad käepidemed, umbes nagu muudaksite File Exploreri akna suurust.

Seejärel muutsin oma Windowsi peamise sektsiooni suurust, et täita ülejäänud tühi koht.

Sõltuvalt teie draivi paigutusest peate võib-olla asju teisiti muutma. Kui olete lõpetanud, klõpsake jätkamiseks nuppu „OK”. Kontrollige veel kord, et kõik näeks välja õige, ja kloonimise alustamiseks klõpsake nuppu „Jätka”.

Kui saate järgmise hoiatuse, klõpsake jätkamiseks nuppu "OK".

Tegelik toimingu pikkus sõltub teie allikaketta suurusest, samuti andmekandjate ja arvuti kiirusest. Meie jaoks võttis see aega umbes 10 minutit.

SEOTUD:Kuidas Windowsi ebapiisavate probleemide lahendamiseks kahaneda

Kui teil selle protsessi käigus tekib mõni tõrge, peate võib-olla oma praeguses süsteemidraivis kasutama kolmanda osapoole defragmentimise tööriista - mõnel juhul võib draivi lõpus asetsevad süsteemifailid suuruse muutmise raskendada.

Kui toiming on lõpetatud, klõpsake nuppu „Lõpeta“.

Nagu näete järgmisel ekraanipildil, kuvatakse meie uus süsteemidraiv juba File Exploreris. Nüüd jääb üle vaid seda kasutama hakata.

Selleks on järgmised sammud üsna lihtsad. Lülitage arvuti välja, eemaldage vana ketas ja installige uus samasse kohta. Taaskäivitage arvuti ja see peaks teie uuest draivist automaatselt käivituma.

Kui kasutate lauaarvutit ja soovite vana draivi paigale jätta - võib-olla varundus- või salvestusseadmena -, siis peate oma süsteemi BIOS-i käivitama (tavaliselt hoides enne Windowsi alglaadimislogo ilmumist nuppu Kustuta). . Sealt peate BIOS-i esimesena käivitama uue draivi suunas. Selleks saate järgida meie juhiseid USB-lt käivitamise kohta - valige lihtsalt juhendist uus ketas või USB-draiv.

Mõlemal juhul peaksite taaskäivitamisel leidma, et teie SSD on nüüd loetletud kui C: draiv. (Kui see pole nii, kontrollige, kas olete ülaltoodud toimingud õigesti teinud.)

Neljas etapp: viimistlege oma SSD-d

Kui teie uus süsteemidraiv on töökorras, peate tegema paar viimast toimingut, et veenduda, et kõik töötab tipptasemel. Siit soovitame.

Veenduge, et TRIM on sisse lülitatud. TRIM on spetsiaalne käskude komplekt, mis aitab SSD-ketastel ketas olevat tühja ruumi tõhusalt hallata (kui olete huvitatud, saate siit lähemalt lugeda). Avage käsuviip ja tippige järgmine käsk:

fsutili käitumise päring DisableDeleteNotify

Sellel pikal käsul on väga lihtne väljund, kas 0 või 1. Kui saate 1, pole TRIM lubatud. Kui saate 0, on TRIM lubatud. Kui peate selle lubama, tippige järgmine käsk:

fsutili käitumiskomplekt DisableNotify 0

Veenduge, et defragmentimine on välja lülitatud. SSD-d pole vaja defragmentida ja tegelikult on see soovitatav mitte kuni. Windows peaks sellega automaatselt hakkama saama, kuid seda pole valus kontrollida. Avage menüü Start ja tippige väljale Run dfrgui Disk Defragmenteri avamiseks. Klõpsake nupul Ajakava, seejärel klõpsake nuppu „Valige kettad”. Tühjendage oma SSD (mis peaks olema teie C: draiv) märkeruut ja klõpsake nuppu OK.

Taastage oma isiklikud failid. Siin on teil mõned otsused, mida teha. Ehkki on võimalik, et teie dokumendid ja võib-olla isegi pildid mahuvad teie uuele SSD-le, on ebatõenäoline, et teie video- ja muusikafailid sobivad, mis tähendab, et peate neid hoidma mujal, näiteks teisel sisekettal ( saab selleks muide kasutada oma vana ketast) või välist kõvaketast.

Soovi korral saate isegi suunata oma spetsiaalsed kasutajakaustad sellele uude asukohta, nii et Windows otsib kõnealuseid faile alati esimesena. Lihtsalt paremklõpsake oma dokumendid, muusika või muud kasutajakaustad ja minge nende teisaldamiseks valikutele Atribuudid> Asukoht> Teisalda ...

Sõna teistest SSD trikkidest. Olge ettevaatlik nende lihtsate paranduste ületamise osas. Paljud SSD-teejuhid soovitavad suurendada jõudlust, lülitades välja Superfetchi (on kahtlaseid tõendeid selle kohta, et see näpistamine parandab üldse jõudlust) või keelates lehefaili (mis küll vähendab SSD-le kirjutamist, kuid võib põhjustada programmide krahhi, kui RAM-i saab otsa). Nendel päevadel ei peaks SSD optimaalse töötamise tagamiseks palju tegema.

Siin pakutavad näpunäited suurendavad kindlasti jõudlust ja ilma negatiivsete kõrvalmõjudeta. Jätkake ettevaatusega, rakendades muudest juhenditest ja arutelufoorumi postitustest leitud näpistusi. Ja pidage meeles: Kaasaegsetel SSD-ketastel võib olla vähe kirjutamisi, kuid need on palju vähem piiratud kui vanade SSD-d - nii et vanad nõuanded teie kettale kirjutavate asjade vältimiseks on üsna vananenud. Tõenäoliselt vahetate oma arvuti välja enne, kui jõuate SSD-i kulumise lähedale!

Palju õnne! Olete klooninud oma ketta, säästnud endale Windowsi uuesti installimise ja rakenduste kohandamise tunde ning olete valmis nautima kiiremat ja vaiksemat süsteemiketast.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found