Kuidas kiiresti luua tekstifail Linuxi käsurea abil

Kui olete klaviatuuriinimene, saate Linuxi käsurea abil teha paljusid asju. Näiteks tekstifailide loomiseks on mõned lihtsad kasutamisviisid, kui peaksite seda tegema.

Looge käsk Kass abil tekstifail

Meie esimene meetod tekstifailide loomiseks kasutab kass käsk. See on kasulik, kui soovite oma uude faili kohe teksti lisada.

Lihtsalt tippige terminaliviibale järgmine käsk (asendades faili “sample.txt” mis tahes failiga, millele soovite faili nimetada) ja vajutage seejärel Enter:

kass> proov.txt

Pärast sisestusklahvi vajutamist ei naasta teid terminali viipade juurde. Selle asemel asetatakse kursor järgmisele reale ja võite hakata teksti otse oma faili sisestama. Sisestage tekstiread, vajutades iga rea ​​järel sisestusklahvi. Kui olete lõpetanud, vajutage failist väljumiseks ja viipale naasmiseks Ctrl + D.

Faili loomise kontrollimiseks võite kasutada ls käsk faili kataloogide loendi kuvamiseks:

ls -l sample.txt

Faili sisu vaatamiseks võite kasutada ka käsku kass. Sisestage lihtsalt viipale järgmine käsk ja seejärel vajutage sisestusklahvi:

kassi proov.txt

Looge tekstifail käsuga Touch

Tekstifaili saate luua ka, kasutades puudutada käsk. Üks erinevus selle käsu ja kass käsk, mida me viimases osas käsitlesime, on see, et kui kass käsu abil saate faili kohe teksti sisestada, kasutades puudutada käsk ei. Teine suur erinevus on see, et puudutada käsu abil saate ühe käsuga luua mitu uut faili.

The puudutada käsk on mugav failide kiireks loomiseks, mida kavatsete hiljem kasutada.

Uue faili loomiseks tippige terminaliviibale järgmine käsk (asendades “sample.txt” mis tahes failinimega, mida soovite kasutada) ja vajutage seejärel Enter:

puudutage sample.txt

Pange tähele, et teile pole viidatud, et fail on loodud; naasete lihtsalt viiba juurde. Võite kasutada ls käsk uue faili olemasolu kontrollimiseks:

ls -l sample.txt

Programmiga saate luua ka mitu uut faili korraga puudutada käsk. Lihtsalt lisage käsu lõppu nii palju täiendavaid failinimesid (tühikutega eraldatud):

puudutage näidist1.txt näidist2.txt näidist3.txt

Jällegi pole teile näidatud, et fail oleks loodud, kuid väljastate lihtsa ls käsk näitab, et failid on tõesti olemas:

Ja kui olete valmis uutesse failidesse teksti lisama, saate lihtsalt kasutada tekstiredaktorit nagu Vi.

Looge tekstifail, kasutades standardset ümbersuunamise sümbolit (>)

Samuti saate luua tekstifaili, kasutades standardset ümbersuunamise sümbolit, mida tavaliselt kasutatakse käsu väljundi suunamiseks uuele failile. Kui kasutate seda ilma eelneva käsuta, loob ümbersuunamise sümbol lihtsalt uue faili. Nagu puudutada käsk, ei luba faili sellisel viisil loomine kohe faili teksti sisestada. Erinevalt puudutada käsu korral võimaldab faili loomine ümbersuunamise sümboli abil luua ainult ühe faili korraga. Lisame selle terviklikkuse huvides ja ka seetõttu, et kui loote ainult ühte faili, pakub see kõige vähem tippimist.

Uue faili loomiseks tippige terminaliviibale järgmine käsk (asendades “sample.txt” mis tahes failinimega, mida soovite kasutada) ja vajutage seejärel Enter:

> sample.txt

Teile pole viidatud, et fail on loodud, kuid saate kasutada faili ls käsk uue faili olemasolu kontrollimiseks:

ls -l sample.txt

Need kolm meetodit peaksid võimaldama teil kiiresti Linuxi terminalis tekstifaile luua, olenemata sellest, kas peate nendesse kohe teksti sisestama või mitte.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found