Mis on Google Play teenused ja miks tühjeneb mu aku?

Kui olete kunagi oma Android-seadme akuseadete ekraanile pilgu heitnud, olete tõenäoliselt siin loendit „Google Play teenused” näinud. Aga mis see täpselt on ja miks see nii palju akut kasutab?

Mis on Google Play teenused?

Google Play teenused on veidi segasemad kui enamik rakendusi, kuna see hõlmab kõiki Google'i teenuseid ühe paketi all. Androidi vanemates versioonides (7.x Nougat või vanem) näete seda puudutades täpselt, mida Google Services sisaldab. Android 7.1.1 seadmes kuvatakse järgmist.

  • Google'i kontohaldur: Selle teenuse kohta, mida see teenus täpselt teeb, on vähe teavet, kuid tundub, et see haldab Google'i konto andmete, sealhulgas e-posti ja muude seotud asjade sünkroonimist.
  • Google Services Framework: Google Services Framework haldab Google'iga mitmesuguseid muid suhtlusi, sealhulgas pilvesõnumeid.
  • Google Backup Transport: See teenus võimaldab Android-rakendustel varundada oma andmed Google'i serveritesse. Kui teete Android-seadmes tehaseseadete lähtestamise või seadistate uue, saab teie rakenduse andmed taastada.
  • Google Play teenused: Google Play teenused on kiht teenuseid, mida Androidi rakendused saavad kasutada. See hõlmab asukohateenuseid, mis on siin kõige olulisem aku tühjenemine. Paketti „Google Play teenused“ saab ilma operatsioonisüsteemi värskendamiseta tegelikult ka käigu pealt värskendada.

Mõnes mõttes pakub Google Play teenus seda, kuidas Google pakub Androidile uusi funktsioone, ilma et peaks kogu operatsioonisüsteemi värskendama - kuid see tähendab, et üks pakett võib teha palju asju ja põhjustada aku tühjenemist, nagu ka ülejäänud teie seadmed. OS seda teeb.

Kontrollige, mis tühjendab teie akut

SEOTUD:Täielik juhend Androidi aku tööea parandamiseks

Android näitab, millised rakendused ja süsteemiteenused kasutavad kõige rohkem akut - selle teabe vaatamiseks avage lihtsalt menüü Seaded ja puudutage valikut Aku. Siinne teave on tavaliselt iseenesestmõistetav, kuid sõltuvalt sellest, millist Androidi versiooni teie telefon töötab, võivad asjad tunduda veidi erinevad.

Näiteks Androidi vanemas versioonis, nagu Marshmallow (Android 6.x) ja Nougat (Android 7.x), leiate ülaosas tõenäoliselt ekraani - see on teie seadme ekraanil kuluv aku ja selle taustvalgus. Ekraani akukasutust saate vähendada, kui vähendate ekraani eredust või lülitate ekraani sisse harvemini.

Oreos (Android 8.x) on akumenüü aga väga erinev. Ekraani kasutamine kuvatakse siin ülaosas, rakenduse aku kasutamisel on oma jaotis. Sel viisil on tõesti mõttekam.

Selles loendis kuvatakse üksikud rakendused, nii et näete täpselt, millised rakendused kasutavad akut. Ilmselgetel põhjustel kuvatakse rakenduse, mida sagedamini kasutate, tõenäoliselt ülaosas. Lisateabe saamiseks lugege meie Androidi aku säästmise juhendit.

Kuidas panna Google Play teenuseid vähem akut kasutama?

Varem eraldi kirjed on akuekraanil ühendatud Google Play teenuste vihmavarju alla, seega on nüüd raskem täpselt teada, milline neist teenustest teie akut tühjendab.

Kuid tegelikult on ainult üks seade, mida saate muuta, kui muuta Play teenus niikuinii vähem akut kasutavaks: Asukoht. Kui rakendused soovivad teie asukohta, küsivad nad teenuselt Google Play Services ja see äratab teie GPS-riistvara, arvutades teie täpse asukoha. GPS-raadio kasutab üsna palju akut ja kogu see GPS-i kasutamine kinnitatakse Google Play teenustes - mitte rakenduses, mis soovis teie GPS-i asukohta.

Asukohateenustega seotud akukasutuse vähendamiseks minge jaotisse Seaded> Asukoht (Seaded> Turvalisus ja asukoht Android 8.x seadmetes) ja muutke režiimiks „Aku säästmine”. See takistab Google Play teenustel teie seadme GPS-riistvara sisselülitamist, kui rakendused küsivad teie asukohta, mis muidugi maksab oma täpsusega. Siit saate ka asukoha jälgimise funktsioonid siin täielikult keelata, kui soovite meeleheitlikult akut säästa. Kui vajate tulevikus täpset asukoha jälgimist, minge tagasi sellele ekraanile ja lubage ülitäpne režiim.

SEOTUD:Google Now seadistamine ja kasutamine Androidis

Teie asukoha värskendamiseks kasutavad paljud erinevad rakendused Google Play teenuseid. Google'i otsingu rakendus küsib Google Play teenuseid teie asukoha saamiseks sageli, et kuvada ilma ja muud asukohaspetsiifilist teavet.

Kui Google'i teenused tühjendavad pärast asukohaseadete muutmist endiselt teie akut, võib juhtuda midagi muud. Üks teine ​​süüdlane võib olla sünkroonimine. Proovige minna jaotisse Seaded> Kontod, puudutada menüünuppu ja tühistada märkeruut Automaatne andmete sünkroonimine. Android Oreos on see säte jaotises Seaded> Kasutaja ja kontod ning andmete automaatne sünkroonimine on ekraani allosas asuv lüliti. Väärib märkimist, et Android peatab andmete automaatse taustal sünkroonimise, kui see valik on välja lülitatud. Näiteks ei teavitata teid teie Gmaili konto uutest meilidest. Andmete värskendamiseks peate avama Gmaili rakenduse ja sünkroonima käsitsi. Kui see aga peatab aku tühjenemise, tähendab see, et teil on sünkroonimisega probleeme.

Google'i teenused ei tohiks olla teie aku peamine tühjendus. Kui see jätkab teie aku tühjenemist, on probleem - võib-olla Androidi viga.

SEOTUD:Milliseid andmeid varundab Android automaatselt?

Võib-olla saate probleemi lahendada, kui lähtestate oma Android-seadme tehaseseadetele. Selleks tehke valikud Seaded> Varundamine ja lähtestamine> Tehaseandmete lähtestamine (Seaded> Süsteem> Lähtesta> Tehase andmete lähtestamine Oreos). Kõik teie Android-telefoni andmed kustutatakse, kuid enamik neist peaks olema salvestatud võrgus, et saaksite hõlpsasti uuesti tööle asuda. See on tuumavõimalus, kuid oleme näinud teateid, et see aitas inimesi, kui nende seadmed olid halvas seisukorras.