Google Docsis sisukorra loomine

Sisukorra lisamine dokumendile on kasulik viis näidata lugejatele kõiki failis loetletud teemasid / peatükke. Kui loote teenuses Google Docs sisukorra, genereerib see automaatselt ühe ja lisab lingid, mis hüppavad igasse jaotisse, millele klõpsates viidatakse, võimaldades kiiret juurdepääsu teie dokumendi konkreetsetele osadele.

Google Docsis sisukorra loomine

Asetage sisestuspunkt oma dokumenti sinna, kuhu soovite sisukorda minna. Tavaliselt kuvatakse sisutabelid pärast algset pealkirja, kuid enne dokumendi sissejuhatust või sisu.

Klõpsake nuppu „Lisa”, osutage sisukorrale ja klõpsake siis kahel pakutud võimalusel. Esimene võimalus on lihttekstiga sisukord, mille paremal küljel on numbrid. Teine võimalus ei kasuta lehenumbreid, vaid lisab hüperlingid, mis hüppavad märgitud jaotisse. Esimene on mõeldud trükitavate dokumentide jaoks, teine ​​veebipõhiste dokumentide jaoks.

Pange tähele, et automaatselt loodud sisukorra loomiseks, mis viitab teie dokumendi konkreetsetele jaotistele, peate vormindama iga peatüki või pealkirja, kasutades Google Docsi sisseehitatud peastiile. See annab Docsile teada, kuidas tabelit täita klõpsatavate linkide lisamiseks.

Iga pealkirjastiili käsitletakse sisukorras veidi erinevalt. Näiteks tähistab 1. pealkiri stiil sisukorra tipptasemel kirjet. Pealkirja 2 kasutavaid pealkirju loetakse alajaotisteks ja need kuvatakse tabelis eelmise pealkirja 1 stiili all. Pealkiri 3 on alamrubriik 2 ja nii edasi.

Kui muudate pealkirju (lisate, eemaldate või muudate lihtsalt teksti), saate oma sisukorda nende muudatuste kajastamiseks värskendada, klõpsates dokumendi sisus olevat sisukorda ja seejärel klõpsates nuppu „Värskenda sisukorda”. nupp (mis näeb välja nagu värskendusnupp).

Sisukorra kustutamiseks paremklõpsake sellel ja valige käsk „Kustuta sisukord“.